• ~Nick
    (2014-08-05 12:36)
    Bo powinni pojsc do pracy za 2 tysiace, kupic sobie mieszkanie za 800 tysiecy i sie wreszcie usamodzielnic. A nie tak u mamusi siedziec!
  • ~ekonom
    (2014-08-12 10:12)
    Za bardzo pracownicy ( ci co maja pracę ) są wydajni, więc ich produkcji wystarczy na zaspokojenie potrzeb tych tłumów młodych. Czyli rodzic pracuje na 8h dziennie ( lub więcej ) , i z tego utrzymuje i siebie i dzieci ( dorosłe ) . Gdyby skrócić czas pracy - np. do 6 h ( z kontrolą , czy ktoś tego nie łamie ) , to te zwolnione godziny dałyby miejsca pracy tym tłumom młodych. Ale tego nie chcą pracodawcy , bo by musieli użerać się z większa ilością pracowników. Ale na start można by ten 6 h dzień pracy wprowadzić w administracji państwowej - i te 100 tys dodatkowo dozatrudnic , redukując częściowo bezrobocie.
  • ~RESORTOWE d z i e c i PRL-uBIS
    (2014-08-05 11:07)
    .
    tak się bawi oraz tak żyje L e m i n g...Łojciec był kiedyś w ORMO -dziś z Platformo-a ewmerytura niczego sobie
    .
  • ~cz
    (2014-08-05 12:57)
    oto POlska wlasnie!! PATOLOGIA LENIOW!!!
  • ~Ghoustwriter
    (2014-08-05 23:33)
    "Głupi kraj , głupich ludzi" - B. Linda - i równie głupia dyskusja, którą jako 39 letni humanista, od 10 lat bez tzw. pracy, po prostu oleję, moje zdanie w tej sprawie nie jest nikomu potrzebne, nawet mi.
  • ~jedna baba
    (2014-08-05 11:16)
    Nadopiekunczosci? Co ty czlowieku pieprzysz? To wywal swojego syna albo corke na bruk i czekaj, az znajdzie prace. Nie znajdzie, to niech siedzi pod mostem i zrobi sie starym nieleniwym. Idiota, dziennikarz. Eksperci bija na alarm? A co to za eksperci ? Tez bym chcial taka prace eksperta . Gdzie sie to zalatwia? U kogo i za ile? Wszedzie ta sama spiewka. Dlaczego prawie 3 mln Polakow pracuja za granica? Jak wroca ( gdyby ich z Londynu wywalili) to bedziesz ich nazywal leniwi czy bezrobotni? Czy moze znajda prace w Polsce? Blaaaaaaaaga i falsz w tej gazecie od rana do wieczora. Niedobrze sie robi. Jedzcie jablka i wieprzowine. I dlugo nie pociagniecie na takim wikcie bo jablka pelne chemii a wieprzowina -hormonow. Rak murowany.
  • ~Emer
    (2014-08-05 13:39)
    Państwo jest zbyt opiekuńcze ,a starzy są głupi jak cepy.Lać to dziadostwo i tyle!
  • ~Autor
    (2014-08-05 12:40)
    Brac przyklad z tych pracowitych, na przyklad corki i syna Tuskow, czy corki Kwasniewskich. Ci i im POdobni ludzie swa ciezka praca i przedsiebiorczoscia do czegos doszli. Nie to co wy, lenie!
  • ~Matka Polka
    (2014-08-05 12:04)
    Januszu Kowalski,natchniony idioto,a przyjrzałeś się przedtem sytuacji na rynku pracy?? Zanim zacząłeś pisać te swoje wypociny należało sprawdzić poziom bezrobocia w kraju,zobaczyć ile może zarobić młody człowiek ?? No bo może zarobić średnio 1400 zetów,na rękę 1000.A co za to może kupić,podumałeś durny łbie?A czy spróbowałeś znależć jakąkolwiek p;racę w małym mieście? NIe,nie,nie.Więc nie wypisuj głupot bo gdy się to czyta to człowieka krew zalewa.Mój syn musiał wyjeczać na zmywak i zostawić mnie samą choć jestem ciężko chora.Po co takim durniom jak ty pozwalają pisać te bzdety ??
  • ~rabbit
    (2014-08-05 12:02)
    do~ZEF~
    Przecież to taktyka rządu żeby kolesie z biznesu mieli się dobrze.
    Dadzą umowę zlecenie ,nie zapłacą i mają zysk.
    Inspekcja pracy zleceniami się nie zajmuje-tak jakby na zlecenie się człowoek bawił a nie pracował ?
    Pozostaje adwokat i sąd cywilny.
    Wiadomo że na adwokata cię nie stać,ma sprawé sądową też nie - bo żadają opłaty procentowej od kwoty o ktòrą się upominamy.
    I co
    Pracodawca niech tylko "przerobi" dziesieciu po 1000 pln i ile ma zysku ?
    Wiadomo teraz dlaczego rząd tak kurczowo trzyma się umow śmieciowych !