• ~mama
    (2013-10-19 19:30)
    Ja mam na mnie i niepełnosprawne dziecko 1400zł Mieszkanie prąd bilet przedszkoleinegracyjne gaz internet telefon a zima zakup wegla i drzewa to po opłaceniu tego wszystkiego zostaje mi 200 zł do zycia zakupu leków ubran odziezy obówia szamponu proszku itp Gdyby nie moja mama to juz dawno musiałabym sie rzucic pod pociąg by nie zdechnąćz głodu Takie jest zajefajne zycie wpolsce !
  • ~Zbyszek z Montrealu
    (2013-07-14 02:12)
    Polacy powinni walczyc aby miernoty nie wybierac do koryta. To ze wybieracie jak to chce poskomuna tomusicie miec oretesje do siebie samych. Aby po ponad 23 latach krecic sie jak g.. w przereblu. Wam propagandowo to juz Europe zrobili kilka lat temu. A mentalosc zakompleksiaona przez towarzyszy Czaplinskiego. Co manipuluja Wami prez Gazete Wyborcza, Polityke, Newsweeka, TVN, Polsat i obecnie TVP. W Polsce ludzie uczciwi zwie sie oszolomami a zlodzieji europejczykami. Wbijanie wam kompleksow, posadzanie o antysemityzm itp. To szkola bekartow co Stalin przywiozl z soba. Czcijcie sobie Baumanow i jemu podobnych. To z kartofli nigy swiata nie ujzycie
  • ~wlodek
    (2013-02-10 14:39)
    ja zyje w Szwecji 5 lat mam zone i dwojke dzieci ,zona pracuje za 10000 tys.koron ja jestem na zasilku po stracie pracy firma padla mam 11500 tys.koron miesiecznie na dzieci mamy 2200 koron mam mieszkanie 3 pokojowe dwa samochody i nie nazekam w ciagu miesiaca stac mnie na dobry telewizor led za 4500 i na pralke za 3000 ...a w polsce bym musial krajsc taka prawda cala polska mam nadzieje ze juz tam nie bede musial wracac a ten patryjotyzm niech sabie w dup...e wloza zlodzieje
  • ~Joseph
    (2013-02-10 14:01)
    Za 3,6 tyś koron w Szwecji sam nie przeżyje tygodnia a co dopiero z trójką dzieci, nie socjal tylko możliwość pracy i godziwego zarobku ich tam ciągnie a socjal to ciagnie Romów i arabów.
  • ~Tutumkiewicz
    (2013-02-10 19:11)
    W Polsce to kler wysysa z Budzetu panstwa wszystko co jest do wyssania Dlatego w Polsce taka bieda. 100.000 duchownych zabiera wiecej niz 38 milionow Polakow Gonic ich do Watykanu Niech sie sami utrzymuja, Opodatkowac ich tak jak sa opodatkowani Polacy Ibedzie po ich Sekcie
  • ~pop
    (2013-02-10 14:41)
    Socjal też jest ważny kiedy stracisz pracę, oznacza on że państwo dba o swoich mieszkańców a u nas ma ich gdzieś. Nie masz pracy to zdychaj albo dadzą kurs po którym świadectwo do szuflady a pracy żadnej. Umowy śmieciowe, opłaty drogie jak cholera
  • ~swiety
    (2013-02-10 14:57)
    Piekny obraz nedzy i rospaczy ! Nic sie nie zmienilo od czasow PRL oprocz pieniedzy.
    Za Polska nie teskne bo nie mam czasu .
  • ~siwy
    (2013-02-11 14:32)
    Mirek nie wiedzialem ze Szwecja lezy na zachodzie a to dobre wes spojrz w mape tepy *******
  • ~szok
    (2015-01-02 20:03)
    ludzie z jakiej wy bajki jesteście takie brednie i głupoty ? to tylko Polacy mogą pisać takie bzdury i wierzyć w nie . GRATULACJE DLA WSZYSTKICH TYCH CO W TO UWIERZYLI BANDA IDIO...
  • ~Max
    (2013-04-14 11:48)
    W Norwegii to dopiero jest socjal i nie dziwi wcale, że tam na ulicach co chwilę słychać polski. Oficjalnie niby jest tam ponad 70 tys Polaków, ale tak naprawdę jest ich dużo więcej (http://www.mojanorwegia.pl/polacy_w_norwegii/liczba_polakow_w_norwegii__zestawienie_danych._ilu_tak_naprawde_nas_jest.html).
    No bo dla mnie wybór jest oczywisty: tam jak ktoś proponuje 150 koron za godzinę (czyli jakieś 15 zł) to uważa się to za wyzysk i łamanie praw pracownika. No i dodatki, zasiłki i pomoc od państwa też jest 100razy lepsza niż w Pl