"Zarabiam w sumie około 20 tys. zł brutto". Życie w ciągu dyżurowym, czyli szczerze o lekarskich pieniądzach

| Aktualizacja:

Zarabiam w sumie około 20 tys. zł brutto. Obok etatu biorę udział w badaniach klinicznych, prowadzę szkolenia i wykłady. Pracuję 290–300 godzin miesięcznie – mówi lekarz z warszawskiego szpitala. 

wróć do artykułu
  • ~Kielczanin
    (2018-01-08 11:59)
    Typowy oszust. Bierze pieniądze za dyżur, na którym pisze artykuły czy przygotowuje się do wykładu za który bierze pieniądze osobno. W czasach komuny było to powszechne: robotnik pracował na etacie, w czasie godzin pracy robiąc prywatę. Środowisko lekarskie jest jednym z nielicznych, gdzie komuna przetrwała w całej rozciągłości, i nawet specjalnie tego nie ukrywają. Przyjmowanie prywatnych pacjentów w godzinach pracy, wykorzystywanie szpitalnego sprzętu dla celów prywatnych "po cichu" lub quasi legalnie za pośrednictwem spólek nomenklaturowych - to śród tych ludzi norma. No i - oczywiście - przy tylu zajęciach i tak są przemęczeni. Stąd konieczność relaksu: przepłukania gardła czymś mocniejszym i ewentulane wykonywanie operacji po pijaku. Ale w końcu co to szkodzi. Lekarz przecież zna granice swojego organizmu, nawet, gdy nie pamięta jak się nazywa i czy na pewno jest lekarzem.
  • ~koszer
    (2018-01-08 11:44)
    Trzysta godzin mozna byc miejscu pracy w ktorym glownym narzedziem pracy jest czajnik i fotel w fabryce 300 godzin nie wytrzyma nikt.
  • ~Roman
    (2018-01-08 11:18)
    Rozbestwione skórwysyny!
  • ~chory przez lekarza
    (2018-01-08 10:59)
    Tacy z pospiechu wydaja falszywe diagnozy .Powolaniem nie jest leczenie chorych, lecz kasowanie na maxi.
  • ~mloda pielengniarka
    (2018-01-08 11:11)
    Jak widac na dyzurach mozna zarobic wiecej jak podczas godzin pracy ? co to jest ten dyzur ? co robia na dyzurze ? czy wolno spac, popijac kawke siedzac w necie, czy trzeba udawac ze sie robi wizytacje ? Wystraczy popatrzec na domy lekarzy, na ich garaze i auta pod klinikami -to tyle. Chirurdzy, anastezjolodzy - TAK, ale te cyruliki leczacy z kartki, na podstawie procedur i algorytmow to poziom felczera z komuny 3-4 tys. to gora. Uwazam, ze zarobki lekarzy powinny byc jawne jak poslow i innych zawodow.
  • ~qz
    (2018-01-08 13:59)
    Tu jest opisany przypadek lekarza który kugluje realne zarobki w tym szpitalu są podane na początku artykułu
  • ~Batko-Macisław Płatow
    (2018-01-08 09:59)
    A konowale co powiesz 40 lat przepracowane ,2200 emerytury. Nawet o grosz nie podnosić. Będąc na miejscu Ministra obniżyć do średniej Krajowej. Nie pasuj na zmywak do Londynu.
  • ~jego wybór
    (2018-01-08 12:37)
    20 tys zł brutto, no i dobrze, pracuje i zarabia ! Programu REZYDENT 10000+ nie PO-trzebuje !
  • ~at
    (2018-01-08 11:48)
    Dyżur za dyżurem a na karzdym kolejnym bardziej spi no chyba że bierze proszki ale to też się zle skończy
  • ~żart
    (2018-01-08 20:36)
    jest młody, to pracuje "pracuś". Będzie miał mało, to wyjedzie na saksy (zmywać gary). Nie ma czego zazdrościć. Ma zarobek 10 x większy jak "niejeden" emeryt. Jako na początku, tak i na wieki,wieków (Amen). Wcześniej zarabiali mało, brali łapuwki - muszą dorabiać na "prestiż". W dawnych Chinach, jak Cesarz zachorował to "medek" płacił głową. Była odpowiedzialność za zdrowie pacjenta. Lubię płacić jak jestem zdrowy, nie chory. Zmienić zasady wynagrodzeń.
  • ~helena
    (2018-01-08 10:46)
    Wystarczy otworzyć sie na lekarzy zza wschodniej granicy i po kłopocie !!!!
  • ~ende
    (2018-01-08 09:53)
    lekarzom powinno się odbierać prawo jazdy jak chesz jechać to taksówką
  • ~ignac
    (2018-01-08 13:46)
    a ile śpią na dyżurach-a ile łapówek
  • ~krzyhoo1
    (2018-01-11 13:28)
    A Izba Lekarska, Państwowa Inspekcja Pracy, dyrektorzy instytucji zatrudniających takich gości to gdzie? Bartek Sienkiewicz miał rację - mamy teoretyczne państwo
  • ~est-er
    (2018-01-08 16:12)
    No i tak mają w d...e pacjentów! Żenada, jakie to prymitywy dbające tylko o tzw. kasę. I tak zakończa żywot jak wszyscy!
  • ~Tak
    (2018-01-10 19:35)
    Płacz i lament wśród "białych". Żyją jak ponczusie w maselku panowie doktorostwo. Mają kasę i swoich ludzi w ustawodastwie i ta cała patologia trwa. Polakowi zabierają całe życie na ubezpieczenie zdrowotne i jak bieda musi płacić.
  • ~rezydent
    (2018-01-08 07:40)
    20 tys to mało mój tata ma tyle emerytury i nic nie robi jako uczeń lekarz minimum 50 tys
  • ~Wielka sciema felczerska
    (2018-01-08 15:11)
    Lapowek boja sie brac wiec wymyslili 3 etaty w tym samym czasie, na dyzurach spia, kosza kase, a pacjenci umieraja. I to wszystko po 6 latach studiow magisterskich po szkole sredniej....zawod chirurga to jak praca rzeznika, zawod kardiologa interwencyjnegonto jak praca hydraulika, zawod anesteziologa to praca technika przy butlach gazowych, zawod ginekologa I urologa to praca kominiarza....
  • ~ppp
    (2018-01-08 17:52)
    Cała prawda... Lekarze w Polsce to wyrobnicy za ciężkie pieniądze a nie uczciwi i spolegliwi wykonawcy powołania: lekarz.
  • ~UtoPiSta
    (2018-01-08 21:12)
    Indywidualny Rejestr Godzin Pracy Lekarza - e-Tachograf Medyka. Do 48 godzin w tygodniu obojętnie gdzie i KONIEC, bez zmiłuj się.