Umowy zlecenia oskładkowane po nowemu. Podwójne umowy nie będą możliwe

| Aktualizacja:

Od dziś osoby pracujące na podstawie kilku umów zleceń mogą podlegać obowiązkowym ubezpieczeniom z tytułu więcej niż jednej umowy. Przewiduje to ustawa o systemie ubezpieczeń społecznych.

wróć do artykułu
  • ~ree
    (2016-01-02 02:15)
    koszta pracy wzrastają, a dodaj jeszcze pracownicze podwyżki, a teraz pytanie: jak to się przełoży na ceny końcowe produktów ? mi wychodzi, że rewolucyjne renegocjacje cen z dnia na dzień, zrywanie kontraktów i utrata podstawowego atutu konkurencyjności polskiego przemysłu, czyli skok cen w każdej dziedzinie i gwałtowne hamowanie wzrostu gospodarczego
  • ~MKoro
    (2016-01-02 08:38)
    "Przedsiębiorcy będą płacić więcej składek" - pomyślała władza. "Przedsiębiorcy będą podpisywać mniej umów" - pomyśleli przedsiębiorcy. Wyjdzie jak z akcyzą na papierosy - im wyższe obciążenia, tym niższe wpływy. A 500 złotych na dziecko samo się nie wypłaci...
  • ~Ernest B.
    (2016-01-02 09:56)
    Pani premier, wysoki rządzie, została Wam jeszcze jedną ważną rzecz do zrobienia. Podniesienie minimalnej do 4000 brutto i możemy płacić podatki które już płacimy. Z poważaniem
  • ~Gość
    (2016-01-02 02:14)
    Ale podwójne opodatkowania będą?! Do Trybunału już nikt nie zaskarży.. Po co?istnieje jeszcze ale tylko formalnie
  • ~syrena
    (2016-01-02 03:50)
    W demokratycznym panstwie i praworzadnym wszystko powinno byc opodatkowane,poza tym kazdy czlowiek powinien miec ubezpieczenie,a nie pracowac na smieciowych "umowach" Powinni byc wprowadzone czeki bankowe i przy wszelkich uslugach powinno placic sie czekami,a nie kasa z kieszeni lub kartami platniczymi jak visa,master itd.
  • ~obserwator
    (2016-01-03 11:08)
    Nie liczcie na Władkowe bo się przeliczycie.Teraz Petru przegoni Schetynę i przejmie cały kołchoz.Panie Schetyna nie będzie panu do śmiechu,zwijaj już pan manele,ten pana uśmieszek zamieni się w podkówkę.
  • ~polskigupek
    (2016-01-03 18:34)
    zus do likwidacji !!! dla dobra Polski i Polaków ! ....natychmiast i nieodwołalnie ! ..... , a tu ,wraca socjalizm !!!!!!...fack !
  • ~Jo
    (2016-01-03 18:17)
    uwielbiam ekspertów, co ustawa to 5 ekspertów interpretujących zapis inaczej i co jest bardziej beznadziejne, eksperci, ustawy, czy nasz wspaniały parlament?

Może zainteresować Cię też: