Dzieci dopłacą rodzicom do emerytur

| Aktualizacja:

Rosyjscy deputowani pracują nad ustawą, która zobowiąże dzieci do transferowania określonej części pensji na rzecz własnych rodziców. Na pieniądze nie mogą jednak liczyć alkoholicy i narkomani. Alternatywne wobec systemu emerytalnego pomysły na pomoc seniorom wprowadzają również Chiny i Indie.

wróć do artykułu
  • ~hanka
    (2013-08-08 09:19)
    Bardzo madre rozwiazanie. Do tego rodzice beda otrzymywali wsparcie zalezne od ilosci dzieci. 4% dochodu platnego na rodzicow nikogo nie zrujnuje. Nareszcie oficjalnie dzieci musza przyjac odpowiedzialnosc za rodzicow. A dalej uczcie sie od Chinczykow jak traktowac starszych--nie wystarczy tylko wykorzystywac babc dla opieki nad wnukami do granic mozliwosci.
  • ~xyz
    (2013-08-08 09:30)
    System, w którym dzieci musiały utrzymywać rodziców będących w wieku emerytalnym był u nas już wiele lat temu, szczególnie na wsi. Dawniej nie było emerytur rolniczych, więc rodzice przekazywali gospodarstwo rolne jednemu z dzieci w zamian za dożywotnie utrzymanie.
  • ~chudy
    (2013-08-08 09:31)
    A czemu mają płacić otyłym, uzależnionym od pokarmu i braku ruchu
  • ~Jobtwojumac
    (2013-08-08 09:43)
    Przeciez tak juz u nas jest i w Niemczech i calej Europie,
    oj nowosci nowosci.
  • ~OBSERWATOR
    (2013-08-08 09:43)
    TO NAJPIERW TA BANDA OSZUSTÓW WYSYŁA KILKA MILIONÓW MŁODYCH POLAKÓW NA TUŁACZKĘ ZA PRACĄ ZA GRANICĄ , A TERAZ TAKIE FIKOŁKI ZACZYNAJĄ FIKAĆ ?
    ZA MORDĘ I O ZIEMIĘ TĄ BANDĘ.
  • ~xxx
    (2013-08-08 09:43)
    Dobre,składki pożre państwo a dzieci będą utrzymywać hehe
  • ~pola
    (2013-08-08 09:43)
    No nie ma nic gorszego niż obarczanie włąsnych dzieci. Ja tam staram się sama emeryturę sobie zabezpieczyć w bezpieczny sposób cyli za pomocą lokat w getin banku.
  • ~kozik
    (2013-08-08 09:48)
    Ogólnie nawet podoba mi się ten pomysł. Dzieci powinny się opiekować starymi rodzicami nawet bez żadnych przymusów prawnych, tak jak rodzice opiekowali się dziećmi. Mam jednak takie zastrzeżenie. W III RP przez pierwsze ponad pół roku pracujemy na podatki (bezpośrednie i pośrednie). Na co do k... nędzy te pieniądze idą skoro na wszystko brakuje w kasie Państwa (w tym na emerytury)? Bo w Chinach czy Indiach to nie wiem czy jest jakikolwiek system emerytalny, ale w III RP jest i opiera się na zasadzie solidarności społecznej (i międzypokoleniowej) - tzn. dużo więcej młodych pracuje niż starych bierze emeryturę, więc teoretycznie powinno starczyć.
  • ~ela
    (2013-08-08 09:48)
    Następny chory pomysł.Dzieci mają dopłacić do emerytur rodziców? Przecież te dzieci też mają swoje rodziny,dzieci.
  • ~Marcin
    (2013-08-08 09:57)
    Obserwatorze ale tu chodzi o ROSJĘ, nie o Polskę.
  • ~obywatel
    (2013-08-08 10:15)
    Naszym Władcom pewnie takie coś bardzo się podoba
  • ~emerytura na hawajach
    (2013-08-08 10:25)
    Na razie w Polsce to rodzice i dziadkowie pomagają dzieciom. Takie czasy. Ustawowe kombinacje i pokrętne próby narzucania kto co ma komu wypłacać z prywatnych i opodatkowanych pieniędzy to chore. Na razie Rosja i Chiny ale i nasi spece od kombinowania " jakby tu ludziom los polepszyć" , na pewno się tym tematem zainteresują. Moja rodzina nie ma z tym problemu i nie potrzebuje gospodarki nakazowej. To się nazywa przyzwoitość i tyle.
  • ~fikimiki
    (2013-08-08 10:38)
    W Polsce tak jest od czasów stanu wojennego, jak jaruzelski wydal pieniadze zus-owe. Obecnie emerytury sa pokrywane z biezacych skladek + dofinansowanie z budzetu panstwa. Ot... porownywanie sie z Rosja, albo z Indiami... dziennikarz tez raczej nie w temacie ... a pisze (bo pisac kazdy moze)
  • ~polon24
    (2013-08-08 10:40)
    he he, a zczego będą płacic jak sami nie będą mieli emerytur. Póki co , to rodzice utrzymują swoje niepracujące dzieci, niestety !!!
  • ~żart
    (2013-08-08 10:53)
    "Wreście" nauczą szacunku dzieci do "Rodziców".
    Młodzi PO(srańce) za dużo sobie "pozwalają" MA(tołki).
  • ~cccp
    (2013-08-08 11:43)
    nima co bo i tak ukradnie pelo
  • ~wert
    (2013-08-08 12:30)
    ********* jest dobrze
  • ~martyska
    (2013-08-08 13:13)
    Boze kochany.. Nie moge uwierzyc w to co czytam.. Przymuszac ludzi do opiekowania sie rodzicami to jakis skandal!! Kazde dziecko ktore zostalo wychowane przez rodzica w sposob kochajacy nie pozwoli na to zeby rodzic byl zaniedbywany!!! TYLKO PATZREC JAKIMI ZWYRODNIALCAMI STANA SIE CI RODZICE MAJAC SWIADOMOSC ZE DZIECKO MUSI SIE NIMI ZAJAC BO INACZEJ PANSTWO GO UKARZE!!
  • ~gosc
    (2013-08-08 16:17)
    Uwaga ! debile pracuja ,nad debilnymi ustawami ! Dostana nagrody napewno bardzo wysokie, a podatnik po dupie.
  • ~reforma
    (2013-08-08 18:05)
    nie dość ,że musimy zbierać sobie sami na emerytury, to jeszcze opłacamy 40 letnich emerytów mundurowych, którzy złotówki składki nie dołożyli, więc mam nadzieję że ten pomysł u nas nie przejdzie

Może zainteresować Cię też: