Ile zarabia nauczyciel? Podstawa mrozi krew w żyłach, ale są jeszcze dodatki [STAWKI]

| Aktualizacja:

Do 3,1 tys. zł - tyle dostaje minimalnego wynagrodzenia zasadniczego nauczyciel w szkole publicznej, wynika z danych Ministerstwa Edukacji Narodowej. Są jednak i tacy, którzy muszą przeżyć za około 1,5 tys. zł. Skąd te różnice?

wróć do artykułu
  • ~simini
    (2019-04-08 18:27)
    Broniarz r. 2011 Jak mówił wówczas o 3,8 proc. podwyżkach dla nauczycieli? "Związek dostrzega wysiłki premiera w dążeniu do wzrostu płac nauczycieli" Obecnie 15% podwyżki to "skandal"
  • ~król julian
    (2019-04-08 18:30)
    Biedni nauczyciele... 4 godzinki przerywane przerwami i do domciu. Przedłużone weekendy, przerwy świąteczne, kilka miesięcy wakacji... Oj, jeszcze przerwa noworoczna, wydłużona majówka i ferie w zimie. Aha, rekolekcje w czasie których szkołę zamykają, przerwa dla większości jak są egzaminy. A potem trzynastka. Bo dlaczego nie? A potem roczny urlop dla podreperowania zdrowia, bo przecież inni ludzie nie pracują ciężko. Tylko nauczyciele.... Masakra co ci ludzie mają i czego oczekują w zamian za te kilka godzin dziennie przepracowanych
  • ~maneki 2
    (2019-04-08 18:32)
    A takie pytanie mam: skoro nauczyciele tak źle mają a te przywileje to wg nich nic takiego, to dlaczego nie chcą z nich zrezygnować? Hipokryci!!!
  • ~tttt.
    (2019-04-08 18:49)
    W polskich szkolach jest niski poziom nauczania.A wynika to z tego ze godzina lekcyjna ma 45 minut i w tym szasie nauczyciel sprawdza obecnosc,czy uczniowie maja odrobione lekcje,przepytuje i niewiele czasu zostaje mu na przekazanie wiedzy czyli na nauke ucznia.Z tego tez powodu uczniowie poswiecaja na nauke duzo czasu w domu i musza im pomagac rodzice.Dlatego nauczyciele powinni pracowac 40 godzin tygodniowo i poswiecac wiecej czsu na nauke siebie i dzieci.
  • ~jak mało to na kasę
    (2019-04-09 08:55)
    tak mało a tylu nauczycieli. O co tu chodzi?.
  • ~Raz dwa
    (2019-04-10 16:22)
    2 tyś na rękę za 18 godzin tygodniowo, to nawet mniej niż 1/2 etatu kiedy większość pracuje ponad 40 godzin tygodniowo...
  • ~brawo
    (2019-04-10 20:57)
    Polityka Pisu = Szkoła bez nauczyciela. Szpital bez lekarza.... Pleban wystarczy. Brawo !!!
  • ~kwapi
    (2019-04-13 18:01)
    A może sięgnąć do badań OECD.
  • ~Victor-imię używane w czasie turystyki w USA
    (2019-04-24 16:17)
    Proszę Państwa przecież nikt w PRZEMYŚLE nie zarobi więcej od nauczyciela. Przecież w przemyśle też każdy musi się kształcić i zdawać egzaminy! W przemyśle pracujemy po 40 godzin tygodniowo . Jak tak łatwo pracować w przemyśle to zamień PAN pracę Tam nie ma problemów i same pieniądze wpadają do kieszeni!
  • ~Siesta
    (2019-05-15 16:07)
    moja znajoma poszła na studia gdzie tylko Nauczanie wchodziło i tu jak sama mowi popełniła bład ale prekwalifikowac sie przeciez to nie problem tylko checi trzeba :) ja jestem po WSB i ze studiow od razu dostałem dobre oferty , mało kto myli jaka chce miec prace jak idzie na studia :P
  • ~Aurora
    (2019-09-02 20:31)
    Ktoś poczyta sobie te głupoty, że dodatek goni dodatek i uwierzy. Mój dodatek to 7 procent podstawy. Dostaje za kilkanaście lat pray i tyle. Stazowym nie należy sie podniecać, bo w wielu firmach on tez jest wypłacany. Nic więcej nie mam.

Może zainteresować Cię też: