Szykuje się 79 tys. kontroli. Inspektorzy sprawdzą umowy w firmach. Kto powinien się obawiać?

| Aktualizacja:

W przyszłym roku PIP sprawdzi stosowanie kontraktów cywilnoprawnych w co najmniej 1,5 tys. firm. Na baczności muszą się mieć budownictwo i hotelarstwo.

wróć do artykułu
  • ~pomóżmy
    (2017-01-23 16:41)
    A może wszyscy pomożemy inspektorom ukrócić te oszukańcze metody niby biznesmenów. Informujmy ich o miejscach wyzysky pracowników. Zobaczycie jak szybko wróci normalność.
  • ~rpracz
    (2017-01-12 21:01)
    Niech Inspektorzy nie zapomną o Ukraińcach.Wizy pracownicze ma milion a płacących składki wynikające z umów o pracę 170 tys.Wszystko gra? Anulować wizy albo niech rejestrują własne firmy.Tak jak w Niemczech.Chcesz pracować -tylko na gewerbie.
  • ~jerry m
    (2016-12-14 11:17)
    i bagsika jeszcze raz i telegraf i telefon i podobne "polandinvestment" z początku transformacji, jestem za...
  • ~czy to wazne
    (2016-12-14 10:24)
    zapraszam do firmy apikoz ostrowiec sw tylko odrazu wezcie plomby
  • ~-zwolennik-
    (2016-12-13 22:35)
    BRAWO PIS ....robic porzadek z basibrzuchami na nie swoim garbie
  • ~obserwator
    (2016-12-09 19:28)
    niech ci kompetętni kontrolerzy wybiorą sie do Invessa Construktion z Gdanska do prezesunia Jana Nowaka i wyegzekwują od niego wynagrodzenia dla ludzi bo już mija rok a ta firma nadal nie płaci a jak dotychczas PIP gdanski to cienkie bolki jak na tę firmę
  • ~Observer
    (2016-12-09 08:16)
    Argus Sochaczew, jak się sami określają "super ochrona" , obok pracownika na etacie z dopłatą z PFRON , pracownik na śmieciówce za 3,5 zł/ h. Robią to samo , niby ochraniają ten sam obiekt , wg grafiku , w tym samym miejscu , te same zadania itd.
  • ~ted
    (2016-12-08 17:50)
    Aż strach się bać. Z jednej skrajności w drugą.
  • ~pzv
    (2016-12-08 13:38)
    BIZNESMENI 2 zł/godzinę
  • ~Hejka
    (2016-12-08 10:23)
    No i bezrobocie będzie zerowe. Każą pracować do 70 lat a młodzi ludzie bez umowy i składek. Brawo PiS !
  • ~Guś
    (2016-12-08 10:05)
    Co druga knajpa zatrudnia na lewo!! ale PIPy po południu nie pracujo:)))
  • ~bedą kary dla suwerena
    (2016-12-08 09:54)
    szukają kasy dla misiewiczów