Bezrobocie spada, ale pracodawcy narzekają. Wszystko przez program 500 plus

| Aktualizacja:

Rekordowo niskie bezrobocie to dobra wiadomość dla gospodarki. Cieszy też pracowników, którzy mogą żądać wyższych płac. Pracodawcy martwią się jednak, że będą mieć coraz większe problemy ze znalezieniem rąk do pracy, zwłaszcza do prostych zajęć.

wróć do artykułu
  • ~k
    (2016-08-15 10:51)
    jest praca tez dla MARKA LEWANDOWSKIEGO wespol z ukraincami za place minimalna taka dobra praca i poplatna to zamiast sie madrzyc do roboty powodzenia
  • ~olo
    (2016-08-15 10:56)
    eee tam, nie z abraknie, ja wybieram sie do pracy, do prostych zajec wlasnie, moge zarabiac bez ograniczen i potracen limitowych
  • ~KM
    (2016-08-15 10:57)
    I dobrze, że narzekają. Poprzednie rządy stworzyły wizerunek Polski jako atrakcyjnego kraju dla inwestorów ze względu na tanią siłę roboczą. Nie może być tak, że Polska z jej dobrymi wskaźnikami ekonomicznymi ma średnią pensję 2 razy mniejszą od Grecji!!!
  • ~BASIOR
    (2016-08-15 10:59)
    pismaku ile dostałeś w te brudne łapsko za ten paszkwil żeby zdyskredytować program 500 plus jakoś nie piszesz że ci ZACNI PRACODAWCY za psie pieniądze na maksa wykorzystują swoich ROBOLI a jaj który upomina się o swoje prawa kop w cztery litery i na bruk jakoś BUCU tego nie zauważasz
  • ~kunta
    (2016-08-15 11:06)
    niewolnictwo sie skonczyla za prace trzeba godnie zaplacic a nie walic w chu.....
  • ~007
    (2016-08-15 12:09)
    500+ zakończy ubóstwo systemowe i wymusi na XIX kapitalizmie przeskok do XXI wieku. Kto nie zaadaptuje się do nowej rzeczywistości musi odejść. Nowe programy normalizacji rozwoju Polski przywrócą ład i powszechny dobrobyt narodu.
  • ~komentarz do wypowiedzi
    (2016-08-15 12:38)
    To jedyne co dobre, ze strony kolaborantów z Watykanem i USA, zrobiono. Myślę jednak, że owieczki będą więcej płacić urzędnikom Rzymu. Już ich tam proboszcz rozliczy. A jak po cichu, będą sobie dokładać urzędnicy Parlamentu, rządu i Spółek Sk. Państwa, to skończy się inflacją. Tak zrobiono w Radzie Mediów Narodowych /Ligocka, a może Lichocka z Czabańskim i ferajną+ niezły przekręt SKOK-ów, G. Bierceki z ferajną/. Jacek Kurski długów narobił w TVP i teraz wszyscy, nawet ci co TVP nie oglądają, będą płacić abonament TVP. Te 500 + zamieni się niedługo w zasiłek dla dzieci o wartości 50 zł.
  • ~mirror
    (2016-08-15 12:48)
    Wcale nie narzekają, ale zatrudniają rezunów.Kokosy zbija Workserwis i ma was d...pie, a podwyżka pa pa. I tak wypompowane 5 mld z rynku wewnętrznego też robi robotę. " Dobra zmiana"? Komuchy i dzicy mają się dobrze wśród nas. Miej oczy i uszy otwarte.
  • ~olo
    (2016-08-15 13:26)
    500+ jest skierowny glownie do tradycyjnego elektoratu wiejskiego, na wsiach robilo sie duzo dzieci,zeby bylo komu w polu robic, miec darmowych robotnikow, i nie placic najmitom za wykopki ,zniwa, itp, na wsiach dzieci szly wczesnie do roboty w miescie,zeby na rodzicow potem zarabiac, tak jest do dzis w Bangladeszu, Tajlandii itp
  • ~olo
    (2016-08-15 13:29)
    w Bangladeszu i Tajlandii dzieci nawet nie chodza do szkoly, tylko pomagaja matce w domu,albo sprzedaja cos na ulicach turystom i innym,zeby zarobic na utrzymanie rodziny a nie na smartfona !!! a potem dziewczynki wychodza za maz, i ida na utrzymanie meza, a chlopaki szukaja pracy
  • ~olo
    (2016-08-15 13:40)
    czyli jak widziecie moi mili socjolodzy, tradycyjna wies, to dzieci przynoszace pieniadze do domu rodzicom !! i ta tradycja zostala uszanowana przez nowe wladze, teraz znowu dzieci przynosza rodzicom po 500 zl !! i nawet nie musza krasc, ani zebrac na ulicy jak u Romow z Rzymu,bo ojciec z domu wygoni
  • ~alf
    (2016-08-15 13:41)
