Zdaniem analityków Polskiej Izby Paliw Płynnych, średnie ceny paliw w największych miastach kraju wykazują niewielki spadek. Największe dotyczą oleju napędowego - 4 grosze na litrze. W przypadku benzyny Eurosuper nie przekraczają 2 groszy.

Najwięcej za to paliwo płacą obecnie kierowcy w Szczecinie - 3,9 zł za litr, a najmniej w Łodzi - 3,82 zł. Olej najdroższy jest w Warszawie - 3,7 zł, najtańszy w Rzeszowie - 3,51 zł. LPG najwięcej kosztuje w Zielonej Górze - 1,79 zł, najmniej w Olsztynie - 1,62 zł.

Znaczących zmian cen paliw w Polsce nie należy spodziewać się w najbliższych dniach. Warto jednak odnotować, że dzisiaj od rana dolar znajduje się w odwrocie wobec złotego i oddaje to co zyskał wczoraj. Około godziny 10.00 za dolara płacono nieco ponad 3,74 zł.

>>> Ropa będzie po 200 dolarów

Tymczasem na giełdach ropa drożeje, a przyczyną jest malejąca podaż tego surowca na świecie, głównie wskutek ograniczania wydobycia przez producentów skupionych w OPEC. Rano ropa zdrożała w Nowym Jorku o 2 proc. do 44,49 dolarów za baryłkę, a na giełdzie w Londynie o 1,6 procenta - do 44,32 dolarów.