• ~emeryt gdansk
    (2014-10-01 09:08)
    Ja mam w duu...oczekiwania górników
    Nie można do nich ciągle dopłacać
    Te przywileje , trzynastki, piętnastki
    Dość
    jestem za polityką Margaret T w W Brytanii ! ! !

    Musicie tak wydobywać żeby bez problemu sprzedawać
    Dosc tego roszczeniowego rozpasania
    Nie tylko górników
    To chyba najazd zielonych ludzików ...lub partyjnych kolesi
    Te pensje prezesów 2 mln lub więcej
  • ~ANNA MOHER
    (2014-10-01 10:26)
    W DUPACH TYM GÓRNIKOM SIĘ PRZEWRACA LUDZIE PRACY NIE MAJĄ A TE OBOBOKI CHCĄ ZACHOWAĆ PRZYWILEJE JAK W KOMUNIE A ROZPIEPRZYĆ TO CAŁE TOWARZYSTWO WZAJEMNEJ ADORACJI
  • ~realistak
    (2014-10-01 07:40)
    Tak ich przyzwyczailiśmy ALE DOSYĆ TEGO!!!
  • ~heliot
    (2014-10-01 11:18)
    Dlaczego tylko o górniczych dodatkach mówicie, a wojskowi ,a wszyscy mundurowi, a urzędnicy, a kolejarze,czy oni mają prawo do 13-tek,czternastek,różnych dopłat,ekwiwalentów a to za mieszkanie,a to umundurowanie ,a ile nas kosztuje przerośnięta administracja,a premie,a odprawy, a zarobki i odprawy w spółkach skarbu państwa???
  • ~sokular
    (2014-10-01 08:43)
    Pomijając ekonomiczny problem wydobywania węgla przyszedł czas grubej kreski i jedną regulacją prawną wyeliminowania WSZYSTKICH przywilejów płacowych (ekwiwalentów,kart,dodatków i innych dziwactw).W konstytucji nie ma żadnych takich zapisów więc pora wreszcie zostawić dawny system.Tam gdzie się da można parametryzować pracę i płacić za nią wyżej.Przywileje mundurowe (dodatek za co???),czy jakieś resortowe to śmieszny anachronizm.
  • ~Aboj
    (2014-10-01 09:37)
    Ale tę polską zrusyfikowana swołocz łatwo jest podpuścić. Widać po wpisach zawistne bydło z czworaków.
  • ~podatnik
    (2014-10-01 09:07)
    Górnicy to żule, byli tacy za komunę - mieli w PRL zachód. Ludzie z innych województw jechali na Śląsk do pracy. Reszta kraju miała komunistyczną bidę.
    Stale im było mało. Wieczne strajki, i mordą do każdego, kto im zwracał uwagę, że inni tyle w kraju nie zarabiają. A wypadki w pracy są zawsze. Jak Kopacz pozwoli, tej gangrenie śląskiej, znowu się rozpanoszyć, to będzie PRL bis. Dostają trzy razy więcej, niż im się należy. Polskę dobrze opluwają. Przedtem dobrze opluwali PRL i komunę. Walczyli nawet z policją. Przestrzegania obowiązującego prawa i szanowanie władzy to nie oni. Zostali naciągacze nazwani bohaterami, takimi jak Kuraś vel Ogień /z niego robią bohatera PiS-paci, a był on kimś w rodzaju polskiego banderowca/. Najlepiej , przepłaconych Ślązaków wyrolowali ich związkowcy, Solidarność z Kościołem. To niech im te organizacje teraz dają. Najgłupsze komentarze mają posłowie PiS - podburzają ich przeciwko rządowi. Tak jak podburzali Majdan przeciwko Janukowyczowi, a Polska jest teraz zagrożona i kasy na obronę nie ma. Nie mają tej kasy też sojusznicy. Polski nie stać aby górnicy znowu byli przepłacani. Jak się rządzą tak mają. Są sobie sami winni. Najchętniej to oni sobie polskimi paszportami tyłki podcierają.
  • ~krotończyk
    (2014-10-01 09:08)
    Głupek skrobanka szczujący ludzi pisał artykuł,trzynastki nie mają już od baaardzo wielu lat. Kretyni uwierzą że przepisy konstruowali górnicy sobie sami ,górnik 25 lat robi i wychodzi jako wrak ,wojskowy i policjant na emeryturę wychodzi z płaską dupą.Jak zaczynałem to z łapanek brali ślepych ,głupich i dopłacali dodatek stabilizacyjny żeby zostać na kopalni ,dzisiaj pracy brak i do kopalń pchają się młodzi wykształceni z wielkich miast po znajomości.
  • ~szanujmu ludzi pracy
    (2014-10-01 09:11)
    Może tak nie górnik pracujący pod ziemią, ale prezesi i całe to otoczenie fedruje cenę węgla. Media skupiają się tylko na krytykowaniu górników ,a do studia zapraszają prezesów.
  • ~dziadek
    (2014-10-01 09:50)
    Ja się pytam skąd państwo ma pieniądze by wszystkim dopłacać a prezesi tych firm bardzo dobrze sobie żyją? Państwo sprzedało swoje firmy ,bo były nieopłacalne (źle zarządzane)przykładem jest PKP gdzie państwo ciągle dopłaca i zawsze firma ma straty a prezesi widząc pieniądze do wzięcia tworzą nowe spółki i nowych prezesów co żyją i to dobrze z tych dotacji.Teraz pani minister oddała odprawę komu innemu (odchodziła z państwowej firmy PKP do zarządu państwa) czy nas na to stać? tego nikt nie widzi a jeszcze popiera ,bo to pomysł byłego ministra Nowaka (tego od zegarków) by kolesiom żyło się lepiej. Państwo nie ma z czego dawać to są pieniądze "zdarte" od biednych ludzi w różnych formach podatków, kar.
    Również ci górnicy są dotowani z własnych pieniędzy które im państwo zabiera i daje jako własne. Obywatel kupując węgiel płaci około 800 zł za tonę a ile dostaje górnik za wydobytą tonę? To nie górnicy stworzyli holdingi by ich okradały.