• ~Kiniol
  (2011-09-08 12:26)
  Dziennikarze - prześmiewcy.

  Co tam błędy Grabarczyka. To małe piwo Dla dziennikarzy TVN problemem sa dopłaty rodzicom wysyłajacych swe pociechy do przedszkoli A przeciez straty na które naraza nas Grabarczyk są nieopor ównanie wieksze od nakładów państwa przeznaczonych na dopłaty.
  Ogromnie poirytowali mnie dzisiaj dziennikarze-prześmiewcy, którzy w TVN naigrawali się z propozycji zmiany ustawy dotyczącej warunków korzystania obywateli z przedszkoli. Uważam że ci z dziennikarzy, którzy są wyznawcami bajkowego liberalizmu, para liberalnych, oderwanych od rzeczywistości teorii, prześmiewcami wszystkiego tego co nie mieści się w ich percepcji naszego ludzkiego świata są w błędzie doszukując się złych intencji tylko i wyłącznie po jednej stronie politycznej barykady. Zadowoleni z przemian beneficjenci drwią sobie z maluczkich, z zapracowanych rodziców. Uważają siebie i im podobnych za wyrocznie, prawie za bogów mądrości, a istniejącą rzeczywistość za ideał gospodarczego i społecznego, paraliberalnego zorganizowania.
  Państwo jest wspólnotą i powinno dążyć do zaspokajania potrzeb wszystkich obywateli. Niektórzy dziennikarze nie chcą jednak w taki sposób rozumieć roli państwa. Według nich idealnym jest zorganizowanie w duchu powiedzenia: „Każdy sobie rzepkę skrobie”
  Widzą tylko interesy swoje i swoich grup zawodowych, społecznych, interesy elit gospodarczych, politycznych. Oczywiście gdyby płace były godziwe i sprawiedliwe państwo nie musiałoby ingerować i regulować w życie społeczeństwa i mniejszych wspólnot czy grup społecznych zbyt intensywnie. Jednak gdy rzeczywistość mocno odbiega od takiego stanu, to pomoc i interwencje państwa musza być wyraźne.
  Oczywiście płace powinny być zróżnicowane, jednak gdy tak jak to się dzieje w naszym kraju, istnieje wielkie bezrobocie, to płace nie podlegają grze rynkowej. Ich wysokości są ustalane według uznania pracodawców. I dlatego głoszenie tez, że ułatwienia kierowane do obywateli obok progresywnego opodatkowania w takich warunkach jest niesprawiedliwe i że uderza w ludzi bogatych, którzy są przecież motorami postępu, na których wyłącznie opiera się rozwój kraju i którzy są dobrodziejami dla ludzi biednych jest albo mało rozumne albo obłudne. Gdyby rolnicy nie wyprodukowali chleba i produktów żywnościowych, gdyby robotnicy nie przyczynili się do wyprodukowania produktów zaspakajających potrzeby wszystkich obywateli, również tych, które narodziły się współcześnie, to ci zadufani redaktorzy, prześmiewcy przymieraliby głodem i żyliby w nieporównanie skromniej, w prymitywnych, mało nowoczesnych warunkach. To ludzie bogaci, również ci dziennikarze korzystają intensywniej z rynku, kupują więcej produktów od ludzi średnio zamożnych i biednych i dlatego przejmują w kupowanych produktach nieopłaconą dostatecznie pracę robotników, również nieopłaconą dostatecznie pracę rolników (nierówne warunki konkurencji z rolnikami innych państw Unii). Dlatego w takiej sytuacji kierowane przez państwo udogodnienia i ułatwienia dla obywateli o przeciętnym lub niskim statusie materialnym i społecznym, obok progresywnych podatków mają na celu chociażby częściowe zrekompensowanie dziejących się niesprawiedliwości i zapewnienia ludziom średnio majętnym i biednym w miarę godziwego życia, zapewnienie im korzystania ze wspólnego dorobku i ze zdobyczy cywilizacyjnych, chociażby korzystania z fachowej opieki lekarskiej, z możliwości umieszczania swych dzieci w przedszkolach.
 • ~slav
  (2011-09-08 13:34)
  kolejny sukces kretyńskiego rządu poMATOŁÓW
 • ~Macocha Teresa w Kiejkutach
  (2011-09-08 14:09)
  Ja, ja!
  U nasz w Ziemi Swiętej to jest najbjutiful.
  Chrystus naszym Królem!
  A nasz Michnik to patriota za 30 srebrników!
  A Tusk moze nawet za wiecej?
  O Pawlaku nie ma co nawet wspominac!
 • ~Archiwista
  (2011-09-08 14:07)
  Były wiceprezydent Warszawy i bliski współpracownik Pawła Piskorskiego miał przyjąć 379 tys. funtów łapówki od koncernu Alstom - zwycięzcy przetargu na stołeczne tramwaje - twierdzi "Newsweek".

  Zostało to ujawnione dzięki informacjom uzyskanym od Petera Vogla.

  Jak zaznacza tygodnik, Alstom, w czasie kiedy wygrywał przetarg, był promowany przez firmę GGK Public Relations - wówczas współwłasność dzisiejszego posła PO Andrzeja Halickiego.

  "Z przetargami nie mieliśmy nic wspólnego" - dementuje zdecydowanie Halicki!
 • ~Dwie Salowe z Salem
  (2011-09-08 13:57)
  Po kolejnym dniu wytężonej oczywiście pracy dla Ojczyzny polecamy naszą wesołą ankietę dla prawie wszystkich.
  Dla uproszczenia od razu podajemy wyniki!


  Waszym zdaniem:

  Czy polscy kierowcy wyprzedzają niebezpiecznie?

  TAK 97%


  NIE 3%


  Dziękujemy za głosowanie!

  Wynik tej ankiety zastanawia, bo wiekszosc jej uczestnikow to sa wlasnie POLSCY KIEROWCY!


  I TAK JEST W POLSCE ZE WSZYSTKIM!

  Ludzie!

  Puknijcie sie wreszcie w wasze puste makowki!

  ___________

  A teraz pytanie dla bardziej zaawansowanych umysłowo uczestników naszego majowego konkursu (nie muszą być kierowcami):

  Wyborco!

  Czy jesteś zadowolony z wyniku ostatnich wyborów i czy przewidujesz, że będziesz zadowolony z wyniku następnych?

  NIE - 97%

  TAK - 3%

  KOMENTARZE - WEDLE UZNANIA I STOPNIA ROZWOJU UMYSŁOWEGO!
 • ~nie
  (2011-09-08 13:56)
  Co jeszcze musi się stać, ?
  żeby zebrało się społeczęństwo i w najbliższych wyborach wywaliło to towarzystwo w polityki ???!!!
 • ~czywolno
  (2011-09-08 13:54)
  Czas najwyższy temu szwindlowi wyborczemu położyć kres i głosować tylko na takich kandydatów, którzy na pierwszym miejscu swej oferty programowej stawiają ZMIANĘ ORDYNACJI WYBORCZEJ na taką, która uzależni wybór kandydata WYŁĄCZNIE od liczby zdobytych przez niego głosów!
  Bo inaczej - to do usranej śmierci będziemy głosować na PARTYJNE LISTY!
  I zawsze ci oszuści będą z nami grać w numerki!
  I NIESTETY ZAWSZE TYLKO ONI WYGRYWAĆ!

  Rozumiecie?

  ZAWSZE TYLKO ONI BĘDĄ WYGRYWAĆ!!!

  Jeśli takich kandydatow nie ma na liście - trzeba glosować na kandydatow bezpartyjnych i nieznanych, ktorzy nigdy nie byli w Sejmie!
 • ~UDD
  (2011-09-08 14:09)
  Kwiaty dla Grabarczyka :((((( !!!
 • ~Kolchida
  (2011-09-08 13:48)
  Wróce tu do mojej starej koncepcji, która jest dziecinnie prosta, nie tylko do ogarnięcia wyobraźnią, ale i - co ważniejsze - DO REALIZACJI.

  Wystarczy z "BANDY CZWORGA" zrobić "BANDĘ TROJGA"


  ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

  Chyba najłatwiej wyeliminowac PSL, bo oni i tak oscylują na granicy progu wyborczego, a Pawlak - jako najsztywniejsza noga stołu obrad na "Nocnej Zmianie" i najbardziej betonowy relikt ciemnej strony mocy - najbardziej się kwalifikuje, żeby go wrzucić do szamba (z duża pewnością, że sam pójdzie na dno)!
 • ~tylko pytam
  (2011-09-08 13:43)
  A gdzie dzs sie POdzialy POmatolskie szczekaczki wychwalajace zaslugi rzadu-nierzadu??

  Czy wszystkich znow wyslano na ...partyjne przeszkolenie???


  buhahaha
Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.