• ~warszawiak
    (2019-07-18 07:23)
    Interes społeczny? To banki umieściły w umowach niezgodne z prawem zapisy, a teraz zwalają winę na kredytobiorców i usiłują nastawić resztę społeczeństwa przeciw frankowiczom, strasząc konsekwencjami. Jakimi konsekwencjami? Podwyżką opłat za prowadzenie rachunku? Są banki, które nie udzielały kredytów we frankach i nie będą ponosić kosztów unieważnienia umów. Poza tym jeśli koszty dla banków będą 60 mld zł albo więcej (60 mld to 3-letni zysk całego sektora bankowego - poradzą sobie) to znaczy tyle, że te pieniądze zostaną w kieszeni kredytobiorców i zostaną wydane na inne cele napędzając gospodarkę. Widziały banksterskie gały co dawały a teraz płaczą :)
  • ~fnri4
    (2019-07-18 07:45)
    Proszę nie straszyć społeczeństwa konsekwencjami. Pycha i chciwość idzie zawsze pierwsza przed upadkiem...
  • ~lex
    (2019-07-18 08:44)
    banki i sprawiedliwość? a można kreować pieniądze z powietrza? pożyczać kasę której się nie posiada i żądać od tego odsetek? równie absurdalnym rozwiązaniem jest aby każdy mógł sprzedać to czego nie posiada np. mogę sprzedać bankowi zamek królewski w warszawie i co z tego że nie jestem właścicielem, a czy bank jest właścicielem pieniędzy z kredytu czy karty kredytowej?
  • ~Bankier
    (2019-07-18 08:10)
    Banki tworzą sztuczny pieniądz kredytowy.Zgodnie z polskim prawem bank może mieć pokrycie własnych pieniędzy 8 procent .W obiegu tzw kasowego pieniądza jest około 200 miliardów zaś w księgach banków ,że maja coś około 1.500 biliona czyli 8 razy tyle .Są to wirtualne pieniądze tworzone właśnie z kredytów .Na to pozwala polskie prawo obcym bankom.Stąd taki skowyt bo pieniędzy w kasie nie ma a to co ukradli trzeba oddać.I jak żyć Panie Premierze pytają banksterzy przecież Pan też jako dawny prezes Banku musiałby oddać.Dlatego teraz musimy za wszelką cenę mamić społeczeństwo,że to .nie myśmy oszukiwali to nas oszukano .Premierze i NBP ratujcie nas.
  • ~Mariusz
    (2019-07-18 10:22)
    A co banki zrobiły przez te wszystkie lata aby naprawić umowy i usunąć z nich nielegalne zapisy?! Nic. Co Państwo zrobiło aby zapewnić Prawo i Sprawiedliwość w relacjach z bankami - NIC. Oszust miał nadzieję że biedny obywatel nie będzie miał siły walczyć o uczciwą umowę.
  • ~Jacek Zdanowicz
    (2019-07-18 09:36)
    Banksterska sciema. Od 2 lat są gotowi na TSUE i zrobili z banków wydmuszi i Zombie.
  • ~kali
    (2019-07-18 10:16)
    Jak bank zarabiać to być dobrze. Jak bank przestać zarabiać duża pieniądze to być źle !
  • ~aw
    (2019-07-18 10:12)
    Pietraszkiewicz, ty komunistyczny pomiocie, współpracowniku Jaruzelskiego, ilu sędziów już przekupiłeś w Sądzie Najwyższym? to banki wprowadziły do umów nieuczciwe klauzule i to banki poniosą konsekwencje swojej chciwości i złodziejstwa. Dlatego wprowadziliście nowelizację art. 95 prawa bankowego żeby sprzedawać zagranicznym funduszom cały pakiet kredytów CHF, również tych terminowo spłacanych przez kredytobiorców, tak żeby fundusz Xenia z siedzibą na Kajmanach wpisywał się w nasze księgi wieczyste bez naszej wiedzy i zgody. W normalnym kraju siedziałbyś w więzieniu PZPRowski aparatczyku ale Polska to "ch....., d.... i kamieni kupa" rządzona przez banksterów z Wall Street i London City.
  • ~bankster
    (2019-07-18 10:23)
    Nalezy przestrzegac PRAWA !!!! skad ten lament przeciez te umowy sa zgodne z prawem - tak twierdza bakwowcy, hihihihihihihihi. "Kto kradnie ten upadnie"
  • ~Czyżby?