Wyszukiwarka i porównywarka hotelowa cen www.trivago.pl zestawiła listę pięciu najczęściej wyszukiwanych miast europejskich na weekend majowy. Wynika z niej, że Polaków ciągnie w różne strony, zależnie od celu i rodzaju wybranego wypoczynku.

Reklama

Na podstawie zapytań dokonywanych na wyszukiwarce i porównywarce hotelowej cen www.trivago.pl wynika, że Polacy najczęściej szukają informacji turystycznych i noclegów na długi weekend majowy w Warszawie. Również w czasie Świąt Wielkanocnych Warszawa znajdowała się na pierwszym miejcu. Z tego wynika, że Polacy którzy nie chcą opuszczać kraju, najczęściej wybierają stolicę do wypoczynku. Nic dziwnego, za każdym razem można tu odkryć coś nowego. Obojętnie czy mamy chęć spędzić czas aktywnie czy pasywnie, każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Szczególnie na wiosnę, kiedy wszystko się budzi ze snu zimowego, przychodzi chęć na spacery po wspaniałym Parku Łazienkowskim. Rozpocznie się przesiadywanie w ogródkach restauracyjnych czy pubów . Ci którzy chcą bardziej poszaleć mogą wybrać się na festiwale, koncerty których na początku maja jest w Warszawie mnóstwo. Np. 1 maja odbędzie się „Wielka Wolska Majówka” w amfiteatrze Parku Sowińskiego. Dla miłośników sportów wodnych nadarzy się okazja od 1 do 2 maja do udziału w spływie kajakowym pod nazwą „Majówka w kajaku”.

Na drugim miejscu najczęściej poszukiwanych miejsc na długi weekend majowy znalazła się stolica jednych z naszych sąsiadów. Jest to Praga, idealne miejsce dla miłośników kultury, sztuki i historii. „Jest unikatową symbiozą wszystkich stylów architektonicznych”, więc jest co podziwiać . W dodatku jedna z najpiękniejszych metropolii europejskich należy również do najtańszych. Nocleg w standardowym pokoju dwuosobowym jest już od 105 Euro.

Trzecie miejsce zajmuje Paryż, najbardziej romantyczne miejsce dla zakochanych. Pierwszy maja to dobry czas na wyjazd do Paryża. Całą metropolię przeniknie w dzień „la fête du muguet „ zapach konwalii . Jest to dzień poświęcony tym pięknym kwiatom i francuzi obdarowują nimi swoich najbliższych.

Kolejna stolica która znalazła się na naszej liście to Wilno. W historii Polski pozostawiło to miasto jak i cała Litwa swoje ślady. Korzenie wielu Polaków sięgają tego kraju, dlatego też chętnie odwiedzają te tereny. Również wśród studentów cieszy się powodzeniem, nie tylko ze względu na niski koszt ale również ciekawą historię i zabytki. Starówka Wilna została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Na piątym i ostatnim miejscu naszej listy znalazł się Mediolan, jeden z największych ośrodków mody na świecie. Na początku maja przyciąga tych z Polaków którzy wolny czas pragną spędzić na zakupach.