• ~marylka
    (2012-10-16 11:01)
    No to mojego 1% już nie dostaną!
  • ~Roman
    (2012-10-16 11:56)
    Nie reklmują się za kasę tylko fundacje kościelne, które mają reklamę za darmo i jest ich najwięcej.. Pytanie tylko, ile z tej kasy przeznaczają na działania statutowe. Patrząc na ich aktywność, to niewiele.
  • ~Lila
    (2014-02-27 13:45)
    no ja właśnie taką znalazłam :) Wspieram L'Arche- fundację, którą poznałam bezpośrednio i jestem pewna, że dobrze wykorzystują ten procent- na utrzymanie domów w których pomagają osobom z niepełnosprawnością intelektualną. Warto się nimi zainteresować ;)
  • ~Kaba
    (2014-02-13 23:34)
    Dlatego też warto przekazywać podatek na fundacje, które nie obnoszą się z wielkimi kampaniami reklamowymi, bo ich zwyczajnie na to nie stać, a ich działalność ma sens. Warto wyszukiwać takie właśnie perełki i to im oddawać te drobne kwoty, na pewno im się przydadzą i zostaną wykorzystane na pomoc potrzebującym, a nie na reklamę.
  • ~polka sumienna
    (2013-01-19 15:59)
    znam jaki jest ,, 1% ,, pracowałem fundacja X tak jest system ,,status,, przykład zbieraj suma 10000 zł dla fundacja 4000zł i reklama 2000zł a dla kogo 4000zł. Naprawdę nie opłaca się a lepiej komu darować a podatek niskie. Ja nie zrobiłam pit 1%. 3 razy roku darować kogo jaki sytuacja typ chorobowy itp. oni przynosi rachunek i darowałem i raz w roku zapłaty podatek OPŁACA SIĘ
  • ~nowak
    (2012-10-25 21:03)
    no to podziękowałam tym biedakom,niech się wezna za robote! ani grosza nie dostana a do brata alberta zaniose paczki na zime z odzieżą i jedzeniem.
  • ~sp
    (2012-10-16 18:56)
    Z fundacjami mamy ten sam kłopot co z żebrakami. Trudno odróżnić czy wspomagamy człowieka w potrzebie, czy cwaniaka. Wydaje się, że powinny być wprowadzone ściślejsze regulacje.
  • ~Stowarzyszenie Gdynia SOS
    (2012-10-16 15:58)
    A Stowarzyszenie Gdynia SOS nie wydaje na reklamy ani grosza. Zajmujemy się m. inn. ukazywaniem i piętnowaniem korupcji w gdyńskim magistracie, łamaniau prawa przez urzędników miejskich przy przetargach, fałszowaniem dokumentów urzędowych, blatowaniem się władz samorządowych Gdyni z żądnymi zysku deweloperami co skutkuje uchwałaniem miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego pod dyktando i potrzeby deweloperów itp itp.. Strona: www.gdynia.sos.pl. Mamy status Organizacji Pożytku Publicznego. Prosimy o wsparcie naszych działań..
  • ~emerytka