"Złoty pozostawał przez całą sesję stabilny. Nie widać grających, obroty są bardzo małe" - powiedział PAP Robert Kęsicki z Kredyt Banku. Nastrojów na rynku nie zmieniły dane z USA, gdzie liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu spadła w USA o 3 tys. wobec poprzedniego tygodnia i wyniosła 420 tys. Ekonomiści z Wall Street spodziewali się, że liczba nowych bezrobotnych wyniesie 425 tys. wobec 423 tys. po korekcie tydzień wcześniej.

Poznano również dane z rynku budowlanego - liczba rozpoczętych inwestycji w zakresie budowy domów mieszkalnych w USA wzrosła w listopadzie do 555 tys. w ujęciu rocznym, z 534 tys. w październiku po korekcie. Analitycy spodziewali się, że liczba rozpoczętych, nowych inwestycji wyniesie 550 tys.

"Takie nastroje powinny potrwać do końca roku. Wrażliwość złoty może wykazywać jedynie w przypadku zmian na głównych parach, ale raczej działalność instytucji finansowych powinna być w tym okresie ograniczona" - dodał Kęsicki.