Dajmy zielone karty przybyszom ze Wschodu

Liczba oświadczeń o pracę dla obcokrajowców może się w 2017 r. zbliżyć do 2 mln. Trzeba przyspieszyć prace nad polityką migracyjną.

wróć do artykułu
  • ~Piotr
    (2017-12-19 01:37)
    Już teraz tak się zdarza ze zwalniają polaka a biora ukra.
  • ~Kaz
    (2017-12-18 23:32)
    Droga do nikąd. Jeśli sprowadzać pracowników, to specjalistów (inżynierów) wysokiej klasy, którzy sprawią, że nasza gospodarka będzie bardziej wydajna.
  • ~karuzela
    (2017-12-19 01:05)
    Historia lubi się powtarzać. To ich dziadowie i ojcowie mordowali Polaków na Polskiej Ukrainie pod słoną Niemców "faszystów".
  • ~ajax
    (2017-12-19 11:06)
    Sprowadzają setki tysięcy, a nawet miliony ukrów, żeby płace w Polsce za szybko nie rosły, a z drugiej strony żadnych zachęt, żeby Polacy, którzy wyemigrowali zaczęli wracać, bo niby do czego mają wracać?!Mają wrócić i pracę za 2 tyś. euro zamienić na 2 tyś. zł?!
  • ~egeg
    (2017-12-19 09:10)
    kto powiedział że chcemy ukraińców ...
  • ~jajco
    (2017-12-19 09:08)
    ani sie o bejrzymy jak ukraincy zaczną sie domagac budowy cerkwi....
  • ~Weredyk
    (2017-12-19 08:57)
    Dajmy im zielone karty, mlotek i dlugie gwozdzie na granicy, zeby znow mieli czym przybijac Polakow do drzwi stodoly. Durny ten co wnioskow nie wyciaga. Przykladem jak traktuje sie Polakow (tych glupich) byl Lech Kaczynski z ktorego durnia zrobili i Ukraincy i slynny gruzin finansowany przez US.
  • ~won za don..
    (2017-12-19 09:26)
    pełno tu ruskich jątrzycieli..
  • ~cvq
    (2017-12-19 11:39)
    A gdzie są te oferty pracy? od razu na Ukrainie . Dla polaka śmieciówka za 1500,dla ukraińca 3000 tyś .tylko ma siedzieć cicho i nie mówić ile dostaje.
  • ~~Ja(bis)
    (2017-12-19 09:13)
    Płaszczak!? Płaszczak ... hamulcowym rozwoju. To ... go teraz premier/wicepremier zwinie? A ... co tam w sprawie konfetti i skrzydeł anielskich dla pis-milicji? Ostatecznie ... idą święta! Toruńczyk cenzuruje ... i będzie wyliczał!
  • ~polo
    (2017-12-19 20:01)
    dosc tych robotnikow ze wschodu Polacy sami powinni pracowac a nie uciekac za granice Bylo dobrze jak granica byla zamknieta Tu Polaku pracuj a nie u kogos harujesz i jestes zawsze ponizony Wiem bo bylem kupe lat temu i wiecej nie chce ich dobrobytu
  • ~??
    (2017-12-19 23:03)
    Dlaczego nie ściągnąć natychmiast wszystkich Polaków ze Wschodu (Kazachstanu, Białorusi itd.) zamiast plany repatriacji rozkładać na kolejne -dziesiąt lat, aż im i ich potomkom się odechce?
  • ~a5
    (2017-12-19 11:31)
    Kiedy oddadzą lwów ?
  • ~Cenzura !!!!!!!!!!!!
    (2017-12-20 16:45)
    Czemu wykropkowano słowa **** , ******** , przecież to nie są żadne wulgaryzmy !!!!!!!!!!!
  • ~Hamować przepływ !!!
    (2017-12-20 16:44)
    Jak by tego ***** mało już w Polsce było , przecież trzeba ostro hamować napływ ******** , a nie dodatkowo ułatwiać przepływ .
  • ~kwas
    (2017-12-19 13:21)
    Polacy zaczynaja rozumiec iz te wszystkie artykuly opinie eksperci to z niczego sie nie biora to konkretny lobbing i realizacja interesow za pieniadze. Artykul pojawia sie w momencie gdy PIS wlasnie porzygotowywuje ustawe wprowadzajaca oplaty za pozwolenia na prace, ich brak juz spowodowal nowy intratny biznes na zezwoleniach ten gumofilc w takim momencie pojawia sie ze swoimi bredniami
  • ~z
    (2018-01-01 09:18)
    Gdzie jest te 1.5 mln Ukraincow/niektorzy twierdza ze 2 mln/, ktorym pozwolono mieszkac i pracowac w Polsce. Czyzby sie rozplyneli w powietrzu i trzeba ich zastepowac Hindusami i ludzmi z Bangladeszu. Wyglada jednak na to, ze w Polsce powiela sie zachodni system sciagania emigrantow.Jest to wbrew temu co mowia politycy a moze jest to skutek balaganu w administracji. Nikt nie potrafi poinformowac jak wielu cudzoziemcow jest w naszym kraju i co oni tu robia.Moze to jest tajemnica.
  • ~z
    (2017-12-20 06:56)
    Jesli na 1.5 mln pracownikow ze Wschodu stanowia Ukraincy to moze redakcja uzupelni informacje kto sklada sie na pozostaly 1 mln?
  • ~z
    (2018-02-15 07:04)
    Uwazam ze kazdy przybywajacy z Ukrainy, Bialorusi powinien miec karte zielona. W niej powinno byc zawarte wyksztalcenie a przedewszystkim stan zdrowia przyszlego pracownika.Do Polski jak sie okazuje przybywa setki tysiace ludzi z setkami tysiacami chorob. Warto by wladze Polski zadbaly o ten problem, ktory jest pierwszoplanowym dla obywateli naszego kraju.
  • ~G,N,O,J,Ó,W,KA
    (2017-12-20 16:47)
    G.N,Ó,J

Może zainteresować Cię też: