Skok na pieniądze samozatrudnionych, czyli niewinne analizy nadgorliwego wiceministra

| Aktualizacja:

Wiceminister pracy Marcin Zieleniecki zapowiada zmianę oskładkowania przedsiębiorców oraz dążenie do ujednolicania składek przy różnych typach umów. Tego samego dnia jego szefowa, minister Elżbieta Rafalska zadeklarowała, że to jego prywatna opinia. Mimo dystansowania się od tez Zielenieckiego wiadomo, że PiS je analizuje.

wróć do artykułu
  • ~Robnad
    (2015-12-03 13:19)
    jak skoczy, to będziemy komentować. na razie, to od przegranej Parady Oszustów merdiom "skacze" z obłędu. he, he, he.
  • ~polakzawszewplecy
    (2015-12-03 13:32)
    "Czy przedsiębiorcy mogliby płacić składkę od dochodu? To z kolei mogłoby spowodować, że wielu przedsiębiorców przestałoby płacić składki. Dziś płacą składkę ryczałtową odpowiadającą składce od 60 proc. przeciętnego wynagrodzenia." No i _...j, czy ktoś ma dochód. Jak nie ma, to niech weźmie kredyt i składkę zapłaci. Jak kredytu nie spłaci i bank mu wszystko zabierze, to _...j z nim, będą następni do krojenia. No i to mówi wszystko o tak zwanym patriotyzmie PiS. O jego dbałości o polskie interesy. Wszystkie rządy w Polsce zakładają, że Polak to złodziej, więc prewencyjnie sami okradają go wcześniej. Ale w przypadku PiS to już szczególna hipokryzja.
  • ~Robnad
    (2015-12-03 13:54)
    Rządy PiSkomuchów to jedno wielkie OSZUSTWO!!!
  • ~damy rade, no nie
    (2015-12-03 14:27)
    Minister co innego, wiceminister co innego. Poplątanie z pomieszaniem. Komu tu wierzyć? Pomóż prezesie, bo i Szydło chyba nie wie, skoro zamiast w ławach rządowych kryje się w gąszczu foteli sejmowych - trudno ją namierzyć. Zamiast słuchać gada przez komórkę lub papla na ucho raz w lewo, raz w prawo. A tyle mówiła jak jeździła po Polsce. Chyba wyjdzie Szydło z worka, o czym sama mówiła na gali PIS-owskiej. Ludzie mowio, że minister od energetyki jeszcze nie wie co jego ludzie zrobio. Zamkno kopanie, wygaszo, a może dofinansujo z naszych podatków lub przemodelujo. Musze z Dudo, tego od strajków, nie mylić z tym od łamania prawa, pogodać. Jeszcze też nie wiedzą jaki to podatek mają płacić sklepy wielkopowierzchniowe: od dochodu, od obrotów czy od przychodów, a może od liczby ludzi kupujących, albo ilości półek, by te 500 stów dać.
  • ~demos
    (2015-12-03 14:37)
    Dajcie spokój, robią drakę o kazde słowo, po to się rozmawia, debatuje, żeby wymienic poglady, utrzeć opinie, zważyć wnioski. Przyłapywanie ludzi na tym że coś powiedzieli i rzucanie im się do gardeł dobrze znamy z lat 2005-07. Media i opozycja przeszkadzają w rządzeniu i w debacie. Żenada
  • ~ciek
    (2015-12-03 14:41)
    Czy Policja znowu będzie wozić Rafalskiej hamburgery?
  • ~izyda
    (2015-12-03 14:43)
    Ciekawa jestem, kiedy młodzi zaczną w przyspieszonym tempie wyjeżdżać z pisowskiego raju i zakładać firmy w normalnych krajach!!!!??
  • ~macgregor
    (2015-12-03 15:02)
    Albo autor chciał co innego powiedzieć co powiedział, albo go "ciemny lud" nie zrozumiał, albo jest to prywatne zdanie. I jeszcze ktoś w takie tłumaczenia wierzy?
  • ~analityk
    (2015-12-04 02:40)
    Gdyby to było prywatne zdanie czy analizy nadgorliwego urzędnika to z hukiem by go wywali. Skoro tego nie robią tzn że mają zamiar te pomysły wprowadzić w życie- tylko może nie w najbliższym czasie
  • ~POparzony
    (2015-12-04 07:24)
    Państwo oPOdatkowanej Biedy w kraju Krula Tuska żeruje nie biedzie samozatrudnionych, których nie stać na płacenie wygórowanej stawki ZUS od 60% średniej (POza wcześniejszymi, uprzywilejowanymi emerytami mundurowymi) Za to umarza miliardy zobowiązań ZUS górników i ich żonom. (dziś to już 15 miliardów zł).
  • ~xxxx
    (2015-12-04 09:21)
    Ja mam firmę rodzinną 28 lat , ale jak tak dale pójdzie to ją wyprowadzę do jakiegoś normalnego kraju
  • ~pelt
    (2015-12-04 19:12)
    A święte krowy, czyli górnicy, rolnicy, wojskowi, policja, sędziowie, prokuratorzy, księża. Cała ta sku.r.elska banda korzysta pełnymi garściami z pieniędzy ze składek wyrwanych prowadzącym działalność gospodarczą.
  • ~ewa koby
    (2015-12-04 19:21)
    ewa koby nie ma opcji pracodawcy i pracownika tylko opcje zwiazkow zawodowych ewa koby wprowadzam pas zycia czlowieka a nie pracownika zatrudnionego ten wg prawa eu powinien wykupic 179 polis ubezpieczeniowych zeby przezyc?! ewa koby
  • ~Waldik
    (2015-12-05 06:41)
    To wtedy będzie tak. Kto żyw przeniesie działalność za granicę i wtedy w budżecie zamiast 1050 co miesiąc będzie 0. Która liczba jest większa ?
  • ~Magda
    (2015-12-05 08:50)
    Bardo dobrze, że umowy cywilnoprawne zostaną ozusowane, bo to daje gwarancje, że pracownik nie zostanie na lodzie, gdy np. zachoruje oraz to, że jakieś pieniądze na jego przyszłą emeryturę będą wpływać. Co do samozatrudnionych sprawa jest inna, bo oni płacili tzw. "mały ZUS" przez 24 miesiące", często później rozwiązywali firmę, by znowu na dwa lata zakładać tę samą, pod inną nazwą. A Pan niech lepiej się zajmie całą gromadą świętych krów, np. sędziów, którzy składki nie płacą w ogóle.
  • ~jeszcze polak
    (2015-12-05 15:30)
    Jezeli ma sie rozmawiac na tak powazne tematy to nalezy sie zastanowic.Ci ktorzy prowadza firmy jednoosobowe na roznego rodzaju uslugi np transportowe,projektowe,ksiegowe i inne.zastanowia sie czy nie zalozyc firmy u sasiuadow ktorzy sa madrzejsi czy tkwic w kraju ktory potrafi tylko gnebic.Ciekawe z czego dacie 500 zl.Chyba ze zrobicie skladke z wlasnych poborow lub diet poselskich.Zastanowcie sie co robicie.Dzielicie juz emerytow i ludzi o niskich dochodach z tymi ktorzy ciezko pracowali aby miec wieksza emeryture a teraz ciagle im wypominacie ze maja za duzo.Gdzie ten rozsadek.Pisowcy sa okropni.
  • ~DW
    (2015-12-05 21:37)
    Złodzieje!!!
  • ~obywatel
    (2015-12-06 10:22)
    teraz już wiem dlaczego pis zrobił zamieszanie z TK ponieważ chce miedz czas na ustawy które ograbią Polaków z pieniędzy aby zrealizować obietnice przed wyborcze
  • ~młot na lewaków
    (2015-12-06 20:08)
    PO-wskie trole : granice są otwarte , wyjeżdżajcie i nie miauczcie...,...
  • ~piterpan
    (2015-12-07 16:59)
    Tak, tylko ja np. stoje przed decyzja. Tego typu pogloski skutecznie zniecheceaja mnie do otwarcia dzialalnosci w PL. Z samego CITu (i tego 1k PLN na ZUS) byliby zadowoleni.. A tak - 0, null. Trudno, zostaje - chcialem dobrze.

Może zainteresować Cię też: