Ile zarabia nauczyciel? Podstawa mrozi krew w żyłach, ale są jeszcze dodatki [STAWKI]

| Aktualizacja:

Do 3,1 tys. zł - tyle dostaje minimalnego wynagrodzenia zasadniczego nauczyciel w szkole publicznej, wynika z danych Ministerstwa Edukacji Narodowej. Są jednak i tacy, którzy muszą przeżyć za około 1,5 tys. zł. Skąd te różnice?

wróć do artykułu
  • ~furman
    (2019-04-08 15:16)
    To jak to? Nie działa pisowska płaca minimalna? Nie ma ustawy o minimalnym wynagrodzeniu? Chyba żyjemy w jakimś irracjonalnym państwie, w którym prawo pisze sie dla pisania i brania kasy a zleceniodawcy ze sceny politycznej robią naród w trąbkę, bo prawo mają w d. A ja myślałem, że już dotarliśmy świetlistym szlakiem do Raju Soldiaruchów. No, przynajmniej do Kaczystanu.
  • ~xcx
    (2019-04-08 15:09)
    Dodatek motywacyjny 120 zł brutto Wychowawstwo 120 zł brutto i zarobki zasadnicze, żadnych zastępstw doraźnych
  • ~szókłka
    (2019-04-08 15:02)
    co za kasta wnezuelska dodatek za pracę w uciążliwych warunka buahahaha bym im pokażłą uciązliwe warunki to by ********** do tej szkłoy aż by się kurzło
  • ~łi pipul
    (2019-04-08 13:53)
    co siedem lat roczny urlop na poratowanie zdrowia! kto ma lepiej?
  • ~pim
    (2019-04-05 13:15)
    Jak pracują nauczyciele wystarczy zapytać uczniów, większość z nich to lenie, świadomie idą do szkoły by mieć wakacje i mało godzin, niech spróbują w Lidlu.
  • ~Martyna
    (2019-03-26 19:49)
    Bzdury!!!!!niech nauczyciele wypowiedzią się na temat swojej pracy i swoich poborów gdzie wyrównanie godzin tu nikt nie wie co to tak naprawdę jest? I jeszcze inna kwestia ilość godzin pracy tak że kochani nauczyciele nie macie tak najgorzej!
  • ~asdhhh
    (2019-03-26 09:23)
    Wysiłek polskiego nauczyciela jest ogromny, bo zepsuty jest cały system edukacji. Przeładowane podstawy programowe, nacisk na uczenie przedmiotów, a nie umiejętności, setki prac domowych – to wszystko sprawia, że nauczyciel haruje dwa/trzy razy więcej niż pokazuje oficjalny licznik
  • ~asdasd
    (2019-03-26 09:12)
    W rankingu zarobków nauczycieli w EU (2019) Polska zajmuje trzecie miejsce! od końca!
  • ~Trochę pokory
    (2019-03-25 20:39)
    Ludzie zarabianie 2000 zł (to jest chyba najmniejsza płaca na jaką może napotkać się NAUCZYCIEL) miesięcznie za 6 godzin dziennie (nie licząc korepetycji które też nie są tanie ) a przy dzisiejszej technice nauczania (uczycie cały czas tych samych wyklepanych "formułek " i odrzucać 500zl podwyżkę plac) i narzekać na swoje płace znam wielu nauczycieli którym dobrze się żyje ale po tym medialnym strajku stali się gorzej poszkodowani niż głodujace afrykańskie sieroty
  • ~Nauczyciel
    (2019-03-25 17:24)
    "dodatek motywacyjny może wynieść nawet do 50 proc." To się uśmiałam, w Rybniku na Śląsku ten dodatek wynosi maksymalnie 120 zl.. z reguły nauczyciele dostają ok 50 zł ...
  • ~Autor natchniony
    (2019-03-25 15:55)
    Ciekawe za co im płacą... Bo moja nauczycielka od matmy jest tak dobra że przez nią muszę jeździć na korepetycje bo tak dobrze uczy... A wynagrodzenie dostaje aż za wysokie!
  • ~bies
    (2019-03-22 09:33)
    Właśnie w tej chwili Zalewska z ekranu mojego telewizora przekonuje nauczycieli, że są bogaci.
  • ~oby się państwu tylko odciski nie POrobiły
    (2019-03-07 14:12)
    Jak tak mało zarabiają za śmieszną ilość godzin to zapraszam do marketów. Tam płacą wybornie i czekają na nowych pracowników.
  • ~Kowal
    (2018-12-21 19:26)
    W głowach się poprzewracało kolejnej kaście. Jak wam nie pasuje to załóżcie swój bizes lub idźcie do prywaciarza wtedy strajkujcie lub idźcie na L4. I kolejni zza zakrętu już się wychylają po więcej...
  • ~Zuza
    (2018-10-19 23:52)
    Dziadowskie pieniądze, aż wstyd.
  • ~Bania
    (2018-10-12 10:20)
    Dostałam 1543 na rękę przy 19h trybie pracy, zajęcia dodatkowe z uczniami za darmo. Żadnych dodatków motywacyjnych, bo żeby takowy dostać trzeba mieć 2, czy 3 lata doświadczenia. Teraz ukończyłam staż i dostałam ze 2 stówki więcej. To rzeczywiście kwota powalająca, zwłaszcza dla kogoś kto ma już rodzinę. Nie wspomnę o nakładzie pracy w domu- przygotowywanie materiałów do zajęć, sprawdziany, kartkówki, zeszyty...itp. Nie użalam się, ale ludzie oceniają zbyt pochopnie, bo każdy widzi tylko wolne ferie i wakacje.
  • ~Wojtek_adiunkt_poza_PL
    (2018-10-09 21:33)
    A naukowcy, nauczyciele akademiccy mają porównywalne zarobki, a wielokrotnie więcej obowiązków i lepsze kwalifikacje. Wiem, bo to przerabiałem. Uciekłem z Polski. Zastanawia mnie jedynie, dlaczego środowisko akademickie w Polsce nie walczy o swoje tak jak to robią nauczyciele.
  • ~Kasiasty nauczyciel
    (2018-10-03 18:48)
    Co za bzdury ludzie wypisują, to szkoda nerwów! Ale to chyba wszyscy Ci, którzy "wiedzą najlepiej", gdyż w życiu w szkole nie pracowali. Zapraszam. Choćby na miesiąc. O ile tyle wytrzymasz... Żenujące te komentarze.
  • ~MARZENA
    (2018-09-12 10:58)
    PRACOWNIK ADMINISTRACJI MUSI BYĆ 8 GODZIN DO DYSPOZYCJI SZEFA I INTERESANTÓW, A NAUCZYCIEL MOŻE SOBIE SPRAWDZAĆ KLASÓWKI PRZY KIELISZKU WINA I NA LEŻĄCO. MAŁO KTÓRY NAUCZYCIEL DUŻO Z SIEBIE DAJE, CAŁA PRACA NALEŻY DO RODZICÓW. A MATERIAŁ TEN SAM NAUCZYCIEL KLEPIE CAŁY CZAS WIĘC ZNA GO NA PAMIĘĆ!
  • ~smutny
    (2018-04-22 10:00)
    Jak nauczycielowi jest źle to niech się przekwalifikuję . Żaden problem ,kasa biedronki czeka . Tylko że tam trzeba pracować i to 40 godzin . A to już problem dla obiboctwa