Niższe emerytury i renty dla byłych funkcjonariuszy SB. Jest projekt nowelizacji "ustawy dezubekizacyjnej"

Emerytury i renty ponad 32 tys. b. funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL za czas do 1990 r. mają sięgać maksymalnie średniego świadczenia w systemie powszechnym - oświadczył szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

wróć do artykułu
  • ~Harry
    (2016-07-12 11:22)
    To teraz się zacznie! Zmasowane ataki KODorastii i ich sojuszników!
  • ~Gosc
    (2016-07-12 11:29)
    Ale, żeby się tylko na projekcie nie zakończyło.
  • ~bicz na pełowską dzicz
    (2016-07-12 11:41)
    dlaczego tak dużo? emerytura oprawców z esbe i innych służb nie powinna być wyższa od najniższej emerytury
  • ~maria
    (2016-07-12 11:47)
    zobaczymy jak beda ryczec kwiczec na demostracjach k o d ---
  • ~kpn81
    (2016-07-12 11:50)
    no i jak tu nie lubiec PiS ? panie ministrze czekamy na znizki na bilety dla tworcow stanu wojennego, czlonkow KCPZPr i ich rodzin, sekretarzey POP, ORMO i ZOMO - to sa miliardy zlotych, ktore naleza sie Polakom - na sluzbe zdrowia, na szkolnictwo.
  • ~JMK
    (2016-07-12 11:54)
    No to teraz na manifestacjach KOD-u w/g warszawskiego ratusz będzie brało udział 300 tys.osób.
  • ~Erwin - byly UBek i rencista
    (2016-07-12 11:57)
    Q...a, dziadow i zebrakow chce z nas zrobic ten Blaszczak. Kto tu dzisiaj w Polsce przezyje za 1610 zl renty !? !? !?
  • ~Stiff
    (2016-07-12 11:57)
    Bardzo dobrze tylko o 25 lat za późno , i niech nie mówią ,że nie będą mieli z czego żyć przez 25 lat po kilkanaście tys. zl. miesięcznie każdy z nich zgromadził całkiem spory majątek ,chyba ,że przepił .
  • ~ect...
    (2016-07-12 12:04)
    Teraz nowy rząd PiS powinien, choć w części wynagrodzić szkody i cierpienia ofiarom SB. Zabiorą SB-kom, to jest szansa, że wystarczy dla ich ofiar, które przeżyły to okrucieństwo i metody przesłuchań SB.
  • ~KAR
    (2016-07-12 12:19)
    CZULI się pewnie pod parasolem PO-PSL-SLD
  • ~WP
    (2016-07-12 12:22)
    ta ustawa powinna też objąć LWP
  • ~Pokrzywdzony emeryt z 4 razy niższą emeryturą od UBeków.
    (2016-07-12 12:23)
    To jest druga obniżka emerytur dla członków PZPR. Pierwszą zrobiła "Solidurność" niszcząc wszystkie dokumenty płacowe tak aby nie można było otrzymać potwierdzenia zarobków z okresów wcześniejszych niż 5 lat. Teraz dokumenty muszą być przetrzymywane przez okres 50 lat. Z tego powodu mam emeryturę niższą o 1000 zł. bo nie mogę uzyskać potwierdzenia wysokości premii miesięcznej wynoszącej 40 %. Dokumenty zaginęły. Co prawda ja w pełni popieram obniżenie emerytur tej grupie ludzi z których wywodzili się tzw. "cinkciarze" korzystający na tym, że kurs czarnorynkowy USD do PLN był osiem razy wyższy od oficjalnego. Oni tworzyli nomenklaturę, która uwłaszczyła się na majątku narodowym i zgarnęła szmal z przed nosa ograniczonej "Splidurności" chcącej wieszać szaraków z PZPR zamiast pogonić nomenklaturę. Sojusznikami "Solidurności" mogli być szaraki z PZPR, którzy tak samo nienawidzili nomenklatury jak inni. Ale to było zadanie za mądre dla "Solidurności".
  • ~sb
    (2016-07-12 12:24)
    Uważam ze to jest za dużo.To jest tylko projekt musimy protestować ze trzeba to obniżyć do najnizszej emerytury w Polsce.
  • ~DAV
    (2016-07-12 12:25)
    Brawo PIS !
  • ~Rysiek
    (2016-07-12 12:25)
    To właśnie jest polska mentalność i dlatego PIS ma tak duże poparcie w sondażach. Jednym zabrać a dać innym. Zwykła zawiść sąsiedzka, dlaczego sąsiad ma mieć lepiej niż ja?. Jak w komunie, ma być po równo dla każdego, czy się pracuje czy też nie ! Pan Milczanowski ( nie KOD-owiec, nie lewicowiec ) ma rację. A Pan Rzepiliński wtedy dla PiS był ok (bo popierał ich rozwiązanie ) a teraz nie?
  • ~xxxx
    (2016-07-12 12:37)
    No proszę, esencja katolickiego myślenia, a nie lepiej wystrzelać?.
  • ~ubek
    (2016-07-12 12:48)
    pamiętajcie o prokuratorach i sędziach
  • ~Ja
    (2016-07-12 12:57)
    Nawet renty rodzinne u pozytywnie zweryfikowanych? Chorzy z nienawiści ludzie!
  • ~fred
    (2016-07-12 13:09)
    Wielkiej krzywdy im nie zrobią.Dostaja po 20 tys. emeryturyto nawet jak im zabiorą 500 zl to co to za ból?Zreszta każdy troche wyżej postawiony SB-ek ma swoją firmę najczęściej ochroniarską i tam dopiero robi pieniadze.
  • ~Oko proroka
    (2016-07-12 13:17)
    A co z ochroną praw nabytych? Czyli jeśli ktoś pracował w wywiadzie przed rokiem 90 to również dostanie po kieszeni. A teraz to nie szpiegujemy, nawet sojuszników? Wrzucenie do jednego worka ludzi, którzy bili studentów z oficerami np. wywiadu to jest jakiś marny żart.

Może zainteresować Cię też: