Multibank, który do tej pory nie specjalizował się w szybkich kredytach gotówkowych, zaoferował szybkie pożyczki przez Internet. Zapewnia, że klient będzie mógł dostać pieniądze bez wychodzenia z domu, najpóźniej w ciągu dwóch dni od wypełnienia formularza. Największą szansę na pożyczkę, w wysokości nawet do 50 tys. złotych, będą miały osoby, które już wcześniej pożyczały pieniądze, nigdy nie zalegały ze spłatą i mają pozytywną historię w Biurze Informacji Kredytowej.

>>>Polacy są zadłużeni na 63 mld zł

W Dominet Banku wystarczy, że klient wyśle jednego smsa o treści "kredyt", by po chwili oddzwonił do niego konsultant z banku. W BZ WBK można złożyć wniosek o kredyt podczas rozmowy przez Skype’a. Nadal doskonale funkcjonują szybkie kredyty na dowód - w ten sposób w Allianz Banku można pożyczyć 30 tys. złotych, a w PKO BP do 20 tys. złotych.

>>>Uginamy się pod ciężarem kredytów

Szybka i łatwa pożyczka jest niezwykle wygodna dla klientów. Należy jednak pamiętać, że szybkie pożyczki gotówkowe są najdroższymi produktami bankowymi. Największy odsetek niespłaconych zobowiązań wobec banków to właśnie szybkie kredyty gotówkowe i zaległe zadłużenia na kartach kredytowych. W Multibanku oprocentowanie szybkiego kredyty to prawie 16 procent plus 5 proc. Prowizji. W Dominet Banku to 23 proc., BZ WBK prawie 23 proc. a w GE Money Banku - ponad 22 procent.

>>>Wzrosną problemy ze spłacaniem kredytów