Kanada wypłaci każdemu pensję? Rząd w Ottawie rozważa wprowadzenie dochodu gwarantowanego

| Aktualizacja:

Rząd Kanady analizuje możliwość wprowadzenia dochodu gwarantowanego dla wszystkich. Głównym argumentem są zmiany na współczesnym rynku pracy, które utrudniają stabilne zatrudnienie i osiąganie stabilnych dochodów.

wróć do artykułu
  • ~Ankaxxx
    (2018-12-31 17:42)
    To już próbowano w Finlandii, wyszło wielkie g...o.nka
  • ~inti
    (2018-12-31 10:23)
    Wariactwo. Gospodarki zachodnie w ten sposób migiem stracą swoją konkurencyjność w stosunku do takich Chińczyków. Ludzie z dochodem gwarantowanym nie będą chcieli za wiele pracować, a są takie branże, gdzie po prostu automaty nie mogą przejąć całej roboty. Ot, choćby budowlanka. Medycyna. Prawo. Kasa dla tych, co mają dziecko, ma pewien sens- zachęcać do posiadania dzieci. To istotne, wobec silnego niżu demograficznego. Ale kasa dla wszystkich za nic? Wariactwo.
  • ~LAS
    (2018-12-31 02:25)
    Nie mam wątpliwości, że w ciągu kilku najbliższych lat Kanada wprowadzi powszechny gwarantowany dochód. Będzie miał on na celu zachowanie wysokiego standardu życia. Z powodu automatyzacji i komputeryzacji wiele osób straci pracę. Nie oznacza to jednak, że ich dochody będą mniejsze. Niestety w Polsce myli się pojęcia pracy i dochodu. Prawie wszyscy rodacy uważają, że muszą pracować od świtu do nocy, żeby się dorobić. Prawda jednak jest taka, że inteligencja i innowacja mogą dać człowiekowi uczciwe pieniądządze bez kolosalnego wysiłku. W Kanadzie rząd pragnie stworzyć dla obywateli państwo dobrobytu wykorzystując zbiorową inteligencję i innowację.
  • ~Jan
    (2018-12-30 19:48)
    Co rostowski na to......piniendzy ni ma I nibendzie. “geniusz” z folwarku.
  • ~ziutek
    (2018-12-30 19:27)
    Kanada wyplaci KAZDEMU pensje! Polacy- WIO DO KANADY! ( Zapomnijcie glooopi Zachod!) Zaplaca wam pensje. ZA NIC!!!!!!!!!!
  • ~wszystkie chwyty dozwolone/ poklepywanie tez/ Wikipedia.
    (2018-12-30 17:20)
    azeby utrzymac sie w polityce na/ top list/ przez cale zycie albo jeszcze i bliskim utorowac droge to trzeba probowac roznych chwytow, dzwigni, rzutow, A wiec wyglada to tak :.............WIKIPEDIA." W ciągu XX wieku większość wiedzy, jaką świat zachodu zdobywał o sztukach walki, bazowała na kinematografii i stworzyła nieprawdziwy obraz, sugerujący, że sztuki walki to domena krajów azjatyckich. Tymczasem od zarania dziejów ludzie na całym świecie uczyli się metod obrony przed przeciwnikami, także bez użycia broni. W rezultacie na świecie istnieje dziś wiele sztuk walki, które są aktywnie trenowane i rozwijane. Termin „sztuki walki” został przetłumaczony w 1920 w słowniku japońsko-angielskim Takenobu z japońskiego bu-gei lub bu-jutsu (武術): „sztuka/umiejętność zachowań militarnych”. Definicja została przetłumaczona bezpośrednio z chińskiego określenia wushu (pinyin: wǔ shù; Kantoński: mou seut), dosłownie, „sztuka walki”, oznaczająca wszystkie sposoby chińskich walk."
  • ~gaga1
    (2018-12-30 16:07)
    Najpierw sprawdzcie co to "dochod gwarantowwany" a potem gadajcie. Bo to co tu w komentarzach wypisywane to zwykle "glupoty". Nie wiem czy macie prace, czy jestescie "trollami" ale.... zamilczcie i sprawdzcie "co" to w ogole jest. I jeszcze raz prosze "Dziennik" -redaktorzy, zmilujcie sie i pokazujcie wpisy normalnych ludzi!
  • ~romwaw
    (2018-12-30 15:36)
    Jak nie mają na co pieniędzy wydawać, niech poeksperymentują ?
  • ~Jan Kanty
    (2018-12-30 11:59)
    U nas w Polsce nie jest źle. Jedzcie do Afryki potem mozna gadać merytorycznie co mamy.
  • ~~
    (2018-12-30 11:52)
    to ze jestem homoseksualistą nie oznacza ze musicie mnie banować!!!
  • ~krzyhoo1
    (2018-12-30 11:47)
    To nic innego jak lepiej nazwany zasiłek socjalny dla tych, którzy zarabiają poniżej pewnego progu. IMO pomysł jest doskonały mając w perspektywie nieuniknione bunty społeczne z powodu przybierającej na sile grabieży dokonywanej przez najbogatszych na żywym organizmie państw i społeczeństw - 1% populacji światowej akumuluje 99% światowego bogactwa
  • ~1
    (2018-12-30 11:35)
    Muszą koniecznie zaimportować naszych ekonomistów typu Balcerowicz Rostowski i w komplecie Niesioła Padlinę z sztuczną szczęką plus wnuk gomółki do kompletu .Po imporcie wyżej wymienionych osobników okaszało by się że "piniędzy nie ma ,nie było,i nigdy nie będzie.A Kanada która onegdaj pachniała żywicą,pachnie popiwkami ,oszustwami czyli Paranoją antyObywateską.
  • ~volverwes
    (2018-12-30 11:21)
    Taki dochod wprowadzilbym dla wszystkich z totalnej opozycji po to zeby w zyciu nie zajmowali sie zadna praca i to bylby realny dochod dla skarbu panswa.
  • ~Firmius
    (2018-12-30 11:03)
    Gandalf w pewnym momencie woła w Powrocie Króla: Stay this madness! - przerwać ten obłęd! Powinno się takie słowa skierować do rządu kanadyjskiego, ponieważ płacenie komuś za to, że po prostu jest, i nie podejmuje żadnego wysiłku, aby się utrzymać, mając do tego możliwości, jest z punktu widzenia logiki absurdem do sześcianu oraz sposobem na zdemoralizowanie i rozleniwienie populacji oraz rozchwianie budżetu. I żadne uczone wywody ani tomy analiz tego nie zmienią.....
  • ~Lolo
    (2018-12-30 10:58)
    Powinni zrobić tak w POLSCE , mam mały sklep z alkoholem na osiedlu myślę że stanął bym na nogi i nawet zatrudnił kasjerkę na umowę o pracę.
  • ~Czy w Kanadzie tez PGRy pozamykali?
    (2018-12-30 10:24)
    Jak u nas na wiosce PGR zamkneli to my robote przy krowach potracili I na renty przeszli. Mlodzi po podstawowkach wyjechali do Anglii, Holandii I Niemiec. To teraz beemkami przyjezdzaja. A my czekamy az PO z PSL I Nowoczesna znowu PGRy pootwiera to przy krowach bedziemy robic I bedzie co ukrasc na wino Arizona.
  • ~jarek
    (2018-12-30 09:52)
    Finlandia się na tym przejechała i wrócili do NORMALNOŚCI! ;)

Może zainteresować Cię też: