Dziennik Gazeta Prawana logo

Rząd szykuje bat na lokatorów oszustów

18 marca 2009, 16:11
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Rząd szykuje bat na lokatorów oszustów
Inne
Boisz się, że człowiek, któremu wynajmiesz mieszkanie, nie będzie płacił czynszu, a nie można go będzie wyrzucić? Rząd szykuje bat na takich lokatorów. Każdy, kto chce wynająć lokal, będzie musiał podać adres, na który będzie go mógł wyrzucić komornik. I to bez wyroku sądu.

Obecnie, by wyrzucić człowieka, który nie płaci czynszu i demoluje mieszkanie, potrzebny jest nam wyrok sądu. Egzekutor usunie lokatora z mieszkania bez wyroku sądu i przeniesie go pod adres podany w akcie wynajmu mieszkania.

>>> Mieszkania tańsze już nie będą

Nowelizacja jest na razie w konsultacjach międzyresortowych. Rząd jednak chce ją wprowadzić jak najszybciej w życie. Prawo ma zachęcać ludzi do rejestrowania w urzędzie skarbowym umów o wynajem mieszkania.

>>> Drgnęło na rynku. Ceny mieszkań rosną

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj