Jeszcze od niedawna zarezerwowane dla bogatych VIP-ów, dziś konta z pakietem ubezpieczeniowym, zdrowotnym, czy na wypadek awarii samochodu bądź sprzętu domowego stają się coraz bardziej powszechne.

Reklama

Kogo na to stać?

Odpowiedź zaskoczy wielu. Każdego! Konta z usługami assistance są tanie jak nigdy dotąd, od kilku do kilkunastu złotych miesięcznie - dla przykładu konto z pakietem M w BNP Paribas Fortis, zawierające w sobie pomoc medyczną, techniczną w miejscu zamieszkania, assistance samochodowy w kraju i infolinie prawną, familijną oraz medyczną kosztuje zaledwie 6,50 zł miesięcznie.

Poziom wyżej

Konta z assistance są zarazem nowoczesnymi rachunkami oszczędnościowo-rozliczeniowymi. Zawierają wszystkie standardowe cechy kont osobistych, przy czym bliższe są raczej kontom internetowym - zazwyczaj oprócz opłaty za prowadzenie mamy już tylko opłatę za kartę debetową wydawaną do rachunku. Zyskujemy więc podwójnie - nie tylko mamy darmowe wsparcie techniczno-medyczne, ale również darmowe przelewy internetowe, wypłaty z ogromnej ilości bankomatów (nieraz wszystkich w kraju), czy możliwość tworzenia darmowych zleceń stałych online.

p

Jeżeli zdecydujemy się na konto z pakietem, pamiętajmy, żeby przyjrzeć się regulaminom poszczególnych dodatkowych usług. Zazwyczaj podane są tam również szczegóły, dotyczące cennika dodatków pakietowych - a dokładniej kwoty, której nie mogą one przekroczyć (np. 1500 zł za jednorazową wizytę lekarską).

Ale komu to potrzebne?

Konta z pakietami assistance są droższe o kilka czy kilkanaście złotych od kont klasycznych i internetowych. Jednak pakiet usług, które proponują, często może znacznie pomóc i ułatwić życie. Kobietom przypadną z pewnością do gustu możliwość zamówienia pomocy hydraulika, czy rezerwacja stolika w restauracji na spotkanie z przyjaciółką. Choroby nie wybierają - a pakiet medyczny pozwala na szybką i fachową pomoc lekarską w podbramkowej sytuacji. Co więcej, możemy zostać przetransportowani do szpitala w ramach tej usługi! Zważywszy na fakt, że zdarzały się przypadki odmowy przyjazdu karetki pogotowia, jest to niezwykły plus kont z pakietami assistance. Poza tym wiadomo - zdarzają się awarie sprzętu domowego lub samochodu, a czasem nawet najbardziej zdeterminowani panowie muszą zasięgnąć porady. Tutaj pomocą służą infolinie i możliwość zamówienia kogoś do naprawy.

Kontowy asystent na tak!

Podsumowując, konta z pakietami kosztują teraz naprawdę niedużo. Zbierają ostatnio naprawdę dobre recenzje, zarówno specjalistów świata finansów, jak i użytkowników. Trudno się dziwić - mogą naprawdę ułatwić nam życie codzienne. Warto jednak przed wyborem zapoznać się ze szczegółami ofert poszczególnych kont - mogą się one bowiem w niedużym, ale jednak znaczącym stopniu, różnić od siebie.