• ~zbigut
    (2016-05-25 08:21)
    z jakiejkolwiek strony by nie patrzył to nałożony podatek zapłacą najbiedniejsi czyli klienci kupujący w tych sklepach, najbiedniejsi czyli wyborcy PiS.
  • ~Zgrzyt
    (2016-05-25 09:05)
    He, he a to pierwszy z pisowskich podateczków - już wkrótce: podataczek od handlu detalicznego, danina od licznika prądu, na PIS-TV, wyższa opłata drogowa w cenie benzyny, opłata od kranu z wodą, podwyższka haraczu na ZUS i zapewne VAT w górę, wzorem Orbana "Geniusz Panonii", bo "pinćset plus" trzeba z czegoś sfinansować. Co prawda o tym wszystkim nie było ani słowa w programie wyborczym i kampani PiS, ale wiadomo jaki ta partia ma stosunek do swojego elektoratu: :ciemny lud wszystko kupi. Kupił to zaraz zacznie też płacić, z własnego portfela.
  • ~I bedzie OK
    (2016-05-25 09:49)
    Kiedys czytalam artykul w prasie brytyjskiej, w ktorym dyskutowano problem zwiekszenia ilosci malych sklepow w Wlk. Brytanii w zwiazku z postepujacym procesem starzenia sie ludnosci. ---- Uwazam, ze jest to rowniez aktualny temat dla Polski. Male sklepy blisko miejsca zamieszkania ulatwiaja zycie emerytom. Ale w malych sklepach sa wyzsze ceny niz w hipermarketach. Wobec powyzszego moze nalezaloby zwiekszyc kwote wolna od podatku dla seniorow, a dla emerytow otrzymujacych swiadczenie naliczane wedlug skladki zdefiniowanej dolozyc czesc socjalna z budzetu panstwa. I bedzie OK.
  • ~olo
    (2016-05-25 08:50)
    no to jaki socjalizm w Polsce wybieracie ? katolicki czy ateistyczny ? bo kapitalizmu/wolnego rynku tu nie ma, to blad solidaruchow u podstaw
  • ~olo
    (2016-05-25 08:48)
    teraz kazdy dzieciorob bedzie sklepikarzem, bedzie mial udzial w zyskach sklepu, a nie tylko firma !! kazdy Polak dzieciaty jest udzialowcem sklepu,a wszyscy klienci skladaja sie na jego dziecko, juz nie t rzeba akcji w sklepach - podaruj zywnosc dzieciom !! rzad juz sam wzial !!!
  • ~Do: I bedzie OK
    (2016-05-25 10:06)
    Rzad dysponuje wieloma instrumentami, aby zrekompensowac seniorom wyzsze ceny w malych sklepach.
  • ~olo
    (2016-05-25 08:42)
    o ile Kosciol "molestowal" i czekal az sie ktos nawroci i sam odda kase , to socjalizm nie czekal na nawrocenie Kosciola i sam wzial,he,he i rozdal ubogim robotnikom i chlopom
  • ~wojtek
    (2016-05-25 12:35)
    Co by tu jeszcze ********* panowie?
  • ~olo
    (2016-05-25 08:17)
    porozmawiajmy o religii chrzescijanskiej, o Kosciele, kim byli/sa wielcy swieci Kosciola, te wzory do nasladowania ? byli to czesto ludzie mozni, bogaci, ktorzy "sie nawrocili" i.. wyrzekli sie wladzy, MAJATKU i oddali go "biednym" czyli Kosciolowi a sami zyli w ubostwie, w glinianej chacie
  • ~kotek ekonomista
    (2016-05-25 09:02)
    bo zaprawde powiedzial Pan, pieniadz rzadzi swiatem a nie jakistam Bog.