Polska B potrzebuje pracowników i mieszkańców. A na razie na Wschód nie jeździ się za chlebem

| Aktualizacja:

Firmy i lokalni włodarze z Polski B muszą stanąć do wyścigu o pracowników i mieszkańców. Inaczej region będzie nadal biedniał i szybko się wyludniał.

wróć do artykułu
  • ~bezrobotny
    (2018-03-31 10:57)
    Za to wyniszczenie Polski B odpowiada przede wszystkim Donald Tusk, bo wprowadzil w zycie swoj szalenczy plan koncentracji wszystkich polskich inwestycji w Warszawie , Gdansku, Lodzi i Wroclawiu. Dlatego prezes Kaczynski powinien oprzezwyciezyc swoj irracjonalny strach i wreszcie postawic Donalda Tuska przed polskim sadem z oskarzenia o szkodnictwo gospodarcze.
  • ~strateg blokowiskowy
    (2018-03-31 10:59)
    No a Putin sie z tego cieszy, bo dzieki wyludnieniu polskiej Sciany Wschodniej jego "zielone ludziki" z latwoscia podbija Polske.
  • ~o.S..
    (2018-03-31 13:58)
    Co to jest "Polska B"?
  • ~Ciemniak
    (2018-03-31 14:46)
    Polska nie jest be! Polska jest cacy!
  • ~Falkirk
    (2018-03-31 15:50)
    Wyjechałem z Pl w 2009 jak > za praca. Do kraju przyjeżdzam praktycznie tylko rodzinnie i z okazji... Przykre, ale ja tu nie wrócę z przyczyn materialnych. Pisze to ze smutkiem, gdyż to mój kraj.
  • ~[\/].[|-|]
    (2018-03-31 16:20)
    Ze zdziwiniem czytam o oczekiwaniu mobilnosci Polakow - najpierw dajcie ludziom zarabiac tyle by mogli kupic za miesieczna pensje ponad 1500 litrow benzyny tak jak to jest w krajach Europy Zachodniej - zarabialem miesiecznie tyle ze moglem kupic ponad 2500 litrow benzyny w kraju w ktorym paliwo jest jednym z najdrozszych w Europie Zach. Do tego pozowlcie odliczac ludziom benzyne na dojazdy od podatku - dojazd do pracy jest kosztem uzyskania przychodu w takiej Holandi moge sobie odliczyc od podatku ponad 2700 Euro jesli dojezdzam co najmniej 4 dni w tygodniu ponad 50km do pracy - ludzie sa mobilni bo koszty dojazdu sa kosztami uzyskania przychodu i sie je odlicza od podatku. Nie oczekujcie od kogos ze wyda 900zl na paliwo by dojechac do pracy w ktorej dostanie 1500zl netto. Za 600zl nie da sie w Polsce oplacic czynszu, kosztow energi i zywnosci. Czynsze to inna sprawa - w wielu meisjcowosciach koszt wynajmu mieszkania czy domu zje 50 - 60% calego wynagrodzenia - dziwicie sie ludziom ze nie chca doplacac do tego by pracowac? Dostawalem oferty pracy z terenu - 3000 - 3500zl na reke, wynajme sobie dom za 2000zl dolicze koszty dojazdu do rodziny na poziomie 900zl i co mi zostanie na zycie? Dopoki place nie beda realnie adresowac kosztow zycia dopoty ludzie beda uwiazani do konkretnego miejsca ktore jest dla nich nizszym kosztem bo posiadaja juz jakas infrastrukture. O tym ze na zachodzie doplaca sie do kredytow hipotecznych nawet nei wspomne bo i po co.
  • ~John
    (2018-03-31 16:23)
    Pracownik traktowany jest teraz jak narzędzie np.młotek, siekiera itp. Ma być gotowy, mobilny, zmieniać zawód, zmieniać warunki umowy o prace,miejsce zamieszkania itp na pstryk. Czyli żyć w niepewności, strachu, a przez to być łatwym do wyjęcia z szuflady lub z powrotem. A jak nie to na śmietnik.
  • ~małorolny
    (2018-03-31 18:16)
    A ja mieszkam w Polsce D czyli do du...y
  • ~Badbad
    (2018-03-31 18:36)
    30% Polaków pracuje za 1500 na rękę. Polska B jest wszędzie..
  • ~Ppp
    (2018-03-31 19:01)
    Nie można wymagać mobilności w kraju, w którym komunikacja zbiorowa nie funkcjonuje lub jest tak niskiej jakości, że nie ma sensu z niej korzystać. Jeśli przejechanie pociągiem niecałych 100km zajmuje dwie godziny, to o czym my tu mówimy? Pozdrawiam.
  • ~Janosik
    (2018-03-31 19:32)
    Niech PISowcy wprowadzą w czyn proponowane zmiany w Kodeksie Pracy to cala Polska się wyludni. Będą pracowali Ukraińcy i Afrykanie u obrzezanych kapitalistów . No ale przecież o to chodzi. Tu jest Polin jak powiedział ultra katolicki Prezydent Duda, który od teraz będzie mógł radośnie co roku przez nikogo nie niepokojony obchodzić ze swoimi przyjaciółmi święto Chanuka
  • ~kirk
    (2018-03-31 21:06)
    nie no tam tylko wille budują
  • ~Młody emeryt
    (2018-04-01 07:40)
    Czując się dobrze chciałem legalnie dorobić do emerytury. Dodatkowa praca jest jednak dodatkowo opodatkowana (nazywa się to zmniejszeniem emerytury) kiedy przychód przekroczy 3161 zł Czemu to ma służyć?. By emeryt nie odprowadzał wyższych składek i podatków, niż te z przychodu 3 tysięcy? Są myślący w tym rządzie to niech pomyślą.
  • ~leming
    (2018-04-01 14:20)
    A wiec niech Kaczor Jarek zwany Prezesem sciagnie Polki i Polakow, ktorzy za rzadow POlskiego pilkarzyka Tuska wyjechali z Polski za chlebem, do Polski B i tam da im prace.
  • ~FonBrombaBrombo
    (2018-04-01 17:15)
    A po co tam jeździć i inwestować? Przecież tam ani kultury ani cywilizacji. Im bliżej do ruskich niż do cywilizacji zachodniej.
  • ~koszer
    (2018-04-01 19:34)
    To wina kolejnych rzadow po 89 doprowadzili nas do katastrofy i blokady rozwojowej na ktora wlasnie sie ndziewamy, ale ta swolocz nadal zadowolona z siebie podobno sie juz naprawili i zadaja koryta
  • ~DM1
    (2018-04-02 19:51)
    Polacy czekaja, zeby praca do nich przyszla..........................
  • ~piękna Polska wschodnia
    (2018-04-02 22:39)
    Polska B niech zostanie rolnicza I sielska. Ona wcale nie potrzebuje wiecej ludzi. To nasza oaza dla wypoczynku i nasz spichlerz.
  • ~Laszlo
    (2018-04-03 08:15)
    Porównywanie Polski do zachodu nie ma sensu, bo to zupełnie inne światy. Na zachodzie dojeżdża głównie kadra kierownicza. Zarobki są na tyle duże, że kobieta może zostać w domu i pracować sobie ile godzin chce. Żyją sobie na wysokim poziomie i wszystko ma sens. W Holandii za dużą odległość miejsca pracy od domu są dodatki. Państwo dopłaca do utrzymania auta, którym dojeżdżamy do pracy. W Polce chcieliby zapłacić 2,5 tysiąca i żeby pracownik spędzał 12 godzin poza domem i jeszcze wydawał połowę pensji na paliwo.
  • ~tragedia
    (2018-04-03 10:16)
    Tyle razy pisałem, w infrastrukturę Polski B nikt nie inwestował, to i nie przybywało dużych producentów, korporacji z know how. Dobrego połączenia z pozostałą Polską nie było do tego roku ( może skończą S8), wobec tego logistyka leżała. Inwestycje dotyczyły głównie Śląska, okolic Wrocławia i okolic Poznania bo tam była i jest infrastruktura. Dalej walcie pieniądze w tamte tereny i dziwcie się, że Podlasie się wyludnia.

Może zainteresować Cię też: