Rewolucja w urzędach. Koniec z trzynastkami i innymi przywilejami

| Aktualizacja:

DGP dotarł do raportu szefa służby cywilnej, który dziś zostanie zaprezentowany dyrektorom generalnym urzędów. Ocenia on pięć lat funkcjonowania obowiązujących przepisów dotyczących zatrudniania i wynagradzania.

wróć do artykułu
  • ~były
    (2015-11-05 06:59)
    Urząd Służby Cywilnej powinien zostać zlikwidowany, jest to kompletnie niepotrzebne ministerstwo, które na dodatek działa na niekorzyść służby cywilnej. Od lat wynagradzanie w urzędach odbywa się wg klucza partyjnego i nie ma nic wspólnego z wydajnością, wykształceniem i poziomem wiedzy. Te wszystkie proponowane zmiany skutecznie zrujnują do końca służbę cywilną.
  • ~x ten co zawsze
    (2015-11-05 07:14)
    A kto rozliczy dyrektorów generalnych urzędów czy faktycznie wynagradzają urzędników sprawiedliwie wg kompetencji i jakości pracy? Nikt. Dyrektorzy generalni urzędów to obecnie książęta, a urzędy to ich prywatne księstwa. Proponowane zmiany, które przewidują niejasne kryteria wynagradzania zwiększają władzę dyrektorów generalnych na maksa.
  • ~toje
    (2015-11-05 07:09)
    A Torres kasuje 20 tyś zł wypłaty więc ma gdzieś pracowników SC, grunt żeby się ostać po wyborach.
  • ~PO to zło
    (2015-11-05 07:44)
    Cena strachu przed PiS. Zobacz, kto obawia się o własne dochody. Najbardziej zagorzali obrońcy demokracji przed Jarosławem Kaczyńskim wiedzą, ile stracą na zmianie władzy. Obawę o własne dochody próbują więc przedstawić jako obawę o wolności obywatelskie. Z tygodników najwięcej rządowych pieniędzy – ponad 603 tys. zł (bez reklam spółek Skarbu Państwa) – dostała „Polityka”. Jej dziennikarze prześcigają się w zarzucaniu Kaczyńskiemu autorytarnych inklinacji. Nawet starający się zachować największy dystans do rzeczywistości Jacek Żakowski pisze w tekście dla „Gazety Wyborczej”, że prezes PiS jest zły i niebezpieczny dla Polski i dla demokracji
  • ~pepe
    (2015-11-05 08:35)
    Nieprawdopdobne, pracuje w służbie cywilnej obok policjanta, który wykonuje to samo alewając wszystko w koło i dostaje praktycznie 3 krotność mojej pensji, po obcięciu moich dodatków będzie 4 krotność a to bardzo głęboka dysproporcja.
  • ~tylko pytam
    (2015-11-05 08:41)
    czy przywileje mundurowe też zostaną obcięte, czy strach przed protestami utrzyma patologie w obecnej postaci ?
  • ~polak
    (2015-11-05 08:48)
    hiszpanka zdradziła nas (SC) oświcie !!!
    dlaczego w naszym kraju rządzą obcokrajowcy ???
  • ~dosc tych miernot ktore zeruja na panstwie
    (2015-11-05 07:36)
    to chyba normalne ze urzednicy nie pownni otrzymywac zadnych trzynastek i 20tek itd,itp ONI NIE WYPRODUKOWUJA ZADNEGO TOWARU MNIE POMNAZAJA DOCHODU TWORZA TYLKO PAPIERY I SWUZNACZNIE INTERPRETUJA PRZEPISY KTORE SA JEDNOZNACZNE Z TYM NALEZY SKONCZYC URZEDNIK POWINIEN ZACHOWYWAC SIE JAK CZLOWIEK DLA KTOREGO PETENT JEST NAJWAZANIEJSZY BO ON DAJE MU PRACE URZEDNIK POWINIEN Z SZACUNKIEM PRZYJMOWAC PETENTOW A NIE KAWKI ZAKUPY I POGADUSZKI TELEFONICZNE NA KOSZT PODATNIKA A POTEM SPI,,,AJ BO SMIERDZISZOCZYWISTA OCZYWISTOSC ILOSC MUSI BYC POWAZNIE ZMNIEJSZONA LICZA SIE KWALIFIKACJE A NIE KOCHANKA CZY KOCHANEK ALBO POCIOTEK
  • ~kibicka
    (2015-11-05 07:41)
    a może ktoś wreszcie ruszy ukryty legalnie , a traktowany, jako dodatek do pensji FUNDUSZ SOCJALNY. Wszyscy pracujący równo z niego korzystają, a nie wbrew założeniom ci najbiedniejsi. Emeryci w o0góle wbrew ustawie nie mogą korzystać z tych pieniędzy.
  • ~A
    (2015-11-05 07:51)
    Oj to chyba i tak nie uratuje pani bartyzel za poznoz ta lojalką
  • ~ciekawski
    (2015-11-05 09:27)
    1. Ale dodatek dla urzędników mianowanych zostaje w tym dla p.Claudii Torres-Bartyzel - Przypadek ? Nie sadzę.
    2.Gigantyczne i niczym nieuzasadnione zróżnicowanie płac (góra bierze od 5 do 10 razy więcej niż doły ) zostaje ? Przecież kompetencje, obciążenie ilością pracy i odpowiedzialność personalna jest odwrotnie proporcjonalne - Przypadek ? Nie sadzę.
  • ~nn
    (2015-11-05 12:06)
    Skąd się biorą pieniądze na trzynastki? Z budżetu państwa czy z odpisów od urzędniczych pensji? Ta reforma ma obniżyć zarobki pracowników budżetówki - urzędników, lekarzy, nauczycieli, policjantów,strażaków itd.? A miało być lepiej:(
  • ~Polka
    (2015-11-05 12:16)
    Pracuję w administracji od 10 lat. Podwyżki nie miałam od 7 lat, bo PO zamroziło wzrost płac. O czym mowa?
  • ~autorka
    (2015-11-05 12:47)
    Budżetówka to nie tylko urzędnicy. To kiepsko opłacani pracownicy kultury: muzealnicy, bibliotekarze, pracownicy filharmonii, teatrów. 13tka była rekompensatą braku podwyżek i niskiej pensji miesięcznej. Likwidacja trzynastek to zmniejszenie zarobków tej grupy o ok. 7 %. Jakim prawem? Nie musicie nazywać tego trzynastką, doliczcie to 7% każdemu do pensji i płaćcie co miesiąc, ale zabranie ludziom tak dużej części ich dochodów to rabunek w biały dzień.
  • ~ela
    (2015-11-05 09:26)
    Raptem uzdrowicielka się objawiła. Gdzie ta pani była dotąd i ile ona zarabia ???
  • ~Ewa z K.
    (2015-11-05 17:16)
    Szefowa służby cywilnej chyba nigdy nie pracowała na zwykłym stanowisku w urzędzie. Jak czytam te głupoty, to się płakać chce. 13 -tka to jedyny dodatek w ciągu roku, jaki widzą niektórzy pracownicy. Niewiele brakuje by zarabiać najniższą krajową, mimo, że wszędzie trąbią o wysokiej średniej w skarbówce.. A wysługa lat to jedyna podwyzka, jaką ludzie widzą. Masakra, jak reformy wprowadzają ci, którzy życia zwykłego pracownika nie znają :-(
  • ~Kacap Leśny
    (2015-11-05 09:11)
    W takim razie mówię Babiszopnowi na tym stanowisku: odebrać również 13 i 14 górnikom, hutnikom, kolejarzom, przywileje nauczycielom, zreformować KRUS. Jak odbierać to wszystkim po równo!!! Byle starczyło dla świńskich ryjów przy politycznym korycie i czarnych w kościołach...
  • ~Wie
    (2015-11-05 11:51)
    "menedżerów średniego i wysokiego szczebla z rynku prywatnego, którzy są świetnymi specjalistami, ale nie mają doświadczenia w administracji państwowej." Może ja jestem głupi, ale zawsze wydawało mi się, że by być świetnym specjalistą trzeba mieć doświadczenie w tym, co się robi ... A oprócz tego - nawet średniej klasy "specjalista z rynku prywatnego" nie pójdzie do administracji. Jeżeli prawdziwym specjalistą (architektem, prawnikiem, geodetą, lekarzem .. ) i jest dobry "na rynku prywatnym" to zarabia lepiej niż minister ...
  • ~Polak
    (2015-11-06 09:18)
    Jak może babsko po 8 latach zamrożenia płac w budżetówce proponować odebranie urzędnikom dodatkowo trzynastej pensji i dodatków jubileuszowych. To jest chamski i ordynarny zabieg brzydkiego i sfrustrowanego babsztyla rodem z bananowej korporacji. Gdy basztyl dostaje 10 tysięcy miesięcznie plus kwartalne premie to jej na pracownikach nie zależy i myśli że każdy tak ma jak ona. Co za głupia krowa
  • ~członek korpusu służby cywilnej
    (2015-11-05 14:32)
    Należy znieśc{wprowadzoną w 2008 roku }ustawę o służbie cywilnej,jako patologiczną i antyobywatelską. Okazuje się,że członkowie korpusu służby cywilnej mają tylko obowiązki a nie mają praw, bez jakiejkolwiek gratyfikacji finansowej.Na pewno ta pani( nazwisko wskazuje "czyste aryjskie pochodzenie"}nie ma problemów takich jak mają szarzy pracownicy.A propozycje są próbą podlizania się nowej nadchodzącej władzy.I tak Ci to nie pomoże-dziecinko wylatujesz.Czego jako członek korpusu służby cywilnej Ci życzę z całego serca.