• ~płacący podatki
    (2016-11-28 09:03)
    Przecież te pisowskie mądrausy w życiu nie sprzedały pęczka marchewki, o podatkach mają pojęcie jak o zaświatach. Ale cóż, pijar dla bezmyślnych im się udaje.
  • ~szymon
    (2016-11-28 09:43)
    Tytuł jest absurdalny. Jak w kieszeniach Polaków może zostać 1,3 mld złotych, skoro aby jednej grupie taka kwota została - innej dokładnie w tym samym czasie zostanie ona odebrana?
  • ~pissOnPis
    (2016-11-28 07:35)
    Piss jasno pokazuje że dba tylko o swój elektorat, którym jest biedna i ciemna część społeczeństwa! Takimi ludźmi łatwo sterować i są posłuszni, bo dla nich te marne ochłapy co dostają od Prezesa to majątek i z wdzięczności będą mu ślepo wierni i oddani aż do śmierci. Natomiast reszta społeczeństwa to cytryna, którą należy wycisnąć ile się da aby zapewnić sobie poparcie u tej pierwszej grupy!!!
  • ~Flexi
    (2016-11-28 08:30)
    A ile osób straci 13 mln? Roczny przychód 11.000 jak minimalne wynagrodzenie to 22.000.
  • ~księgowa
    (2016-11-28 09:17)
    Czy autor tego artykułu nie wie, że obowiązują miesięczne zaliczki na podatek dochodowy? Pierwsza zaliczka będzie za styczeń 2017r.
  • ~ex Ja
    (2016-11-28 10:31)
    "Najmniej zarabiającym" Czyli MAKSYMALNIE 550 zł. miesięcznie.Jakim cudem można mieć MAKSYMALNIE dochód 550 zł. jak płaca minimalna to 2000 a emerytura 1000???? Nawet jak małżonkowie mogą się rozliczać wspólnie a żona nie pracuje. To jest posunięcie populistyczne. Obiecali więc zrobili ha ha .Oczywiście dali,tylko tak ,że niewiele może to wziąć.To ja już wolę tych co nie obiecywali i nie dali. Nie robili z ludzi DURNI.Kwota 542 zł,to minimalna wysokość dochodu uprawniająca biednych do prawa zasiłku z opieki społecznej. No to masa ludzi straci te prawo.
  • ~Ja
    (2016-11-28 09:39)
    11 000 podzielić na 12 to daje miesięcznie dochód 916 zł ALE KOKOSY ! Ale poziom! Najniższa emerytura to 882 zł .Minimalna płaca 2 000. To dla kogo ta podwyżka ? Dla ludzi z dochodem 550 złotych ha ha ha . Czyli zbieracze złomu i renciści nie będą płacili podatku. HA! TO TYLU ICH jest ?
  • ~Lupo
    (2016-11-28 08:46)
    skąd te 3 mln ludzi w Polsce, które zarabiają 900zł brutto miesięcznie???? płaca min. od 2017 to 2000 brutto min.emerytura to 1000 zł brutto nawet jak biedny emeryt dorobi te 600-700zł na miesiąc to jak w zeznaniu rocznym mu to dodadzą do jego min. emerytury to już....odpada bo przekracza 11000 rocznie!!! nie ma 3 mln pracujących studentów za 700-900 zł na miesąc!!! bo chyba nie ma w całej Polsce ich tylu.... JEST TO WIĘC JEDNA WIELKA ZCIEMA!!!
  • ~Prawie juz prawn ik.
    (2016-11-28 13:42)
    Propaganda Pisowska,tak samo jak z ustawa ubecka.W tej ustawie nie chodzi tak szczegolnie o ubekow,tu chdzi o brakujaca kase do budzetu.Dlatego chca zabierac emerytury czy renty zwykllym milicjantom,a co najgorsze juz umarlym tzn, wdowom,dzieciom itp.Ta ustawa powinna sie nazywac,zmiana ustawy nowela dla bylych milicja-ntow.A jaka jest niedopracowana.No bo co jak milicjant przykladowo ma pare lat sluzby a reszte np, 10 lat pracy w cywilu.To jakim prawem pace z cywila obniza mu 0,5 procent w cywilu jest 1,6 procent i tak dalej i tak dalej,Typowe i wygrane sprawy dla sadow.Prawie prawnik.
  • ~ale manipulujecie
    (2016-11-28 08:35)
    "zła inf jest taka, że skorzystają na wiosnę 2018";P A kiedyż by mieli skorzystać, skoro rok podatkowy 2017 rozlicza się w 2018 , własnie "na wiosnę"