TVP na wniosek o udostępnienie informacji publicznej ujawnił "Presserwisowi" kwoty zarobków nowych dyrektorów.

Z informacji tych wynika, że Marcin Gudowicz, który jest dyrektorem Biura Reklamy TVP otrzymuje miesięcznie wynagrodzenie w wysokości 45 tys. zł brutto. Na tym stanowisku w lutym zastąpił Ewelinę Czubę.

Reklama

Ile zarabiają dyrektorzy w TVP?

Kolejne ujawnione przez TVP zarobki to pensja dyrektora TVP Sport. Pracujący w stacji od końca grudnia 2023 roku Jakub Kwiatkowski otrzymuje miesięcznie 35 tys. zł brutto. Wcześniej pracował jako rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Nożnej i team managerem polskiej reprezentacji.

Wśród ujawnionych zarobków jest także wynagrodzenie Sławomira Zielińskiego, który jest dyrektorem biura programowe TVP. Otrzymuje 30 tys. zł brutto. Do TVP powrócił po siedmiu latach. Z kolei Paweł Sosnowski, który pracuje w TVP jako zastępca dyrektora biura spraw korporacyjnych, zarabia 25 tys. zł brutto.

Tyle zarabia dyrektor generalny TVP i szef TAI

Miesiąc temu w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" Daniel Gorgosz, który jest likwidatorem TVP podał do publicznej wiadomości zarobki dyrektorów. Wiadomo, że dyrektor generalny Tomasz Sygut otrzymuje pensję w wysokości 50 tys. zł a dyrektor TAI - Grzegorz Sajór - 35 tys. zł brutto. Wynagrodzenie Gorgosza to 48,4 tys. zł brutto.