    Polskim chciwcomenom to nie na rękę, bo do tego by się szybko i łatwo bogacić potrzebują niewolników przez pomyłkę zwanych w Polsce pracownikami.
  • ~gugcia
    (2016-08-15 14:02)
    ludzie przestali pracowac za ochlapy,500 plus dalo szanse czesci kobiet na wychowanie dzieci,gotowanie normalnych obiadow,pomoc starszym rodzicom,gdy maja 3 dzieci to 1500 zl daje im wsparcie,nie ida juz do pracy na pol etatu za 600 zl,sam dojazd by zjadl im polowe tej kwoty.Pracownikow brakuje,bo z Polski wyjechalo na stale ok.3 mln mlodych ludzi,z kraju na krotkie Saksy wyjezdza sezonowo do 1 mln,rodziny tych osob nie pala sie do pracy za grosze,bo wymieniaja w kantorach walute przeslana przez meza,a sami majac na papierze male dochody maja prawo do pelnego 500 plus,takze na pierwsze dziecko.Do tego czesto osoby powracajace z pracy za granica maja od razu uklad u pracodawcy na zachodzie,ze maja wrocic np. za pol roku.Maja dosc kasy aby przezyc pol roku w Polsce bez pracy,osoby te czesto maja domy na wsi czy mieszkania na wlasnosc,bez kredytow,wiec na zycie w Polsce wystarcza im 500 euro na miesiac.Sporo osob w kraju pracuje wylacznie na czarno,nigdy nie placi ZUS czy podatkow,czesto sa na KRUS w gospodarce rodzicow,a sami muruja,klada flizy, sprzataja,opiekuja sie osobami starszymi,kasa do kieszeni.Ci tez nigdy nie pojda do legalnej pracy,bo straciliby polowe zysku na ZUS,podatki i dojazdy.Jest tez czesc mlodych,ktorzy tez jada na czarno w kraju lub sa na zachodzie,na kilka miesiecy.Jest masa zawodow,gdzie ludzie w ogole cale zycie nie rejestruja sie oficjalnie-np.sektor opieki nad starszymi-spora grupa w kraju i jeszcze wieksza za granica,szczegolnie w RFN,W Niemczech to moze byc nawet z 200 tys opiekunek na czarno,zysk 1300 euro na czysto do kieszeni,zadnego ZUSu ani podatkow.W kaju te panie sa albo juz na emeryturze albo na KRUS albo bez zajecia,w domu,maz je utrzymuje (czesto to naprawde one meza,na Slasku te opiekunki to domy buduja i Passaty calej rodzinie kupuja!)Pracodawcy beda musieli z tym zyc-Polak sprytny,kombinacji uczymy sie od 1939 roku,przez PRL do dzis.Stad stare dobre powiedzonka,ze np."robic z wplata na ZUS i podatek to kazdy gupi potrafi i robota to gupota,a picie to zycie" dobrze pokazuja nasz kombinacyjny charakter.Za darmo juz nikt nie bedzie robil-to se ne vrati.
  • ~olo
    (2016-08-15 14:09)
    innowacyjnosc nie bierze sie z pracownikow niewykwalifikowanych czy slabo wyksztalconych !
  • ~olo
    (2016-08-15 14:35)
    jak ktos ma 5 dzieci i bierze robote na po etatu za 600 zl to normalny nie jest, jest prosta wiejska baba co przyjechala do miasta bo tu lepiej , nie ma zawodu, pracuje w sklepie, na kasie albo przy sprzataniu, moze wieczorami i tyle
  • ~mons
    (2016-08-15 14:42)
    Brakuje nam kultury innowacji, firmy nie są do tego przygotowane - a dlaczego nie sa przygotowane? bo nastawione zawsze byly i sa na wyzysk!!! konkurujemy od zawsze tania sila robocza a nie innowacyjnoscia, trzeba skonczyc opowiadac te bajki.
  • ~sexterapeuta
    (2016-08-15 14:44)
    Nie ma chętnych do pracy za 1 euro na godzinę? Co to Bangladesz się w Polsce kończy??
  • ~ojojoj
    (2016-08-15 15:36)
    To przez 500+,Kaczyńskiego i PIS PIS PIS
  • ~Carlooo
    (2016-08-15 16:31)
    Czyżby epoka ulubionego powiedzenia wyzyskiwaczy "jak sie panu nie podoba to 10 za bramą czeka" przechodziła do historii?
  • ~bez obaw
    (2016-08-15 16:45)
    W moim regionie bardzo dużo osób pracowało na 1,5 etatu, żeby utrzymać rodzinę. Po wprpwadzeniu programu 500+ zrezygnowali z połówki etatu. Na ich miejsce przyszli nowi pracownicy. Również sporo pań zrezygnowało z pracy z powodu wielodzietności. Zajmują się dziećmi i nie muszą płacić nianiom.

Może zainteresować Cię też: