• ~Technik Ekonomista Zosia
    (2014-10-20 18:36)
    TECHNIK EKONOMISTA - jestem absolwentką takiej szkoły, bo w okolicy nie było ambitniejszej... Od pierwszej klasy uczono nas, że to zawód który uczy nas głównie jak OTWORZYĆ WŁASNĄ DZIAŁALNOŚĆ i w tym będziemy specami, jeśli "ekonomiści" chcą pracować u kogoś niech się dokształcą w przydatniejszym zawodzie,a wiedzę z ekonomika niech sobie zostawią jakby chcieli sami coś zdziałać - proste. Pozdrawiam ;)
  • ~Pracocholik
    (2013-01-12 00:12)
    Widzę,że tylko potraficie biadolić.Trzeba się wziąść do roboty. Obok mnie jest szwalnia gdzie zatrudniają ponad 300 szwaczek.Produkują elegancką konfekcję na eksport. Teraz wybudowali nową szwalnię. Ciągle rekrutują nowych pracowników bo brakuje im ludzi do pracy.Kolega jest hydraulikiem i twierdzi,że na nic nie ma czasu ,tyle ma roboty. Najpierw trzeba zacząć szukać przyczyny u siebie. A może jesteście mało zaradni? Zadaj sobie jeden z drugim pytanie,.Czy pofatygowałeś się do jakiejś firmy i zapytałeś czy nie potrzebują do pracy? Jeśli tego nie zeobiłeś to czas ruszyć tyłek z domu.
  • ~internauta
    (2012-12-08 12:50)
    Mamy bezrobocie rząd nic nie robi zajmują się takimi sprawami co nas Polaków nieinteresuje mącą ludziom o kryzysie jak by to ludzie byli temu winni a sami żyją w przepychu i bogactwie a nie myslą o inwestycjach w kraju i o innych to co teraz dzieje się na rynkach pracy o zgrozo za co by czlowiek niewziął to ręce opadają w końcu dojdzie do tego ludzie wyjdą na ulice i nastąpi haos czego byśmy niechcieli ale jak życ dalej pytam
  • ~Zwykły polak
    (2012-12-07 11:58)
    No przecież sondaże pokazują wzrost zaufania POpaprańcom Show Palikota i tym podobnych ... Ludzie otwórzcie oczy. Ten rząd funduje nam tematy zastępcze typu INVITRO , nagonkę na kościół itp. żebyśmy się wszyscy pożarli, bo lepiej się rządzi skłóconym narodem niż narodem zjednoczonym . A co tam dla rządu za problem - bezrobocie !!! Ważne żeby siedzieć w korycie i robić dobre wrażenie - czyż nie prawda panie PREMIERZE !!! A gdzie w tej PANA partii i rządzie jest zwykły człowiek .Obudżcie się wszyscy na tych wygodnych stołkach i róbcie w końcu coś dla ludzi - mam nadzieję że zostaniecie rozliczeni z ze swoich beznadziejnych bezowocnych rządów !!!
  • ~PATRIOTA POLAK
    (2012-12-03 20:02)
    chcielisci TUSKA i zielonej wyspy to macie idioci pamietaj lepiej z ruskim niz z TUSKIM NIMIEC JEST SZWABEM I NIM BEDZIE DAJESZ SIE OSZWABIC TO TWOJA WINA
  • ~Jurek z Izraela
    (2012-10-25 16:41)
    Praepeaszam , ZE SWOJ NOS W TRACAM , Ja propnoje sprzedac Polski rzad
    chinczykom , oni kupoja tez zlmy .
  • ~denek
    (2012-10-24 15:45)
    Bezrobocie w kraju ponad 50% a oni swoje że 12% chyba z końmi pociągowymi, mułami i maszynami zastępującymi byłych pracowników.
    Na miejscu zlikwidowanej olbrzymiej ilości miejsc pracy wprowadzono zagraniczny kapitał który jest dofinansowywany przez Polskę w formie wielu ulg aby tylko u nas był. A uny kapitał ma w dupie nasz kraj korzysta z ulg płacąc pracownikom więcej niż najniższa krajowa a tą różnicę pokrywa nasz kraj oraz wykazując małe zyski lub straty.
  • ~A.B.C.
    (2012-10-23 15:07)
    A.B.C. do miki
    Myślę, ze również hazardzista lub "ojciec chrzesny" mafii pruszkowskiej dopiero co uniewinnionej. Mafia najlepiej zagospodaruje wszystkich; nawet polityków, jezeli będą zagrożeni bezrobocie. Na pewno u mafiosów wszyscy będą mieli godiwe zarobki.
  • ~bezrobotny zakonnik w PUP-ie
    (2012-10-23 07:13)
    Bezrobotny zakonnik w urzędzie pracy.

    Urzędnik pyta - A co pan by chciał robić ?

    Zakonnik na to -Umiem się modlić , a za dodatkową opłatą , to mogę się pobiczować , bo bicze są seksy, aż ciary chodzą po plecach.
  • ~owoc szpanertswa - bezrobocie
    (2012-10-23 06:37)
    Kaczyński w dwa lata potrafił zmniejszyć bezrobocie z 18% do 9%. To sie głupim lemingom, nabuzownym przez TVN i GWnianą, nie podobało. Oni chcieli ładnego trampkarza, co gra w gałę i dużo obieca. To to teraz maja czas tak samo pograć w gałę, są na bezrobociu, które przez własną głupotę, szpanerstwo sobie zafundowali. A Tusk jak obiecywał, tak obiecuje.
  • ~Ile naprwde zarabia premier i jego rodzina?
    (2012-10-23 06:26)
    Czy fucha premiera też jest zagrozona bezrobociem?
  • ~robotnik
    (2012-10-23 02:18)
    Po co siem napinać? Pan Prezes da 3 miliony miejsc pracy nam, polako prawdziwym, co to tusek nam zabrał robote razę z putinę!
  • ~LAS
    (2012-10-23 02:17)
    Z jednej strony zgadzam się z Twoim sposobem myślenia, że lepszy jest wróbel w garści niż gołąb na dachu. Z drugiej zaś strony wiem, że większość ludzi boi się wszelkich zmian i ryzyka. Dlatego znakomita większość ludzi na świecie żyje poniżej swoich możliwości i ciągle ma problemy z zatrudnieniem i zaspokojeniem swoich podstawowych potrzeb materialnych. Wiem z mojego bogatego doświadczenia życiowego, że od biedy do wielkich, uczciwie zarobionych, pieniędzy doszli tylko ci ludzie, którzy nie bali się zaryzykować.
  • ~misia
    (2012-10-23 01:03)
    Czy Polak jest mało mobilny i nie przeprowadza się za pracą? Ależ skąd!!! Polak nie ma szans być mobilny, bo na taką mobilność nie może sobie pozwolić ze względów na nie posiadanie żadnych oszczędności i może tylko i jedynie funkcjonować przy rodzinie, tzn. mieszkać z rodzicami na ich koszt, zajadać domowe jedzenie zakupione z emerytury rodziców i sporządzone przez mamę, korzystać z emerytury babci lub dziadka, ogródka działkowego. Gdyby z tego przestał korzystać to znalazłby się w innym mieście na bruku bo nie miałby ani gdzie się zaczepić, ani gdzie ani za co mieszkać, ani co jeść. Ta w przypadku ludzi młodych.

    Natomiast w przypadku ludzi starszych posiadających rodziny, sytuacja jest o wiele bardziej zagmatwana. Wiele rodzin zajmuje mieszkania komunalne i opuszczenie takiego mieszkania wiązałoby się z jego bezpowrotną utratą i bezdomnością całej rodziny. Żona pracuje i nie zrezygnuje z pracy aby wyjechać gdzie indziej za bezrobotnym mężem. Dzieci uczą się w różnych szkołach i tez nie pojada za ojcem. Ponadto jest ogólny brak jakichkolwiek oszczędności aby gdziekolwiek wyjechać, bo nie ma za co tam funkcjonować.

    Wniosek jest prosty Polak jest dziadem i na nic go nie stać, bo Polaka przez wiele lat okradali zaborcy i różnego rodzaju pasożyty. Opuszczenie miejsca obecnego zamieszkania wiązałoby się z całkowitą katastrofą finansową i wylądowaniem w najlepszym wypadku w noclegowni z całą rodziną. Wyjeżdżają tylko ludzie posiadający duże zasoby finansowe i oszczędności, biedota nigdy i nigdzie nie wyjedzie bo nie ma za co.
  • ~wizjoner
    (2012-10-23 00:36)
    nie ma zadnych newsow?
  • ~miki
    (2012-10-22 22:32)
    To nic otwierają się nowe zawody takie jak hochsztapler ,złodziej ,paser ,kombinator ,polityk ,układowiec .Należy tylko po szybkim praniu mózgu zapisać się do PO i wmówią ci że jesteś ustawiony do końca życia .
  • ~Flagellum Dei
    (2012-10-22 21:54)
    re : ~przykrywki Tuska2012-10-22 21:09 Kochajmy się, bo miłość z próbówki jest najważniejsza :)))
  • ~przykrywki Tuska
    (2012-10-22 21:09)
    PiS zorganizował konferencję nt rozwiazań w sprawie bezrobocia. W proTuskowym Dzienniki C I I I I I S Z A A A A A A A...

    Ale o in vitro - ohohoho! to jest dopiero "ważna" sprawa.
  • ~Tonald Dusk
    (2012-10-22 20:31)
    Nie musisz być bezrobotny. Zbuduj Twój Własny AMBER GOLD.
  • ~mgr politologii
    (2012-10-22 20:29)
    ja po politologii spec.polityka społeczna jestem dyrektorem MOPS-u i zarabiam w miarę przyzwoicie.Mój dobry kolega kończył politechnikę, bodaj inżynierię produkcji, spotkałem go na moim osiedlu jak naprawiał domofony. Każdy jest kowalem własnego losu, no i trzeba mieć po prostu jaja.