Gigantyczne premie w ZUS. Ponad 200 mln zł na nagrody!

| Aktualizacja:
X

Tylko w zeszłym roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił 212,5 mln zł nagród. W przeliczeniu na jednego pracownika dało to średnio 4,5 tys. zł.

Tym samym, jak donosi "Fakt”, średnia nagroda dla urzędnika była 63 razy większa niż podwyżka dla emerytów, która wyniosła 71 zł.

Nagrody pracownikom ZUS wypłacane są kwartalnie zgodnie z Zakładowym Układem Zbiorowym Pracy, wynegocjowanym przez zakładowe organizacje związkowe - poinformował "Fakt” Wojciech Andrusiewicz, naczelnik wydział komunikacji społecznej w ZUS.

Wiadomo już, że nagrodzonych zostało łącznie 46,8 tys. osób. Ale jak zapewnili przy tym urzędnicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych środki pochodziły ze specjalnego funduszu. 

Fundusz nagród tworzy się w wysokości 5 procent planowanego funduszu wynagrodzeń osobowych. Może być zwiększony o środki z oszczędności funduszu wynagrodzeń osobowych, które powstają w związku z nieobecnościami pracowników w pracy - tłumaczył Andrusiewicz.

Udostępnij na Facebooku
 • ~nina
  2013-02-28 14:27
  mądrzy powinni ten burdel opuścić, a my starzy już jakoś się domęczymy!
 • ~z obserwaqcji
  2013-02-28 14:26
  To skandal ! mówią, że emerytom nie można podwyższyć więcej bo jest kryzys i komuna zniszczyła kraj.Skąd się biorą pieniądze na te podyżki zwracam się do rządu PO I PSL o odpowiedź. Dla swoich mają ciepłe posadki i nagrody a reszta bieduje bo nie ma pracy.
 • ~Piter
  2013-02-28 14:31
  Tylko się gada, gada i na tym się kończy.
  Ludzie popsioczą i gębę zamkną.
  Tak w koło macieju takie pieprzenie!
AutorUwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.