Kowalski na zakupach. Za co zapłaci więcej niż przed rokiem? A co kupi teraz taniej? [ZESTAWIENIE]

| Aktualizacja:

Nie tylko jabłka i masło były w tym roku spektakularnie drogie. Dużo więcej niż rok temu Kowalski musi zapłacić też za mięso wieprzowe i np. lodówki, wynika z danych GUS, które przeanalizował dziennik.pl.

wróć do artykułu
  • ~xxxx
    (2018-11-08 08:40)
    Coś z tym paliwem nie tego; u mnie litr benzyny zwykłej 5,29zł , ropy 5,09- 5,04 zależnie od stacji
  • ~leo
    (2018-08-05 00:26)
    lokomotywy staniały a ponadto wszystko zdrożało inflacja skoczyła tak ze te 500+ to wygląda na 150 + ale proszę być dobrej myśli gaz zdrożeje a próbują żebyście w ogóle ogrzewali tylko gazem wtedy więcej azotu tam wpompują a wam o tą ilość podniosą ceny o 50 procent bo na kontach w bankach widza ze jest coś około 90 mld wiec można jeleni oskubać
  • ~Mariusz
    (2018-07-16 10:22)
    Wizyta u Lekarza 150 zl
  • ~PROLETARIAT NIECH ŻYJE
    (2018-05-24 18:05)
    W PRL PROLETARIUSZE PODJUDZANI PRZEZ SOLIDARNYCH AGENTÓW BIAŁYCH PANÓW I KAPITALISTYCZNYCH BANDZIORÓW STRAJKOWALI PRZY GROSZOWYCH PODWYŻKACH, SABOTOWALI BO STATEK Z BANANAMI LUB POMARAŃCZAMI SIĘ SPÓŹNIAŁ I TAK DALEJ. AŻ WYSTRAJKOWALI OCET. NO I DZISIAJ MAJĄ TAKI RAJ ŻE NIE WIEDZĄ GDZIE MAJĄ GŁOWĘ A GDZIE D...
  • ~--- 4°C w Norwegii i pada sniezek
    (2018-02-01 01:08)
    Dlaczego kupujecie w Polsce?? ---- ja jezdze za odre do KALIFATu i wszystko dostaje za darmo inkluzywnie KORAN do POczytania....:))))
  • ~B. Goldfang
    (2017-11-27 09:50)
    Rok 2018 rokiem załamania gospodarczego w naszym kraju! Będzie bieda w Polsce!
  • ~q-stosz
    (2017-11-26 05:09)
    A może pisowski rząd zajmie się ujednoliceniem cen leków w aptekach? Różnice ogromne, dochodzące nawet do 100%, zdzierstwo na schorowanych jednak bezkarne.
  • ~q-lson
    (2017-11-26 05:06)
    Podwyżki cen to efekt "dobrej zmiany", a nie eksportu czy przymrozków. To efekt dodruku pieniądza, w obiegu głównie nowe banknoty. Wygląda to na powrót do PRL-u, mamy już monetę o nominale 10 zł i banknot 500 zł. Niedługo rodziny z licznym potomstwem będą mogły sobie kupić za 500+ gazetę, o ile czytają prasę.
  • ~j23
    (2017-11-25 17:39)
    Taniej: Lokomotywy i czołgi. DROŻEJ: WSZYSTKO pozostałe!
  • ~MISZA
    (2017-11-24 11:04)
    ALE ZA TO ŁODZIE PODWODNE STANIAŁY, WIĘC BILANS JEST DODATNI DLA OBYWATELA. PRZECIEŻ TAK MÓWI MORAWIECKI.
  • ~ceny_ceny_ceny
    (2017-11-24 00:16)
    Tragiczne podwyzki cen zywnosci to jedno. A gdzie piekielnie drogie utrzymanie mieszkania ? A gdzie eksplozja cen materialow budowlanych ?
  • ~45h32
    (2017-11-23 20:35)
    Kwoty mleczne narzucone przez brukselke z ceną masła nie mają nic wspólnego. Masło jest ze sklepu a nie z mleka. JaPka sprzedaliśmy przez Białoruś do Rosji, bo na jaPka do Rosji nałożyliśmy embargo. Za to żyletko Pol-Silwer z zaoranego łudzkiego WizaMetu sprowadzamy z taką samą nazwą Pol-Silwer z Petersburga. Grunt to robić dobry biznes. No. ...i gitara
  • ~prawie_statystyk
    (2017-11-23 20:33)
    W jaki sposób ta Pani zdała statystykę? Czy na pewno używała głowy? Pewnie o koszyku konsumpcyjnym nigdy nie słyszała? Najlepsza jest lodówka i mięso wieprzowe z kością i bez kości. Statystycy podczas wykładów będą mieli czym rozbawić studentów.
  • ~hymm
    (2017-11-23 18:55)
    ceny z kosmosu ? wczoraj łopatka bez kości 8,90 kg,ćwiartka kurczaka 3,90 kg,cukier 1,99 kg,mleko1,79 l.masło fińskie 4 zł kostka 200 gr,marchew 1,27 kg,cebula 3,50 za 5 kg ,podobnie ziemniaki.
  • ~zw
    (2017-11-23 18:12)
    "Jeszcze większe spadki cen zanotowano w przypadku artykułów nieżywnościowych. I tak np. odkurzacze są teraz aż o 4 zł tańsze." I po co to "aż"?
  • ~Bardzo droga zmiana.
    (2017-11-23 17:46)
    Wszystko, co jest dobre, musi być drogie. Dobra zmiana to droga zmiana. Bierzecie, więc płaćcie więcej i płaczcie.
  • ~Rex
    (2017-11-23 17:30)
    A jak Müller przyjdzie na zakupy, to bedzie dla niego taniej? To tylko Kowalski zaplaci wiecej?
  • ~232
    (2017-11-23 17:25)
    Media przemilczaja bardzo istotny fakt - Chinczyce zaczeli masowo importowac z Europy mleko ,co zaowocowalo natychmiastowym podniesieniem cen przez koncerny. Jajka wiadomo , przestepcy hodowcy na zachodzie musieli zniszczyc cala produkcje. Pochodne podwyzek to maslo, chleb... itd
  • ~max power
    (2017-11-23 16:59)
    Jakoś prorządowych komentatorów brak.

Może zainteresować Cię też: