UE tworzy nową instytucję. Sposób na wycięcie Polaków z unijnych rynków pracy?

Europejski Urząd Pracy może być kolejną próbą zablokowania nam dostępu do unijnych rynków. Nowa instytucja zapewni sprawiedliwą mobilność pracowników na unijnym rynku – tak zapowiada Komisja Europejska, która przygotowała projekt rozporządzenia o powołaniu urzędu. Ma on zacząć funkcjonować już od przyszłego roku.

wróć do artykułu
  • ~KOMENTARZ DNIA
    (2018-07-18 22:56)
    Problem w tym że rząd pisowskich nieudaczników pozbawił się jakiejkolwiek siły przebicia i zdolności związywania sojuszy na arenie międzynarodowej. W obronie polskich interesów ta władza nie jest w stanie zrobić NIC - bo nikt nie chce mieć z nią nic wspólnego, tworzyć koalicji i wspólnych frontów.
  • ~Gastarbeiter z nad norweskiego fjordu
    (2018-07-18 23:45)
    EUropejski Urzad Pracy?? ;))) ---- to jak rampa selekcyjna w Auschwitz, POprostu Nowoczesne zrodlo Murzynow do pracy w starej Unii, ktorej sie nie chce pacowac. PiS ma Racje!!! Lezy jak na dloni, ze goscie Makreli nie rwa sie do roboty.
  • ~Heniuk
    (2018-07-19 07:03)
    Kaczynski z jego nieudolnym rzadem robil wszystko, zeby sie od Unii oddalic. Unia to wreszcie zrozumiala! Dzieki Pis za odsuniecie nas na peryferie Europy, cywilizacji!
  • ~ajax
    (2018-07-18 23:06)
    Za to u nas swoboda przepływu jakiej jeszcze w historii naszego kraju chyba nie było.Ponad dwa miliony Ukraińców w dwa lata, a za chwilę będą całymi rodzinami tu przyjeżdżać i będzie ich więcej jak w czasie II Rzeczpospolitej?!
  • ~Auto r
    (2018-07-19 00:14)
    A czego sie boicie ze tak zapytam? Ze Polak na delegacji w nimczech bedzie musial tyle samo zarabiac co niemiec na takim samym stanowisku? Czy ze nikt wiecej nie zatrudni niedouczonego Hausmeister bo w niemczech znajdzie za te same pieniadze douczonego. Czy moze ze fachowcy uciekna - juz ich i tak w Polsce nie ma i trzeba Ukraincow zatrudniac. To efekt mozolnej pracy polskich politykow wszystkich masci od 28lat. Przed 90tym przynajmniej byli wszyscy zakladnikami moskwy i nikt nie mogl "statku" opuscic. Dla mnie bomba i mi sie podoba ten pomysl.
  • ~[\/].[|-|]
    (2018-07-19 00:50)
    Ja zas sobie mysle ze pracownicy np sklepow Auchan powinni dostac pensje rowna co najmniej minimalnej pensji na odpowiadajacym stanowisku w sklepie Auchan we Francji.
  • ~motek
    (2018-07-19 16:18)
    Hehehe... następny "sukces" dobrej zmiany!
  • ~kos
    (2018-07-18 23:48)
    .Dorzucić do 500 + następne 500. Rynek u Pinokia i kulawego się sam obroni
  • ~hańba i zdrada
    (2018-07-19 07:41)
    to jak za czasów socjalizmu kiedy wyższa kapitalistyczna cywilizacja żyjąca z podbojów i grabieży innych krajów z pomocą solidarnych obrońców proletariatu osaczała zniszczoną wojną Polskę by ją skolonizować. Gangsterskie kredyty, embarga, sabotaże i udało się. teraz mają kolejną dojną krowę, śmietnisko i bandycką melinę a na każdą próbę ukrócenia tego bandytyzmu tak właśnie reagują. tylko podziękować solidarnym bojownikom o świetlaną przyszłość za sprzedanie kraju i ludzi zachodnim i polskim bandziorom,szabrownikom, zbrodniarzom i wprowadzenie patologii jaka miała miejsce tylko w okresie liberum weto gdzie szlacheckie warchoły za garstkę srebrników topiły w łyżce wody swoją matkę.
  • ~Ojczulek M.P.
    (2018-07-19 08:55)
    Pora pożegnać się z UE.Pora wprowadzić CŁO Tranzytowe ( 300% wartości przewożonego towaru).
  • ~motek
    (2018-07-19 00:20)
    Hehehe... wina Tuska, oczywista oczywistość!
  • ~Jarosław Kolanko
    (2018-07-19 18:44)
    Wyjdziemy z UE i będzie wschodnia BIEDA
  • ~partia piSS dzieli
    (2018-07-19 10:27)
    wyja, bo nikt piSSlamusa na zachodzie nie zatrudni
  • ~A. I. Russof
    (2018-07-21 09:37)
    Wschodnia Bieda zamiast dobrobytu w UE. Haroszyj plan!
  • ~Weteran
    (2018-07-19 13:43)
    O to skutki rządu PiS-u.
  • ~Pustynia
    (2018-07-19 10:48)
    Jak kali ninawidzieć Unia,to dobrze,ale jak Unia nienawidzieć Kali,to żle.
  • ~Nieuctwo...
    (2018-07-19 09:49)
    Nieuctwo naszych politykow mnie zadziwia. A przeciez wystarczy przeczytac artykul: Europejski Urzad ds. Pracy na stronie Przedstwicielstwa KE w Polsce, czy nawet zapoznac sie z systemem czekowym dla sprzataczek / w tym dla polskich sprzataczek/ w Brukseli i nie plesc glupstw dla Ciemnego Ludu.
  • ~Wierzacy w Boga i siebie
    (2018-07-19 08:34)
    Pracuje w Niemczech juz 20 lat w branzy budowlanej,kiedys w latach 80 siatych wyjechanie do pracy do Niemiec bylo wielka nobilitacja,teraz przajezdzaja do Niemiec tylko nieudacznicy,pracownicy o bardzo niskich kwalifikacjach a tak w ogole i o takich nawet trudno.Wszystkie te nowe rozporzadzenia unijne beda tylko pograzaly Niemcy .Politycy oderwani sa od rzeczywistosci ,nie konsultuja swych decyzji u najwiekszymi pracodawcami.A prawda jest taka ze wszystkie ciezkie,niewdzieczne roboty wykonuja cudzoziemcy,bo Niemcy ich robic nie chca,doswiadczam tego sam bo obserwuje ten rynek.Chcialbym dozyc tej chwili kiedy w Niemczech bedzie mnostwo kadry zarzadzajacej a nie bedzie komu na nich robic,mysle ze moze sie tak stac w ciagu dekady.dzieki obostrzeniom unijnym,nie wszystkie firmy to przetrzymaja bo ceny za ktore pracuja polskie firmy pozwalaja jedynie trwac w tej chwili i nie widac pespektyw by bylo lepiej Alles gute Deutschland ! ! !
  • ~preparat owadobojczy
    (2018-07-19 07:34)
    Chiny to stonka ktora bedzie ciezko zwalczyc.
  • ~Jerzy Hamburg
    (2018-07-23 11:44)
    Gdyby Unia wstrzymała 100% dopłat Pan Jarosław padłby na chore kolana. Zadłużenie ukrywane przez PiS jest tak ogromne że to byłby koniec Polski.

Może zainteresować Cię też: