Nagrodę Top Employer przyznaje Top Employers Institute, który od 30 lat jest globalnym autorytetem w zakresie badania praktyk zarządzania zasobami ludzkimi. Certyfikacja odbywa się na podstawie oceny kwestionariusza zawierającego najlepsze praktyki z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, na które składają się m.in.: strategia HR, środowisko pracy, pozyskiwanie talentów, zdolność uczenia się, wellbeing, różnorodność oraz integracja.

– Rokrocznie udowadniamy, że praktyki przyjęte w naszym banku są zgodne ze światowymi trendami, co sprawia, że jesteśmy jednym z wiodących pracodawców na rynku finansowym. Wraz z pracownikami tworzymy nie tylko miejsce pracy, lecz także społeczność, w której każdy może się rozwijać i osiągać wybitne rezultaty. Otrzymane wyróżnienie stanowi zarówno źródło dumy, jak i zobowiązanie do ciągłego wprowadzania nowych projektów i ulepszeń w obszarze HR – mówi Zbigniew Chmiel, dyrektor Pionu Zasobów Ludzkich Banku Pekao.

Dbałość o inkluzywność organizacji, o rozwój, różnorodność i równouprawnienie pracowników jest jednym z filarów Strategii ESG Banku Pekao S.A. na lata 2021–2024. Zawierają się w tym m.in. szkolenia i programy rozwojowe uwzględniające wellbeing i aktywację społeczności kobiet, wspieranie zaangażowania, innowacyjności i kreatywnego myślenia (agile) z wykorzystaniem laboratorium innowacji, plany sukcesji dla zapewnienia ciągłości zatrudnienia na strategicznych stanowiskach, atrakcyjny system wynagradzania powiązany z wynikami, możliwość pracy zdalnej i hybrydowej, wsparcie elastycznych form zatrudnienia, otwarta komunikacja i dialog z pracownikami

Jak podkreśla Top Employers Institute, program – przez certyfikowanych pracodawców – obejmuje 12 mln pracowników na całym świecie.

– Wyjątkowe czasy wydobywają to, co najlepsze w ludziach i organizacjach. Byliśmy tego świadkami w tegorocznym programie Top Employers 2024. Certyfikowani pracodawcy pokazali, że dbają o rozwój i dobro swoich pracowników. W ten sposób wspólnie wzbogacają świat pracy – komentuje David Plink, dyrektor generalny Top Employers Institute.

Bank Pekao na przestrzeni lat był wielokrotnie wyróżniany jako jeden z najlepszych pracodawców w Polsce. W 2024 r. uzyskał kolejny certyfikat HR Najwyższej Jakości przyznawany przez Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Bank jest trzykrotnym laureatem konkursu Friendly Workplace, organizowanego przez portal MarkaPracodawcy.pl. Został również dwukrotnie wyróżniony w konkursie Best Quality Employer, którego organizatorem jest Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej. Do zdobycia wymienionych nagród przyczyniły się m.in. liczne inicjatywy mające wpływ na budowę angażującej, opartej na szacunku kultury organizacyjnej, inwestycje w rozwój i szkolenia pracowników, działania podejmowane na rzecz ich zdrowia czy wdrażanie innowacyjnych rozwiązań w obszarze HR.

Partner

fot. materiały prasowe