• ~nieswoje_pieniądze_łatwo_wydać
    (2016-10-29 20:14)
    hej panie górniku - załóż sobie sam biznes czyli wykop szyb prywatny, stwórz kopalnię. Potem zatrudnij innych górników i wypłacaj im nawet po 20 tys euro. Kto ci zabroni?
  • ~Janek123
    (2016-10-29 19:51)
    Węgiel to relikt przeszłości a ,że go mamy to jedynie się nim notorycznie trujemy i jesteśmy liderem w kopceniu w Europie. Jeśli o mnie chodzi to kopalnie mogą pozamykać a Panowie górnicy mogą zająć się inną mniej niebezpieczną pracą.
  • ~demos
    (2016-10-29 20:28)
    Sprywatyzować was wszystkich. Mnie ani 99,99% Polaków nie jest potrzebna państwowa kopalnia. To ile powinien zarabiać górnik rynek już określił, bo górnicy w kopalniach prywatnych zarabiają mniej. I mają wydajność znacznie bliżej średniej światowej niż u was, gdzie jeden fedruje, a 3 za biurkiem. No, ale jak wytłumaczycie swojemu CEO, że nie dość, że tyle samo to jeszcze w euro, to szczerze pogratuluję. Naprawdę, nie widzę żadnego problemu. Kasjer w dyskoncie nie opowiada w prasie, ile to on powinien w euro zarabiać. Żołądki macie takie same.
  • ~Gosc
    (2016-10-29 20:39)
    Przeciez Wy nie chcecie przyjac €, ale zarabiac w € to chcecie, prawda?
  • ~moro
    (2016-10-29 20:02)
    ".. przez najbliższych 10 lat dla węgla i tak nie ma alternatywy ... - ale to nie musi być węgiel z polskich kopalń. Niech górnicy zarabiają tyle na ile stać ich pracodawcę, bez dokładania z mojej kieszeni. Jedyny "rządowy program" mający sens, to likwidacja nierentownych kopalń.
  • ~mm
    (2016-10-29 20:10)
    A kto powinien zarabiać mało?
  • ~ hugo
    (2016-10-29 19:36)
    ale ten Czerkawski to już prawdziwy "górnik"
  • ~TCT
    (2016-10-29 20:05)
    Pytanie o brak zbytu na węgiel, a odpowiedź: "Strategia rządowa na lata 2016–2030 jest prawie gotowa. I tam nie mówi się już o wystarczalności złóż możliwych do udostępnienia na 40 lat, ale na 200 lat". Innymi słowy - kopalnie są i będą i przygotujcie się na dopłacanie do nich przez najbliższe 200 lat.
  • ~to był k...zamach
    (2016-10-29 19:50)
    póki co TKM czyli misiewicze muszą się nachapać, reszta może kiedyś....
  • ~z Mazowsza
    (2016-10-29 19:35)
    W sumie to ma rację. Ale to nie dotyczy nie tylko górników.