Podczas konferencji prasowej zorganizowanej przez Instytut CRF przedstawiono dwadzieścia firm, które spełniają najwyższe standardy w dziedzinie zarządzania HR. Certyfikat przyznawany jest firmom
i organizacjom, których pracownicy cieszą się wyjątkowymi warunkami pracy i perspektywami rozwoju.

Reklama

Oto laureaci:
ArcelorMittal Poland S.A.
Bank Pekao SA
Citi Handlowy
Citibank International
Deloitte Polska
Elica Group Polska
Grupa ITI
Henkel Polska
Imperial Tobacco Polska S.A.
ING Bank Śląski S.A.
JTI Polska Sp. z o.o.
The Lorenz Bahlsen Snack-World Sp. z o.o.
McDonald’s Polska Sp. z o.o.
Netia S.A.
Polkomtel S.A.
Polska Telefonia Cyfrowa Sp. z o.o.
RWE w Polsce
Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.
Telekomunikacja Polska S.A.
Volvo Polska Sp. z o.o.Wieczorem tego samego dnia, podczas uroczystej kolacji w Hotelu InterContinental w Warszawie, Steven Veenendaal, CEO Instytutu CRF wręczył nagrody przedstawicielom wyróżnionych firm.

Top Emloyers w Polsce i w Europie
Zestawienie wyników badań w Polsce oraz krajach Europy Zachdoniej prowadzi do ciekawych wniosków.
Hans Rothweiler, VP Business Development
: „Polscy Top Employers zatrudniają procentowo więcej kobiet na wyższych stanowiskach niż certyfikowane przez nas firmy w zachodniej Europie. Kobiety zajmują 30% stanowisk menedżerskich, podczas gdy w krajach Europy Zachodniej jest to średnio 20%. Procent zatrudnionych kobiet jest również znacząco wyższy – 45% w porównaniu do 37% w krajach Europy Zachodniej.”
Można też zaobserwować, że polski rynek pracy odczuwa większy niedobór menedżerów niż kraje Europy Zachodniej i ta dysproporcja wzrasta (25% w stosunku do 16,5% w roku ubiegłym).


Obiektywne badanie warunków pracy
Badając przedsiębiorstwa, Instytut CRF analizuje świadczenia podstawowe, świadczenia dodatkowe i warunki pracy, szkolenia i rozwój oraz rozwój kariery zawodowej i kulturę organizacyjną firmy. Badanie takie odbywa się w oparciu o obszerną listę pytań zadawanych menedżerom HR oraz audyt, przeprowadzany przez Grant Thornton.
CEO Steven Veenendaal: „W ten sposób oceniamy co roku tysiące organizacji, dlatego niezbędny jest obiektywizm i niezależność. Wyniki badania to dużo więcej niż tylko nagroda. Publikujemy także szczegółowy raport, który zapewnia poszukującym pracy wartościowe informacje o ofercie poszczególnych firm”.

Instytut CRF bada warunki pracy oraz pracodawców w 12 krajach już od 1991 roku.

Inne