Zdaniem posłanki PiS to projekt jej partii jest lepszy, niż ten, który mają przedstawić rządzący. - Na razie na rządzie opowiadano, projektu w Sejmie nie ma – podkreśliła Marlena Maląg.

Reklama

Nie będzie Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego

Dlaczego projekt PiS o "babciowym" jest lepszy, niż projekt rządzących? Zdaniem byłej minister, projekt obecnej opozycji jest "szeroki". - Jak otworzymy wspaniały projekt "babciowego", to mamy 3 rodzaje programów: "aktywni w pracy", "aktywni w domu" i dofinansowanie do żłobków. Tylko głośno nie mówią, że nie będzie Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego – tłumaczyła w Radiu ZET.

Posłanka dodała, że do tej pory było tak, że RKO jest bez kryterium, a rodzic niezależnie od tego, czy pracuje, czy nie – dostaje 12 tys. złotych na drugie i kolejne dziecko. - Projekt przedstawiony przez KO zamienia nazwę RKO na "aktywni w domu", ale nie może być łączony np. z "aktywni w pracy" – analizowała Marlena Maląg i zaznaczyła, że rodzice, którzy są aktywni w pracy nie będą mogli skorzystać z Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego.

Reklama

Projekt PiS

Nasz projekt zakłada, że wszystkie programy, które PiS prowadziło w zakresie polityki prorodzinnej będą kontynuowane plus dokładamy 1 500 złotych dla rodziców, którzy pracują – mówiła była minister rodziny i polityki społecznej.

Czy PiS zagłosuje za projektem rządzących? – To program, który będzie wspierał rodziców. Będziemy pochylać się nad ustawą, jak będzie w Sejmie. PiS złożyło szerszą ustawę. Oczekujemy procedowania 2 projektów ustaw – zapowiedziała Maląg i dodała: - Nam zawsze zależy na tym, żeby polskie rodziny miały jak najlepsze wsparcie ze strony rządu.