Dziennik Gazeta Prawana logo

Polska nie zarobi na rosyjskim gazie. Koniec tranzytu przez Gdańsk

29 czerwca 2011, 07:28
Ten tekst przeczytasz w 0 minut
Polska nie zarobi na rosyjskim gazie. Koniec tranzytu przez Gdańsk
Shutterstock
Polski Naftoport nie zarobi na przesyle rosyjskiej ropy, bo na liście portów, przez które Rosjanie ślą surowiec na eksport nie ma Gdańska - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Jak wynika z informacji gazety, w najnowszym opublikowanym przez Transnieft planie eksportu rosyjskiej ropy w trzecim kwartale zabrakło Gdańska. Trzeba się pogodzić, że na rosyjskim tranzycie Naftoport przestanie zarabiać - mówi anonimowo przedstawiciel branży paliwowej.

W ubiegłym roku tranzyt przez Gdańsk wyniósł 7 mln ton. Wówczas Naftoport osiągnął 40 mln zł przychodów, z czego 70 proc. pochodziło z tranzytu ropy.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj