Dziennik Gazeta Prawana logo

Rolnicy zarabiają grosze

14 kwietnia 2010, 10:21
Ten tekst przeczytasz w 0 minut
Rolnicy zarabiają grosze
Inne
Wydawać by się mogło, że gdy nie płacą ZUS, tylko KRUS, to rolnicy są prawdziwymi bogaczami. Tymczasem prawda jest zupełnie inna. Dochody producentów gwałtownie spadają. Rolnicy średnio zarabiają zaledwie 67 proc. płacy netto. Gdyby nie unijne dopłaty, to gospodarstwa przynosiłyby stratę, a nie dochód.

Ile zarabia rolnik? Zaledwie 67 procent średniej krajowej - pisze "Parkiet". To jednak tylko dlatego, że do dochodów producentów wlicza się dopłaty unijne. Gdyby nie pieniądze z Brukseli, to aż 40 procent rolników musiałoby dokładać do swoich gospodarstw.

Dochody będą jeszcze niższe, bo resort finansów chce opodatkować wszystkie dochody. Co prawda rolnicy dostaliby ulgę na dzieci, czy za internet - jednak te zniżki nie zrównoważą straty powstałej z wprowadzenia podatku dochodowego.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj