Pierwszy w Polce hotel amerykańskiej sieci Hilton Garden Inn (HGI) zostanie otwarty wiosną przyszłego roku w Krakowie. W sumie w ciągu najbliższych lat koncern Hilton zamierza uruchomić w naszym kraju siedem obiektów o różnym standardzie.

Reklama

Jak poinformował dziennikarzy we wtorek wiceprezes ds. rozwoju sieci Hilton w Europie Centralnej Urlich Widmer, koncern, który posiada już luksusowy obiekt Hilton w Warszawie, uruchomi siedem nowych hoteli pod trzema markami: luksusową Hilton oraz pozycjonowanymi niżej Doubletree by Hilton oraz Hilton Garden Inn.

W przyszłym roku planowane jest otwarcie dwóch obiektów: hotelu biznesowego HGI w Krakowie oraz Hiltona w Gdańsku. Kolejne hotele będą otwierane m.in. w Warszawie, Rzeszowie, Wrocławiu w latach 2011-2012. "Polska jest jednym z kluczowych europejskich rynków dla rozwoju sieci Hilton" - zaznaczył Widmer. Inne strategiczne rynki to: Niemcy, Włochy, Rosja, Hiszpania i Portugalia, Turcja, Wielka Brytania i Irlandia.

Czytaj dalej>>>Według niego koncern wyłonił w Polsce około 20 lokalizacji, gdzie z powodzeniem mogłyby funkcjonować średniej klasy obiekty sieci HGI. Nie oznacza to jednak, że one tam powstaną. Hilton Garden Inn w Krakowie będzie hotelem średniej klasy przeznaczonym przede wszystkim dla gości biznesowych. Jego otwarcie planowane jest na kwiecień przyszłego roku. Będzie to 500. obiekt tej sieci na świecie.

Hotel działający na zasadzie franczyzy powstanie w centrum miasta, na lewym brzegu Wisły. Sześciopiętrowy budynek będzie dysponował 154 pokojami, czterema salami konferencyjnymi, restauracją oraz parkingiem podziemnym i naziemnym na blisko 80 pojazdów. Hilton Corporation to jedna z największych światowych firm z branży hotelarskiej. Posiada ponad 3,3 tys. hoteli w 77 krajach świata. Zatrudnia ponad 130 tys. pracowników.