Gigantyczne premie w ZUS. Ponad 200 mln zł na nagrody!

2013-02-28 12:32 | Aktualizacja: 12:48
 Pieniądze

Pieniądze / Shutterstock)

Tylko w zeszłym roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił 212,5 mln zł nagród. W przeliczeniu na jednego pracownika dało to średnio 4,5 tys. zł.




Tym samym, jak donosi "Fakt”, średnia nagroda dla urzędnika była 63 razy większa niż podwyżka dla emerytów, która wyniosła 71 zł.

Nagrody pracownikom ZUS wypłacane są kwartalnie zgodnie z Zakładowym Układem Zbiorowym Pracy, wynegocjowanym przez zakładowe organizacje związkowe - poinformował "Fakt” Wojciech Andrusiewicz, naczelnik wydział komunikacji społecznej w ZUS.

Wiadomo już, że nagrodzonych zostało łącznie 46,8 tys. osób. Ale jak zapewnili przy tym urzędnicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych środki pochodziły ze specjalnego funduszu. 

Fundusz nagród tworzy się w wysokości 5 procent planowanego funduszu wynagrodzeń osobowych. Może być zwiększony o środki z oszczędności funduszu wynagrodzeń osobowych, które powstają w związku z nieobecnościami pracowników w pracy - tłumaczył Andrusiewicz.






Źródło: Fakt
Podziel się:
Znajdź Dziennik.pl na:FBgoogle plusetwitter
Wypowiedzi: 103
1 2 3 4 ... 11 starsze
  • ~nieświętymikołaj.2013-04-13 20:17

    Jakim prawem Zus dzieli się NASZYMI PIENIĄDZAMI???nawet przestali wysyłać powiadomienia ile mamy wkładu w zusie,tak dalej być nie morze,trzeba to zmienić to są nasze pieniądze !!! MARSZ NA ZUSY musi się odbyć .

  • ~Maryśka2013-04-10 21:39

    Dlaczego żaden debil, ani ten z piszących o ogólnej kwocie dla wszystkich, ani ete debile pier...olący o darmozjadach w ZUSie nie zainteresują się ile przeciętnie zarabiają pracownicy (bez kadry) w ZUSie?!

  • ~Mirek2013-03-09 13:58

    W Polsce nie ma opozycji, jest kontrolowana opozycja, która jest w rękach tych samych dygnitarzy, co rząd. Polityka to iluzja, warto o tym wiedzieć.

  • ~Mirek2013-03-09 13:53

    1000 zł emerytury? Moja babcia dostaje niewiele ponad 800 zł!

  • ~oli2013-03-07 09:28

    a skąd sus wziął pieniądze na nagrody - co to zakład produkcyjny czy przetwurczy - ? firmy produkujące mają klopoty z utrzymaniem sie na rynku - bo kryzys . ale w budzecie kryzysu nie ma - kryzys jest dla zwykłych szarych Polakow .

  • ~bogaty2013-03-06 11:40

    Prosze mi powiedziec ile wynosi najnizsza emerytura?ijak mozna za nia przezyc?

  • ~Tusia2013-03-06 10:14

    Teraz sa emerytury bardzo niskie 1000zl na reke za prawie 30 lat pracy,bo nie mozna bylo wybrac korzystnego okresu ,bo listu plac pani Suchocka kazala przechowywac 50 lat tylko dyrektorow reszte niszczyc i tak akta RP7 a to bylo archiwum zatopione lub zginely w przeprowadzce ,przez co wyliczano z najnizszej krajowej.Wpisow z ksiazeczek ubezpieczen W-wski ZUS nie honoruje.Jak tu zyc za 1000zl.Moze?? dadza recepte Rzadzacy

  • ~xxl2013-03-06 09:51

    Historia zna takie przypadki kiedy to upadały państwa przez zbyt rozbudowaną i pazerną kastę urzędników. Nic nie wytwarzają , nie są motorem postępu, nie bronią nie chronią a najwięcej zarabiają. LUDZIE KIEDY SIĘ OBUDZICIE !!!

  • ~Gusiek4602013-03-06 07:04

    To są s..r..s..y !!! Mnie emerytowi z emeryturą 1886,92 - 147,00 podatku - 169,82 na przymusowe ubezpieczenie = 1573,10 PLN brutto po 45 latach pracy, dali tylko 61 zł "podwyżki". A sami sobie za nic nierobienie po 4,5 tys zł. Ja się K...A pytam za co i dlaczego, ta hołota bezkarnie trwoni naszą kasę?

  • ~przed emerytka2013-03-05 16:43

    Ziejecie jadem. Zwłaszcza emeryci i to pewnie ci co poszli na emeryturę w wieku 55 lat albo renciści z 5 letnim stażem Jestem pracownikiem ZUS mam 40 lat pracy /40 lat płacenia składek/ ,ale nie mogę iść wcześniej na emeryturę bo nie mam wieku.Nasze zarobki nie są wcale takie wysokie jak sądzicie /może góry/ i nie z waszych pieniędzy jak twierdzicie ,ale za ciężką pracę / bardzo często powyżej normy/ To wy mieliście czas na picie kawy,palenie papierosów i stanie w kolejkach w czasie pracy i za to wam płacili nie za robotę .Nie macie pojęcia o dzisiejszych realiach pracy/A jak jesteście wszystko wiedzący,to pewnie zdążyliście się zorientować ,ze nasze emerytury będą o wiele niższe niż wasze i to za dłuższy czas pracy.A często dzisiejsi emeryci mają dużo wyższe emerytury niż my zarobki.

1 2 3 4 ... 11 starsze