Millennialsi wolą pracować z domu i mieć czas na życie prywatne. To mit czy realny kłopot dla korporacji?

| Aktualizacja:

Ludzie sukcesu czy przegrana generacja prekariuszy pracujących na śmieciówkach? Jaka jest prawda o młodych pracownikach?

wróć do artykułu
  • ~TRF
    (2018-03-25 11:21)
    W domu to będzie pracować towarzysz Petru, towarzysz Budka i towarzysz Schetyna już po najbliższych wyborach w Polsce.
  • ~lewackie grzechy główne
    (2018-03-25 11:30)
    Lenistwo, Zazdrość, Gniew, Pycha, Chciwość, Nieczystość, Łakomstwo. Industry 4.0 załatwi leniwych (zobacz roboty Adidasa produkują buty w Europie SPEEDFACTORY). Millennialsi wolą głodować w domu u rodziców i mieć czas na życie prywatne, na przykład na antifę.
  • ~Eufrozyna
    (2018-03-25 11:21)
    Szydło przyznała sobie 65 tys. premii żeby sprawdzić ... czy weźmie!
  • ~edelwolf
    (2018-03-25 12:49)
    Tzw. Millennialsi wolą ... w ogóle nie pracować jednocześnie będąc przekonani o swojej wyjątkowej ************************ To musi dać odpowiedni - bolesny dla nich niestety efekt - już za chwilę. Na razie mają to, czego potrzebują od rodziców i zamykają się we własnych wąskich stadakach. Będzie jazda, gdy któregoś dnia się okaże, że od rodziców już nie, a stadko nie daje ochrony i bezpieczeństwa a "za drzwiami" są tysiące ludzi, którzy nie mają ochoty ani interesu realizować potrzeb Millennialsów ot tak. Największym problemem tej grupy nie jest to skąd chcą pracować i na co mieć czas, problemem są interakcje społeczne z innymi.
  • ~Pokoleniw X
    (2018-03-26 14:17)
    Millennialsi, millennialsi, millennialsi ... kim oni są. Niech się dostosują do rynku pracy (innych), a nie rynek pracy (inni) do nich !!!!!!!!!!!! Rozpieszczone, leniwe, szczawy, którym wszystko należy podać na tacy !!!!
  • ~obcokrajowiec
    (2018-03-26 08:15)
    "W grupie wiekowej 25–34 lata aż 28 proc. osób nie ma zatrudnienia". Nie chce sie wierzyc, ze mamusia i tatus dalej dbaja o dziatwe w tym wieku. Co za dziwne spoleczenstwo gdzie mloda generacja tak beszczelnnie wykorzystuje swoich rodzicow, a ci uwazaja to za cos normalnego.
  • ~[\/].[|-|]
    (2018-03-25 13:45)
    Na tzw Zachodzie odchodzi sie od pracy w domu - tworzymy sie caly system zachet dla ludzi by chcieli pracowac choc kilka godzin w biurze - z pracy w domu wycofano sie bardzo szybko - owszem to sa oszczednosci dla pracodawcy ale cena jest zerwanie praktycznie wszystkich wiezi miedzy pracodawca i pracownikiem. Dostrzega sie to i uwaza za jedna z najwiekszych zagrozen dla firm. Jesli firma wypycha oi stawia na prace z domu to znak ze mam juz kompletnie gdzies was i wasza prace. Stajecie sie syntetycznym parametrem w ogolnych statystykach
  • ~Głos z ciemności
    (2018-03-25 21:48)
    No to teraz trochę faktów: z domu czy też szerzej zdalnie trzeba umieć pracować i mieć predyspozycje. Trzeba być ponadprzeciętnie zorganizowanym i trzeba sobie ustawić pod to resztę domowników. Jeśli państwu millenialsom wydaje się, że praca zdalna to stukanie od niechcenia w klawisze zerkając na serial na fliksie, to tylko kolejny dowód na ich nieprzygotowanie do życia. Praca zdalna bez spełnienia powyższych warunków jest średnio 25% mniej wydajna niż na miejscu w biurze. Niemal wszystkie osoby, które odchodzą lub są zwalniane z pracy zdalnej mówią że główny powód spadku wydajności to brak bezpośredniego nadzoru. Jeśli chcecie zmusić pracodawców do zwiększenia kosztów o 25% bo coś wam się wydaje, to życzę powodzenia - każdy normalny przedsiębiorca zainwestuje w technologię która was po prostu zastąpi. W krótkim czasie inwestycja się zwróci i zacznie zarabiać - koszty hr-owego użerania się z niewydanymi ludźmi i rotacji są duże. W ten dposób znikną. Możecie tupać i rwać włosy z głowy, ale fundamenty się nie zmienią: w pracy trzeba pracować. Wszystko inne jest ideologiizowaniem i obniżaniem standardów. Nie widzę oowodów, aby to robić tylko dlatego, że wasze standardy są oderwane bo nikt was nie przygotował odpowiednio do dorosłości.
  • ~ewa koby
    (2018-04-28 19:53)
    ewa koby moja siostra pracuje dla w eu od jej powstania nadal nie ma stalego zatrudnienia tylko przedluzaja jak urodzila dzieci to 1/2 i jedna druga w biurze codziennie musi 60 km w korku i spowrotem pomoc dla matki !!!a w domu musiala pracowac avista nonstop!!!ps wynagrodzenie urlop moze kiedy chce !!!!!!!!!!!
  • ~karolina
    (2018-05-24 13:26)
    Dane dot. bezrobocia dla Eurostatu są przekazywane przez GUS i pochodzą z badania aktywności ekonomicznej ludności (BAEL), natomiast stopa bezrobocia rejestrowanego wyliczana jest przez GUS na podstawie danych o liczbie bezrobotnych z powiatowych urzędów pracy w ogóle osób aktywnych zawodowo.

Może zainteresować Cię też: