Emilewicz o pensji minimalnej: Ze mną nie konsultowano. Kaczyński odpowiada minister przedsiębiorczości

Minister przedsiębiorczości przyznaje, że PiS nie konsultował z nią planów podwyżki płacy minimalnej. Jadwiga Emilewicz, choć mówi, że będzie to trudna sytuacja dla małych firm, to trzeba dopłynąć do wyznaczonego portu.- Chcemy zerwać z myśleniem, że Polska może być tylko rezerwuarem taniej siły roboczej, chcemy, aby nasi pracownicy konkurowali kompetencjami, wiedzą i doświadczeniem - mówił PAP prezes PiS Jarosław Kaczyński, pytany o zapowiedź podniesienia płacy minimalnej.

wróć do artykułu
  • ~halina
    (2019-09-10 10:34)
    żeby pensje były wysokie trzeba produkowac na świat wyroby z dużą wartościa dodaną... a nie eropalety i kiełbase, bo produkcje przniosa na ukraine
  • ~emerytka
    (2019-09-10 11:09)
    Płacę minimalną należy podnieść .Te 1,5 miliona robotników zarabia minimalną i żyje w skrajnej biedzie .Na bilet miesięczny płaci 300 zł i po odliczeniu kosztów dojazdów zostaje im 1300 zł ,a i tak ceny rosną ,bo mamy efekt 500 plus , Pani minister ci ludzie nie mają pieniążków na opał na zimę , rachunki i jedzenie .mimo ,że pracują .
  • ~Bastard
    (2019-09-10 11:10)
    Przy obecnych daninach i opodatkowaniu pracy dla małych firm i sklepów to będzie koniec !!!! Wielkie sieci ponadnarodowe dadzą radę ale rodziny handel padnie na mordę !!!! Gratulacje PiS . Chyba wam o to chodzi żeby wykończyć wszystkich i kupować ich za 500+ !!!! Kwota wolna od podatku dalej na tym samym poziomie , emerytury i renty opodatkowane !!!! A wy będziecie dobrodzieju zgrywać . Jak długo Polacy będą takimi głupkami okradanym na każdym kroku !!!!
  • ~Amen
    (2019-09-10 14:24)
    za rok wyda ukaz, że pensja minimalna to 4 koła, a maksymalna 10 przy de facto 60% podatku. czyli wszyscy będą zarabiali mniej wiecej tyle samo bez względu na to czy w pracy tak naprawdę więcej psują i przeszkadzają, czy wymyślają coś na miarę Nobla. Zaiste świetla przyszłość stoi przed tym krajem
  • ~jarekwielki ma
    (2019-09-10 14:47)
    Kaczyński to komunista z krwi i kości. Wszystkim po równo z wyjątkiem swoich, którym należy się więcej. Patrz paniusie od Glapińskiego - dostają 20x średnią krajową.
  • ~Polak
    (2019-09-10 14:49)
    Emilewicz powinna wyrazić czynny żal i przeprosić prezesa
  • ~Slazak
    (2019-09-10 15:02)
    Towarzysz Kaczynski sobie wymyslil, ale dlaczego nie od razu w euro?
  • ~hydraulik35
    (2019-09-10 15:13)
    Jak PiS zajmie się manipulowaniem placami to będziemy mieć pensje minimalna 4k raz kwartał.
  • ~Durnie
    (2019-09-10 15:20)
    Zastanawia mnie dlaczego PIS rozdaje cudze pieniądze. Przerzuca ciężar na małe i średnie firmy i też korpo. Przy minimalnym wynagrodzeniu na poziomie 4000 PLN każdy kto ma jednoosobowy biznes zapłaci 2400 PLN składki ZUS! Czy ludzie z PIS wiedzą co to znaczy prowadzić firmę i płacić ZUS, PIT, VAT? Może dobrodzieje zwiększą kwotę wolną od podatku, tu jest pole do popisu?!
  • ~ole
    (2019-09-10 15:21)
    Plany dotycza rzadu po wyborach. Nikt nie powiedzial ze Pani Emilowicz sie w nim znajdzie. Bedzie Pani brana pod uwage na dotychczasowe stanowisko, napewno bedzie Pani pytana.
  • ~Olaboga
    (2019-09-10 15:37)
    "To znaczy, my Polacy byliśmy przez dwadzieścia kilka lat tanią siłą roboczą - podkreślił" ... Gowin xD Gowin nie był zbyt tani dla budżetu państwa
  • ~mo
    (2019-09-10 15:58)
    Czyli będziemy konsultować, ale i tak decyzja już zapadła XD
  • ~janeczek
    (2019-09-10 16:07)
    Mam propozycję dla pisowskich głu pów jak szybko wyprzedzić Niemców. Podwyższyć ceny chleba do 20 zł, a benzyny do 10 zł - i będziemy już całkowicie w awangardzie Europy (w skre ty nie niu)...
  • ~xxxx
    (2019-09-10 16:08)
    Zdaje się że nawet zwolennikom PIS mowę odjęło. A pani Emilewicz jeszcze nie skumała,. że nie ma nic do powiedzenia.
  • ~prezes
    (2019-09-10 16:34)
    pensje w 2020 wzrosna raptem o 300 zl brutto,na reke ludzie dostana wciaz nadal grosze jak to policzyc w euro i porownac nawet z Grecja czy Hiszpania.O co te placze-o 60 euro podwyzki?-w srodku Europy.Rozumiem jakby decyzja byla o tych 4 tys zl brutto od razu,ale te 4 tys zl to za 4 lata i to jak Bog da,bo moze byc swiatowa lub europejska recesja i nasz rozwoj moze sie tez zatrzymac,jak obecnie niemiecki,a z RFN laczy nas polowa obrotow gospodarczych.Moje zdanie jest takie-kierunek dobry,obecna podwyzka mala,spokojnie do polkniecia,patrzec cos ie bedzie dzialo za rok,potem za dwa-wtedy sie okaze co z tymi 4 tys zl brutto.Co do malych firm to tez jest dyskusyjne co one moga,a czego one nie moga.Wiadomo,ze duzo placa pod stolem,sporo roboty leci na lewo.Jak te najslabsze firmy popadaja to silni ludzie do prostej roboty (oni najczesciej jada na minimalnej) bez problemu znajdzie inna prace-bezrobocie prawie zniklo,wszedzie brakuje ludzi,masy ludzi pojda na emerytury (zaczna schodzic na emerytury liczne roczniki wczesnego PRL,sam do nich naleze,ja ide na emeryture za 6 lat),dzieci rodzi sie malo,Ukraincy wyjada do RFN-juz w RFN szykuja dogodne dla nich przepisy.Pracy,takze za wyzsza minimalna nie braknie-zwykly,silny robotnik prace wszedzie znajdzie.Historyk sztuki albo religioznawca trudniej-ale i oni moga rozwozic paczki VW Busem- z glodu nie umra.Znam 2 historykow po UJ,ktorzy dorabiaja transportem mebli-przywiezli mi meble na wies,pod Krakow i rozmawialismy godzine o moim dziadku-profesorze UJ,ktory byl im swietnie znany jako wybitny etnograf i szef ruchu oporu w Krakowie w czasie wojny.Jedne z tych panow pisal nawet doktorat.Jak widzimy na owym przykladzie nikt obecnie w Polsce z glodu nie umrze.
  • ~stp
    (2019-09-10 16:59)
    Se znajdą inną Emilewicz, co stwierdzi że prezes , a i owszem konsultował, chociażby nawet telepatycznie. Ach ten Jarek to potrafi, taki nasz mały Chavez.
  • ~jarek
    (2019-09-10 17:27)
    Nad rzeczką opodal krzaczka Mieszkała kaczka-dziwaczka Lecz zamiast trzymać się rzeczki Robiła piesze wycieczki Raz poszła więc do fryzjera: "Poproszę o kilo sera!" Tuż obok była apteka: "Poproszę mleka pięć deka." Z apteki poszła do praczki Kupować pocztowe znaczki Gryzły się kaczki okropnie: "A niech tę kaczkę gęś kopnie!" Znosiła jaja na twardo I miała czubek z kokardą, A przy tym, na przekór kaczkom, Czesała się wykałaczką Kupiła raz maczku paczkę By pisać list drobnym maczkiem Zjadając tasiemkę starą Mówiła, że to makaron A gdy połknęła dwa złote Mówiła, że odda potem Martwiły się inne kaczki: "Co będzie z takiej dziwaczki?" Aż wreszcie znalazł się kupiec: "Na obiad można ją upiec!" Pan kucharz kaczkę starannie Piekł, jak należy, w brytfannie Lecz zdębiał obiad podając Bo z kaczki zrobił się zając W dodatku cały w buraczkach Taka to była dziwaczka! Brzechwa wciąż AKTUALNY ! ;)
  • ~DonKichot
    (2019-09-10 17:40)
    Zarobki i tak wzrosną bo nikt na świecie nie będzie pracował za pół darmo, a jesli ktoś nie płaci to niech zwija interes, albo go automatyzuje
  • ~gość321
    (2019-09-10 17:46)
    Tylko kilka procent społeczeństwa będzie konkurencyjna w kompetencjach zawodowych i fachowości dla innych państw - reszta będzie tylko egzytować. Firmy zachodnie nie będą produkować nic u nas, bo jak zapłacą pracownikom 2 ty. euro w Polsce czy w Niemczech to kto da mi powód produkcji np. części samochodowych do Vw czy innego w Polsce? Biznas też zna pojęcie patriotyzmu bo jest złaczony z polityką.
  • ~Frase
    (2019-09-10 17:59)
    Emilewicz - nie odnajdujesz się w przestrzeni. Po wyborach pakuj manele.

Może zainteresować Cię też: