Gigantyczne premie w ZUS. Ponad 200 mln zł na nagrody!

| Aktualizacja:
X

Tylko w zeszłym roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił 212,5 mln zł nagród. W przeliczeniu na jednego pracownika dało to średnio 4,5 tys. zł.

Tym samym, jak donosi "Fakt”, średnia nagroda dla urzędnika była 63 razy większa niż podwyżka dla emerytów, która wyniosła 71 zł.

Nagrody pracownikom ZUS wypłacane są kwartalnie zgodnie z Zakładowym Układem Zbiorowym Pracy, wynegocjowanym przez zakładowe organizacje związkowe - poinformował "Fakt” Wojciech Andrusiewicz, naczelnik wydział komunikacji społecznej w ZUS.

Wiadomo już, że nagrodzonych zostało łącznie 46,8 tys. osób. Ale jak zapewnili przy tym urzędnicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych środki pochodziły ze specjalnego funduszu. 

Fundusz nagród tworzy się w wysokości 5 procent planowanego funduszu wynagrodzeń osobowych. Może być zwiększony o środki z oszczędności funduszu wynagrodzeń osobowych, które powstają w związku z nieobecnościami pracowników w pracy - tłumaczył Andrusiewicz.

Udostępnij na Facebooku
    Powered by ContentStream
    • ~nina
      2013-02-28 14:27
      mądrzy powinni ten burdel opuścić, a my starzy już jakoś się domęczymy!
    • ~z obserwaqcji
      2013-02-28 14:26
      To skandal ! mówią, że emerytom nie można podwyższyć więcej bo jest kryzys i komuna zniszczyła kraj.Skąd się biorą pieniądze na te podyżki zwracam się do rządu PO I PSL o odpowiedź. Dla swoich mają ciepłe posadki i nagrody a reszta bieduje bo nie ma pracy.
    • ~Piter
      2013-02-28 14:31
      Tylko się gada, gada i na tym się kończy.
      Ludzie popsioczą i gębę zamkną.
      Tak w koło macieju takie pieprzenie!
    • ~Kolo mik
      2013-02-28 14:31
      nich ciemnota dalej tak głosuje..Złodziejom z POz Tuskiem na czele NIECH ŻYJE SIĘ LEPIEJ.
    • ~fk
      2013-02-28 14:31
      Obsługa zadłużenia Polski pochłania ok.50 mld rocznie. Kto doprowadził do takiej sytuacji ? Komu napychamy kieszenie ? Byłoby pare groszy i na emerytury i na renty
    • ~polka
      2013-02-28 14:25
      tus razem zomorowski na alaske
    • ~qqq
      2013-02-28 14:18
      jak maja długi to zabrac, przeciez ludzie pracuja za 1100zł i jakies umowy zlecenie, moja tak ma, a gdzie urlopy na ta umowe??

      pracownikom zus zabrac i tak beda musieli pracowac bo gdzie pojda? za 1100 popracuja??

      proponuje wkoncu zrobic jakas rewolucje, czas sie zbliza sejmowcy!!
    • ~emeryt
      2013-02-28 14:17
      jednym słowem chamstwo
    • ~qq
      2013-02-28 14:14
      z jakiej racji premie??
      zabrac je złodziejom, policja!!
    • ~Marek
      2013-02-28 14:17
      Ja zadaje pytanie temu Rządowi i temu Premierowi gdzie jest to osławione CBA i co ono robi . Czy jego działalność polega tylko i wyłącznie na ściganiu handlującej pietruszką kobiety, która nie ma co dać dzieciom na śniadanie i od rana stoi na chodniku i to przeszkadza panom agentom. Gdyby to państwo było państwem prawa i praworządności to natychmiast Prezes ZUS u powinien siedzieć w areszcie, aby nie mataczył, a w tej zasranej instytucji byłaby ekipa CBA i NIK, która by w 3 dni przewróciła do góry nogami ta instytucje i pokazała ludziom ich patologię i po trzech dniach ta instytucja byłaby uzdrowiona .