Nie tylko tania siła robocza. Coraz więcej specjalistów z Ukrainy przyjeżdża do Polski. I zostaje na stałe

| Aktualizacja:

Leczą, uczą, programują. Wiedzą, co znaczy ciężka praca. Nawet kiedy dobrze nie znają języka, decydują się na własny biznes. Nad Wisłą Ukraińcy pracują nie tylko na stanowiskach najniższego szczebla.

wróć do artykułu
  • ~bertsi
    (2018-05-18 09:59)
    Polacy postrzegani są przez Niemców, Brytyjczyków, Norwegów, Francuzów itd. za tania siła robocza.
  • ~O co chdzi ?.
    (2018-05-18 10:35)
    Przestawic z powrotem slupy graniczne .
  • ~Fajnie
    (2018-05-18 10:38)
    Fajnie że są ludzie którzy naprawde chcą w tym kraju mieszkać pracować i się rozwijać.Polacy na Zachodzie a Ukraińcy u nas.
  • ~vp
    (2018-05-18 15:10)
    Mam synową Ukrainkę !!!! Świetnie wykształcona piękna słowianka .
  • ~jaity
    (2018-05-18 17:14)
    Takim przesuwaniem się tanich pracowników ze wschodu na zachód doprowadzi się Europa do stanu, że nie będzie żadnego kraju, gdzie by miejscowy robotnik/fizyczny mógł zarobić godziwe pieniądze na utrzymanie siebie, rodziny i na emeryturę.
  • ~Pol. Markow.
    (2018-05-18 18:22)
    Jesteśmy sami do dziś tania siłą roboczą i bądźmy ostrożni w ocenach. Niczym się nie różnimy od Ukraińców. Ostatnio policja złapała w Gorlitz Polaków okradajacych piwnice. Mieli w torbie ogórki konserwowe , 15 słoików konfitur oraz siodełko rowerowe. I jak teraz wygląda porównanie?
  • ~jedna z przyczyn może główna
    (2018-05-19 02:45)
    Zapomnieliscie dodać, ze młodzi Ukraincy uciekaja z Ukrainy także dlatego, bo boją się być zaciągnięci do wojska i zmuszenia do wojny w Rosją. Oni, jak wszyscy inni młodzi, nie chcą umierać za geszefty judowskich mafii oligarchów , które okupują Ukrainę i masakrują Ukraińców w wojnach.
  • ~AA
    (2018-05-19 06:48)
    Homo sovieticus - oznacza takze sklonnosc do kombinowania, korzystania z mozliwosci, oferowanych przez pracodawce, dorabiania do pensji kosztem tegoz. Znam wiele przykladow, gdy handlowiec w jednej firmie dorabia sprzedajac produkty innej firmy - bardzo czesto konkurenta. Cos takiego jak uczciwosc biznesowa, etyka zawodowa - to piesn dalekiej przyszlosci
  • ~Waraszkq
    (2018-05-19 19:29)
    Przeciez Ukraincy to nasi slowianscy bracia! Tez chrzescijanie. No, tych z Syrii, Afghanistanu, Iraku nie chcecie!
  • ~gostom
    (2018-05-21 08:49)
    Nie tylko tania siła robocza. Coraz więcej "specjalistów" z Polski przyjeżdża do Niemiec. I zostaje na stałe. Są to w większości Bezrobotni Ludzie.
  • ~win
    (2018-07-12 07:37)
    "specjaliści" ze wschodu - od jazdy po pijaku, przemytu, kradzieży i oszukiwania oraz prymitywnego brunatnego faszyzmu

Może zainteresować Cię też: