Niższe emerytury i renty dla byłych funkcjonariuszy SB. Jest projekt nowelizacji "ustawy dezubekizacyjnej"

Emerytury i renty ponad 32 tys. b. funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL za czas do 1990 r. mają sięgać maksymalnie średniego świadczenia w systemie powszechnym - oświadczył szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

wróć do artykułu
  • ~om90
    (2017-01-05 11:38)
    Ta ustawa powinna też objąć prokuratorów, sędziów, nauczycieli historii, pracowników zbrojeniówki, tych co szyli kalesony dla SBków i słuzb mundurowych a własciwie to wszystkich, którzy pracowali do 1990 roku.
  • ~Wittorio
    (2016-12-23 17:08)
    Pożyjemy zobaczymy.Byc może,że po jakimś czasie ktoś rzuci hasło zmniejszyc emerytury łysym,bo oni mniej wydają na fryzjera,albo chudym,bo mniej płaca za ubrania.W Polsce jest ciąg na zabieranie,bo wszyscy myślą,że jak komuś zabiorą to im dodadza.O ludzka naiwności,albo głupoto.Zabierają, bo IM potrzeba na kolacyjki po 1000zł na łeb,kiosmiczne pensje,albo utrzymanie wypasionych bryk z kierowcami,a motłoch/do którego i ja się zaliczam/potrzebny jest tylko do głosowania,ewentualnie hejtowania za judaszowski grosz.
  • ~maszman
    (2016-12-21 04:35)
    widzimy wikwit jentylegencji blaszaka.ubecja przestała działać w 1956 roku.po 27 latach wolnej od komuny i opieki wielkiego brata polski to nic innego tylko jakiś "mente kaptus zaj*obus" i zemsta na trupach.ale co się dziwić ta władza ma coś z hien cmentarnych.
  • ~Marek
    (2016-12-20 16:38)
    A moja mama z ojcem mają razem 2000 emerytury i jakoś muszą żyć
  • ~miecz1964
    (2016-12-19 11:44)
    Odebrane renty i emerytury SB i UB koniecznie powinny trafić i pewnie trafią do KLERU .
  • ~dziadek
    (2016-12-16 09:14)
    To oburzajace, przepracowałem dla Polski w sluzbach ponad 25 lat, i juz po poprzedniej decyzji obnizono mi emeryture do 4750 netto..panstwo nie dotrzymalo zobowiazań wobec mnie.. nikt mi nie zwróci zdrowia ktore straciłem jako pracownik operacyjny słuzb, moja praca to głownie teren praktycznie od rana do wieczora..dzis na leki wydaje blisko 1000 zł.. i tylko dlatego ze pracowalem w SB? przeciez sluzyłem Polsce takiej jaka byla zgodnie z prawem..
  • ~fiflak
    (2016-12-12 06:29)
    To skandal by wrzucać do jednego worka oprawców z SB z obrońcami ojczyzny którzy z narażeniem źycia byli gotowi bronić granic Polski. Wstyd mi za takie działania.
  • ~Poklos
    (2016-12-09 11:02)
    Nareszcie!!!
  • ~Św.Mikołaj
    (2016-12-08 11:52)
    A co z pracownikami zatrudnionymi w lokalach Komitetach Wojewódzkich PZPR w latach 1945-1990 Przewodniczący i całą ich świtą. W kazdym mieście znajdował się Biurowiec PZPR.,powiatowy, rejonowy, w urzędach gmin przedstawiciele PZPR, w każdym państwowym zakładzie pracy byli przedstawiciele PZPR którzy trzymali łapę nad każdym zakładem aby był socjalistyczny. To ich polecenia wykonywały służby. Tym czlonkom-pracownikom też obowiązkowo należy obniżyć emerytury. Tacy Panowie z PZPR wozili się autami, wczasy Bułgaria,Jugosławia, mieli własne sklepy itp a my stali w kolejkach. Obniżyć im emerytury lub zabrać to oni nas doprowadzili na skraj nędzy.
  • ~Żona
    (2016-12-02 17:28)
    Nie rozumiecie mali, złośliwi i mściwi ludzie że pod przykrywką dezubekizacji pisowskie szuje krzywdzą mnóstwo niewinnych ludzi, których jedyną winą jest to źe ukończyli nieodpowiednią uczelnię lub kurs i z sb nie mają i nigdy nie mieli nic wspólnego, nie zrobili nikomu żadnej krzywdy, a te mity o ich zarobkach należy miêdzy bajki włożyć. Wkłada się ich do jednego wora ze zbrodniarzami totalitarnego państwa i nazywa niesprawiedliwie esbekami, co jest bardzo krzywdzące. Nie wiecie nic o tych ludziach, więc ich nie oceniajcie. Po prostu znaleźli się w takich czasach a całym życiem zawodowym służyli Ojczyźnie i za to chcą ich ukarać! Jakim prawem? Pisowi w to graj bo szczujä jednych na drugich i chcą skłócić społeczeństwo, co im się znakomicie udaje
  • ~NEMO
    (2016-11-27 16:50)
    Czy to jest panstwo bandycjie ? Prawa nabyte to swietosc w Panstwie Prawa
  • ~Cegła
    (2016-11-25 08:47)
    Ty też narażałeś życie jak ja i chodziłeś na wabia na seryjnego mordercę? też powiadamiałeś matki o śmierci dzieci? też pracowałaś przy największych katastrofach w Polsce? też miałeś pistolet przy głowie ? a może jak jak mnie , Ciebie też bandzior walnął o drzwi aż straciłeś ciążę? Ty też wszystkie święta pracowałeś ? A może musiałeś się szarpać z prostytutkami i narkomanami? A może wyjmowałeś zwłoki dzieci z szamba, lub odcinałeś wisielców? I za co? bo byłam na studiach podyplomowych w 1987 r. w ASW? a gdzie miałam się nauczyć kryminalistyki i kryminologii, prawa, medycyny sądowej i innych? W kościele? Nigdy nie pracowałam nawet dnia w "bezpiece", a obniżą mi emeryturę, z której nawet kredytu na mieszkanie nie zapłacę. Pozdrawiam i pomyślcie co piszecie
  • ~jan
    (2016-08-23 07:13)
    a czy pan Głodz zostanie zweryfikowany w wojsku był tylko 13,5 roku ? a za co krzywons dostała tak wysoką emeryturę od tuska ?kiedy ustawa albo praca albo emerytura ?
  • ~igna
    (2016-08-18 23:09)
    Jeżeli jako sb-ek krzywdził ludzi to powinno go się oddać po Sąd i Sąd powinien pozbawić go nie tylko emerytury, ale wszystkiego.NIE można stosować zbiorowej odpowiedzialności i do każdego przypadku powinno podejść się indywidualnie bo i tych służbach byli ludzie wartościowi, którzy bez interesownie pomagali ludziom,wprowadzenie ustawy o zbiorowej odpowiedzialności to brak zaufani do władzy tym bardziej,że tych złych i dobrych s-beków zdziesiątkował już czas i spoczywają w grobach.Odbieranie zbiorowo uprawnień tym służbą spowoduje w śród młodych ludzi obawę i brak chętnych to tych służb aktualnie,bo w przyszłości podzielą los swoich rodziców czy dziadków, a przecież żadne państwo nie istnieje bez takich służb. W ustawie mówi się o sb,a co z sekretarzami PZPR-U ci to na ludzkiej krzywdzie się dorobili zarówno w cywilu jak i w różnych służbach,gdzie było dużo trudniej odmówić niż w cywilu bo to rozkaz i pod prokuratora. Za ślub kościelny, czy dziecko do Komunii stosowali kary nawet do zwolnienia dyscyplinarnego,a dziś biorą duże emerytury klęczą w pierwszych ławkach w kościele i narzekają, że komuna to zło,a przecież tym złem to byli oni decydenci partyjni.
  • ~Klawa decyzja
    (2016-08-09 16:56)
    Super decyzja włączył by do tego i POdczerwień co strzelali do GÓRNIKÓW za ich rządów
  • ~Adam falkowski
    (2016-08-06 10:16)
    Czekamy Cierpliwie>dowaczyc SEDZIOW
  • ~em
    (2016-07-23 06:55)
    Czy panu Głodziowi tez będzie obniżona emerytura przypominam ze ma tylko 15,5 roku służby , albo pani Krzywonos za co dostała tak wysoką emeryturę 6tyś .kiedy ustawa albo praca albo emerytura ?
  • ~nio
    (2016-07-21 11:09)
    a co z sędziami?
  • ~EMERYTURY.
    (2016-07-18 13:23)
    To PZPR dała swoim Aniołom Stróżom tak wysokie emerytury. Ale PZPR się rozwiązał bo nie chciał przyjąć odpowiedzialności za doprowadzenie do katastrofy gospodarczej w 80 - roku i wprowadzenie stanu wojennego w 1981 roku. A pod koniec lat 80 pieniądze W ZUS I PKO zamieniły się w makulaturę , gdzie doszło do ponad 90 % inflacji. Pytanie wobec tego z czego wypłacać tak wysokie emerytury.
  • ~troche rozumu
    (2016-07-18 11:46)
    az ziejecie nienawiscia -a prawo macie w glebokim powazaniu!

Może zainteresować Cię też: