• ~Zgredek
    (2013-05-06 09:21)
    Te zmiany wynikają jak zwykle z nadużywania prawa przez różnego rodzaju cwaniaków. Po prostu lepiej pracować na czarno niż oficjalnie. Zarabia na tym pracodawca, a pracownik mu i tak nie podskoczy. Na miejsce pracownika jest chętnych wielu innych. I tak się toczy koło kantowania wzajemnego w Grecji i Polsce.
  • ~Wiktor
    (2013-05-06 08:39)
    Mam 61 lat. Nadciśnienie i inne schorzenia stosowne do wieku.
    Jeżeli dostanę np. ofertę pracy na budowie czy jakąś uciążliwą pracę jako
    nocny portier i jej nie przyjmę to zostanę pozbawiony opieki lekarskiej.
    Przecież to absurd.
    To tak Kosiniak-Kamysz razem z Tuskiem przeprowadzają reformę w urzędach
    pracy.
    Jeżeli nie chcą mi dać jakiejś emerytury pomostowej, socjalnej czy czegoś w tym rodzaju to po co mnie jeszcze chcą mordować takimi przepisami.
    Żyje razem z żoną z jej emerytury 1700 zł i jeżeli nie upominam się o jakieś
    zapomogi czy pomoc socjalną to po co mnie jeszcze dodatkowo męczyć. Cały ten pomysł w moim przypadku jest po prostu oburzający.
  • ~Zgredek
    (2013-05-06 09:18)
    Do Wiktora z 8.39 - żona ma emeryturę. Proszę dowiedzieć się w ZUS-ie czy ma możliwość zgłoszenia Pana do ubezpieczenia zdrowotnego. Taka możliwość zawsze istniała w stosunku do członków rodziny pobierających świadczenia z ZUS. Ma Pan 61 lat - proszę sprawdzić też czy nie ma Pan przypadkiem prawa do świadczenia przedemerytalnego. Proszę rozeznać spokojnie Pan możliwości zgłoszenia do ubezpieczenia zdrowotnego przez żonę, już teraz nie czekając na zaostrzenie prawa.
  • ~OMEN
    (2013-05-06 09:49)
    Taa... Eurokołchoz w natarciu ! Nakazy pracy jak za komuny. Kopalnie uranu i węgla czekają !
  • ~To holocaust Tuskdeutcha na narodzie Polskim!
    (2013-05-06 10:00)
    Wszystkiemu winne odmóżdżone tuskowe lemingi. Te dna moralne, intelektualne z różowymi główkami i czekoladowa zawartością w środku głowy zamiast mózgu. Albumowe przykłady jak oni wyglądają można było zobaczyć na spędzie Komorowskiego w dniu Święta Flagi.
  • ~pol anka
    (2013-05-06 12:35)
    wprowadzając zmiany, reformy, poprawki należy symulować również efekty tych działań. Urząd pracy nie jest zatrudniającym, jest pośrednikiem, warunki pracy i płacy przedstawia pracodawca. Nowe uwarunkowania mogą spowodować obniżenie płac ( wywoła to "przymus" przyjęcia pracy na nienegocjowalnych warunkach ). Prawdziwa reforma to likwidacja Urzędów Pracy, tu giną miliardy
  • ~TadF
    (2013-05-06 17:41)
    Najwyzsza pora wziac sie za cwaniakow. Praca jest, tylko, ze nie ma chetnych do pracy, bo wiekszosc woli byc na zasilku i pracowac na czarno. Sprobujcie znalezs kogos do np. skoszenia trawy na dzialce... chca za godzine roboty co najmniej 50 zl, bo inaczej im sie "nie oplaca"...
  • ~Bezrobotny
    (2013-05-06 20:51)
    Przecież dotychczas odmowa przyjęcia oferty tez powodowała utratę statusu bezrobotnego.

    A dowcipniś z tego forum, który opowiada o koszeniu trawników niech powie, czy zamierza zatrudniać na umowę zlecenie czy na etat i czy wie jakie koszta ZUS będzie musiał ponieść? Jak nadal chce kogoś zatrudnić, to jestem chętny.
  • ~cep
    (2013-05-06 22:42)
    ile h.ma ta dzialka
  • ~inka