W środę dojdzie do kolejnego tego dnia spotkania premiera Donalda Tuska z wicepremierem Waldemarem Pawlakiem - poinformował dziennikarzy poseł ludowców Stanisław Żelichowski. Żelichowski nic nie powiedział na temat szczegółów wypracowywanego porozumienia. Będą dalsze rozmowy - dodał marszałek woj. mazowieckiego Adam Struzik.

Reklama

W środę o godz. 15 w Warszawie zebrał się Naczelny Komitet Wykonawczy PSL. Wcześniej odbyło się spotkanie Tusk-Pawlak w sprawie porozumienia dotyczącego reformy emerytalnej. Przed spotkaniem z Tuskiem Pawlak nie chciał wypowiadać się na temat negocjacji ws. reformy emerytalnej, zapowiadał wtedy, że po rozmowie z premierem spotka się z dziennikarzami. Dopytywany wówczas, czy będzie to wspólna konferencja z Tuskiem odparł, że myśli, że tak. Ostatecznie jednak do konferencji nie doszło.

Według dotychczasowych wypowiedzi ludowcy chcą, by wcześniejsza emerytura (dostępna dla kobiet w wieku 62 lat i mężczyzn w wieku 65 lat) wynosiła 80 proc. pełnego uposażenia. Politycy PO z władz partii, z którymi rozmawiała PAP, uważają, że emerytury częściowe mogłyby wynosić najwyżej 50 proc. pełnego uposażenia, żeby reforma nie straciła sensu, ale - jak przyznają - prowadzone są rozmowy o różnych wariantach procentowych propozycji ludowców.