Podwyżek nie będzie. Przez Ukraińców i 500+

| Aktualizacja:

Nie sprawdziły się przepowiednie ekonomistów, że świadczenia z programu „Rodzina 500 plus” zniechęcą wiele osób do pracy. Przekonywano, że część beneficjentów może zrezygnować z zatrudnienia, bo stwierdzi, że zajęcie, które wykonują, już się nie opłaca. A bezrobotni nie będą szukać legalnego zatrudnienia, bo dochody rodziny okażą się zadowalające. Takie opinie obala nowy raport o rynku pracy przedstawiony przez Narodowy Bank Polski. Niepracujący członkowie rodzin otrzymujących świadczenia rodzinne gotowi są pracować za płacę niższą od minimalnej.

wróć do artykułu
  • ~PW
    (2017-05-22 07:38)
    STOP NIEMIECKIEJ PROPAGANDOWEJ PRASIE ! Niemieckie ****** WON z Polski !
  • ~ada
    (2017-03-30 16:52)
    A kto bankiem rządzi. Dziadek Mróz z Kamczatki? W mojej licznej rodzinie przestało pracować po otrzymaniu 500 + 7/słownie siedem/ kobiet. Mamy na rodzinę. minimum 3 dzieci
  • ~dsp
    (2017-03-30 13:53)
    Jesienia wystapi juz problem z wyplata rent i emerytur,
  • ~27:1
    (2017-03-30 13:10)
    Ale po cam podwyżki, my zyjemy wdziecznoscia dla nasza ukochanego naczelnika panstwa z Zoliborza, ze rzadzi nami. Ze co dotknie swoja raczką to ..zamienia sie w ruinę. Ze w koncu wstalismy z kolan i upadlismy na...mordę !
  • ~jarosław....jarosław...
    (2017-03-30 13:06)
    Jeszce troche poczekajmy...nie kupijemy uzbrojenia, wycofujemy sie z układów obronnych, niedługo zabraknie kasy dla emerytów, , a potem na 500 + itp. itd....poza tym wszytko jest cacy lali, nasi przy korycie...prawda PISs-dzielcy !?
  • ~WYsłowić 123
    (2017-03-30 11:59)
    1. Hm, "Spass und Geschäft Kauf Zentrum" zły był i taki pozostanie. Dopóty, dopóki "Regionalnie" i "Globalnie": ktoś nie zrealizuje "Ustawowej wycinki à la Szyszko", ale nie w "miejskich zaroślach", co także i PRZEDE WSZYSTKIM: pośród Oficjeli, Notabli, w tym pośród bywszych Słoni VVATTowskich, a na końcu pośród bywszych, zawziętych ideologicznie Sekretarzy KC-PZPRu. Słoń VVATTowski z człekiem, zupełnie się w tym Zakłamanym Kraju nie liczy. To ze względu na Jego "Wagę", czy i "Gabaryt," albo "POplecznictwo", czy i zagrabione Zasoby Państwowe, Finasowe, ostatniego XXX-lecia, albo i z uwagi na Jego przeciętnie biorąc: Tekturowe Parawaniki-POsadki. 2. Co do "500+", to pożyjemy zobaczymy, nie ma podobnego precdensu pro-demograficznego w historii 27-letniej polityki rządowej okresu IIIRP (PostPRLu i nie postPRLu)., podobnie jak Brexit jest bliżej nieokreślonym precedensem w historii U.E. 3. A Ukraincy są ostoją "Krajowej deflacji zarobkowej" w Polsce, czy i nawet grubo niedopłacanej (na 80%) minimalnej krajowej. Grunt to dobrze sens wypowiedzi wysłowić.
  • ~NeSeVrati
    (2017-03-30 09:57)
    Komentarze DzienikPL "połyka", nieładnie!!! - - - A. Ne, "se nevrati", już się nie wróci, teraz tylko "deflacja zarobkowa"!, a galopująca "hiperinflancja cenowa", "jadąca na 500+" i na papierach zastawnych, w tym obligacjach wszelkich, na rynku tak wewnętrznym, jak i międzynarodowym!. B. To wszystko i tak "padnie na gołą twarz BEZ ZNIECZULENIA". C. Widziano wczoraj to słynne: "Spass und Geschäft KaufZentrum" - "Eine Tasse Kaffee" - ("Centrum Handlu i Rozrywki", oraz etc. "z tłumaczeń") - a odarte w elewacji do gołego betonu, w środku parterowej elewacji i nieco powyżej parteru, przy "Lisim Mega-Dołku Investycyjnym" - gdzie de facto czasem "zimują lisy". D. Jestecie "chronicznie chorzy", jako Państwo. Zamiast zrobić "Ustawową wycinkę wszelkich Słoni VVATTowskich i Wszelkich Magnatów PostPRLu, w rym Nadal Wpływowych Oficjeli KC-PZPRu, à la Szyszko", tylko "przypudrowujecie" to "TU" i to "Ówdzie", tą Para-Demokrację - Smoka Lecha Bolesława Telesfora Stoczniowca POlankowego o "Plusach Ujemnych, Plusach Dodatnich". E. A czas sobie leci Nieubłaganie. "Tak to leciało". I wciąż nadal sobie "Leci, na obranym Kursie Kolizyjnym ze ścianą". - - -
  • ~Se NeVrati Nieprawdaż?
    (2017-03-30 09:56)
    A. Ne, "se nevrati", już się nie wróci, teraz tylko "deflacja zarobkowa"!, a galopująca "hiperinflancja cenowa", "jadąca na 500+" i na papierach zastawnych, w tym obligacjach wszelkich, na rynku tak wewnętrznym, jak i międzynarodowym!. B. To wszystko i tak "padnie na gołą twarz BEZ ZNIECZULENIA". C. Widziano wczoraj to słynne: "Spass und Geschäft KaufZentrum" - "Eine Tasse Kaffee" - ("Centrum Handlu i Rozrywki", oraz etc. "z tłumaczeń") - a odarte w elewacji do gołego betonu, w środku parterowej elewacji i nieco powyżej parteru, przy "Lisim Mega-Dołku Investycyjnym" - gdzie de facto czasem "zimują lisy". D. Jestecie "chronicznie chorzy", jako Państwo. Zamiast zrobić "Ustawową wycinkę wszelkich Słoni VVATTowskich i Wszelkich Magnatów PostPRLu, w rym Nadal Wpływowych Oficjeli KC-PZPRu, à la Szyszko", tylko "przypudrowujecie" to "TU" i to "Ówdzie", tą Para-Demokrację - Smoka Lecha Bolesława Telesfora Stoczniowca POlankowego o "Plusach Ujemnych, Plusach Dodatnich". E. A czas sobie leci Nieubłaganie. "Tak to leciało". I wciąż nadal sobie "Leci, na obranym Kursie Kolizyjnym ze ścianą".
  • ~wjw
    (2017-03-30 09:33)
    NBP ? To mają mało zajęć ? Ciekawe na czyje zlecenie ?
  • ~jerzy
    (2017-03-30 09:03)
    Płaca minimalna to nie podwyżka? 8 lat PO uważało że jak podniosą powyżej 1500 dla robola to gospodarka się zawali. Przecież ONA pracująca za 6000 to albo kradnie, albo głupia, IM się należało, a robol do roboty na zmywak jak się nie podoba, ubogaci się w Anglii, jak mówiła Pani Komorowska.
  • ~ajax
    (2017-03-30 09:03)
    Wzrostu płac nie będzie, za to będzie dalsza emigracja kolejnych trzech milionów głównie młodych Polaków za granicę.Będą mrzonki o powrocie Polaków z emigracji, bo kto będzie chciał wracać, żeby dostać pracę 3-4 razy mniej płatną.Będzie dalszy napływ Ukraińców, których już obecnie jest niemal 2 mln.Będziemy mieli tak jak przed wojną 5 milionową mniejszość ukraińską.Brawo, ale czy o to chodzi?!
  • ~niemcy sPOnsorują i szKODzą Polsce...
    (2017-03-30 08:54)
    Axelspringer łże jak bura S U K A...won z Polski Patologiczna Obłudo :-) :-) :-)
  • ~POdcierasz się przed czy PO ?...
    (2017-03-30 08:49)
    Liverator...IDIOTO dla pięciuset zł.zwolnić się z pracy?Lecz się POmyju. BRAWO PiS! Tak trzymać...zaKODowane POmyleńce kwiczą kwi kwi kwi kwi kwi
  • ~Liverator
    (2017-03-30 08:40)
    Jeszcze wczoraj czytałem, że ponad milion kobiet zrezygnowało z pracy prze 500+, ludzie się zwalniają bo nie opłaca się pracować (znam takich) a dziś rewelacja z NBP! Nie dość, że się nie zwalniają, to jeszcze chcą pracować za mniej! Cud!

Może zainteresować Cię też: