Najważniejszy indeks warszawskiej giełdy urósł o 4,23 procent. Imponujący jest również poziom obrotów, który przekroczył 1,2 miliarda złotych.

>>> Giełda dawno tak nie traciła jak w lutym

Niekwestionowanym liderem najważniejszego indeksu został KGHM. Akcje miedziowego potentata podrożały dziś o ponad 12 procent. Wszystko przez ożywczy wiatr z Dalekiego Wschodu. Wszystko wskazuje na to, że Chiny zwiększą inwestycje, przez to znacznie wzrośnie popyt na miedź, a na tym skorzysta KGHM.

>>> Chiński tygrys odżyje w tym półroczu

Zaufaniem kupujących cieszą się także banki. Pekao, BRE i PKO BP zyskały ponad 5 procent, przy czym walory tego ostatniego charakteryzują się największym zainteresowaniem. Obroty akcjami PKO BP wyniosły ponad 300 milionów złotych.

W czołówce indeksu WIG znalazła się Pol-Aqua. Na początku sesji okazało się, że ta spółka budowlana zostało wybrana na głównego wykonawcę mostu Północnego w Warszawie. Właściciele akcji tej spółki cieszą się w środę 16-procentowym zyskiem.

W czołówce wszystkich spółek obecnych na warszawskim parkiecie jest też Vistula. Akcje odzieżowej spółki podrożały o ponad 14 procent. Jest to jednak głównie odreagowanie po znacznych spadkach, które dotykały Vistulę. W ciągu ostatnich dwóch tygodni walory spółki staniały o ponad 40 procent.

Inwestorzy dobrze też przyjęli informację Amrestu, który w Polsce zarządza m.in. sieciami Pizza Hut i KFC. Ta spółka gastronomiczna oświadczyła, że nie wyklucza zmniejszenia zaangażowania w spółce Sfinks w związku z jej trudną sytuacją. Akcje Amrestu podrożały o ponad 8 procent.