Dla pracodawcy jest możliwością uzyskania miana „Korporacji z Duszą” i przystąpienia do profesjonalnie przygotowanego programu odpowiedzialności społecznej „CSR” (ang. Corporate Social Responsibility).

Reklama

„Korporacja z Duszą” jest platformą szkoleniową łączącą świat biznesu ze światem potrzeb społecznych. Jest to program odpowiedzialności społecznej dla przedsiębiorstw, którego mechanizm jest bardzo prosty.

Podczas Kongresu firmy uczestniczą w szkoleniach, z których całkowity dochód przeznaczany jest na pomoc dzieciom z domów dziecka, organizowaną poprzez profesjonalne programy Fundacji Bene Vobis, partnera edukacyjnego „Korporacji z Duszą”. Szkolenia mają symboliczną cenę, ponieważ współpracujący trenerzy prowadzą je społecznie, aby wesprzeć działania Fundacji. Wysoka jakość szkoleń jest gwarantowana. Partnerami szkoleniowymi Kongresu zostały firmy: Grupa Trop, Pathways Polska, 4business&people, Dojrzewalnia Róż. Zyskują więc firmy, dbając o swój wizerunek „Korporacji z Duszą”, jak również pracownicy, dla których przygotowane są szkolenia, a także dzieci, dla których dedykowana jest pomoc.

Pierwsza edycja Kongresu odbyła się w listopadzie 2009 r. Tytuł „Korporacji z Duszą” uzyskały m.in. firmy: Grupa Stroer, Grey Group, PZB Kalisz, Centrum Łowicka. Z funduszy, które zostały pozyskane, uruchomione zostały dwa konkretne programy pomocowe: „Zdajemy maturę” – grupa wsparcia i psychoedukacji dla maturzystów z domów dziecka i rodzin zastępczych w Krakowie oraz „Anioł Stróż” – program wsparcia wolontariatu osób zaprzyjaźnionych z dziećmi z domu dziecka w Konstancinie. Zebrane dzięki tegorocznemu Kongresowi środki finansowe wykorzystane zostaną na dalszy rozwój projektów.

Zapraszamy do udziału w Kongresie, więcej informacji i możliwość zapisów na stronie www.KorporacjazDusza.pl .