Inne

Co może powstać w połączeniu niemieckiej technologii, szwajcarskiej precyzji i brytyjskiego projektu? Najdroższym dzieckiem firmy PrestigeHD jest Supreme, 55-calowy ekran warty, bagatela, 1,5 miliona funtów (ponad 6 milionów złotych). By podkreślić jego jakość, firma wykonała zaledwie trzy takie telewizory.

Reklama

Gadżet zaprojektował Stuart Hughes, który wcześniej stworzył najdroższy telefon świata. Jako podstawę projektu użył ekranu niemieckiej firmy Metz. Telewizor ma rozdzielczość 1920x1080, ekran wykonano w technologii LED. Do tego dołączono tunery telewizju cyfrowej i nagrywarkę z dyskiem o pojemności 500GB.

To wszystko w potwornie drogiej obudowie. Do jej konstrukcji użyto różowego, 18-karatowego złota, 1-karatowych czystych diamentów i ametystów. Całość ręcznie obszysto ze skóry aligatorów, któe firma PrestigeHD hoduje na specjalnych farmach na Florydzie.

W drugiej, ciemniejszej i tańszej wersji, użyto 19 kilo 22-karatowego złota, któego ramkę wykonano z 48 diamentów i topazów. Wykonano 10 sztuk tego modelu, któy kosztuje "zaledwie" milion funtów (ponad 4 miliony złotych). Parametry techniczne pozostają takie same jak droższego modelu.