Rewolucja w urzędach. Koniec z trzynastkami i innymi przywilejami

| Aktualizacja:

DGP dotarł do raportu szefa służby cywilnej, który dziś zostanie zaprezentowany dyrektorom generalnym urzędów. Ocenia on pięć lat funkcjonowania obowiązujących przepisów dotyczących zatrudniania i wynagradzania.

wróć do artykułu
  • ~SRU
    (2015-11-05 10:47)
    Piszę po raz drugi,W PRL-u jednym z grzechów był przerost administracji -150 tys.Jedna z cnót PO to ponad 4oo tys urzędników.W urzędach toczy się walka o przetrwanie,bo nawet marna pensyjka ale pewna,ma wartość.Wiem bo rozmawiam z ludżmi - to dlatego mnie kasujecie?
  • ~macgregor
    (2015-11-05 10:59)
    Byłby to duży krok w stronę .Normalności. Pracownik powinien zarabiać 11 pensji ( bo tyle miesięcy w roku świadczy pracę) podzielonych na 12 wypłat (bo tyle jest miesięcy - okresów rozliczeniowych).
  • ~Rewolucjonista
    (2015-11-05 11:03)
    Złodziejski kraj a co z tymi prezesami dyrektorami którzy za parę miesięcy bycia na stanowisku biorą gigantyczne odprawy.
  • ~asylwestrzak
    (2015-11-05 11:04)
    Zmiany w dobrą stronę. Czas na proste, czytelne, godne wynagrodzenia, adekwatne do posiadanej wiedzy, kwalifikacji, osiąganych efektów, wyników. To winno dotyczyć tej i pozostałych grup zawodowych, a szczególnie tych nierentownych, ekonomicznie nieopłacalnych. Trzeba raz na zawsze skończyć z wszystkimi przywilejami: 14 i 15 pensją, z kartami, deputatami, darmowymi przejazdami, ubezpieczeniami na koszt budżetu, itp., z przywilejami podatkowymi i emerytalnymi.
  • ~kikuc12
    (2015-11-05 11:30)
    i bardzo dobrze - te darmozjady i tak za duzo zarabiaja, a sami nic nie produkuja. obciac wynagrodzenie a polowe w ogole wywalic na zbity leb. pis niech sie nie martwi o poparcie - urzedasy to akurat zelazny elektorat PO, nie bedzie to mialo wplywu na sondaze. a protestow nie bedzie, to gwarantuje - przecietny urzedas jest za bardzo spasiony i przyrosniety do fotela, zeby sie ruszyc na ulice. najwyzszy czas rozgonic to towarzystwo.
  • ~urzednik
    (2015-11-05 11:31)
    Co ten tłusty babiszon znowu od nas chce czy chodzi jej tylko o zamieszanie w naszym środowisku czy może o coś innego ?
  • ~EDEK
    (2015-11-05 11:43)
    Dajcie sobie spokój urzędasy z tym Radwanem to jest monciciel jakich mało, w tym artykule nie ma grama prawdy ..., powinien odpowiedzieć za pisanie bzdur bo mojej koleżance z naprzeciwka aż ciśnienie skoczyło jak to przeczytała i zaraz będę musiał dzwonić na SOR
  • ~rez
    (2015-11-05 11:43)
    no i dobrze niech likwidują te 13-stki itp
    Urzędnicy w polsce mają się zadobrze za swoje nieróbstwo
  • ~Wie
    (2015-11-05 11:51)
    "menedżerów średniego i wysokiego szczebla z rynku prywatnego, którzy są świetnymi specjalistami, ale nie mają doświadczenia w administracji państwowej." Może ja jestem głupi, ale zawsze wydawało mi się, że by być świetnym specjalistą trzeba mieć doświadczenie w tym, co się robi ... A oprócz tego - nawet średniej klasy "specjalista z rynku prywatnego" nie pójdzie do administracji. Jeżeli prawdziwym specjalistą (architektem, prawnikiem, geodetą, lekarzem .. ) i jest dobry "na rynku prywatnym" to zarabia lepiej niż minister ...
  • ~gosc
    (2015-11-05 11:54)
    Nareszcie,tylko w Polsce maja takie przywileje,nagrody i wszystko za darmo.
    13 tki, 15 nastki itd..,studja za darmo,zniżki na przejazdy,immunitetu itd.
    W żadnym bogatym kraju nie ma takich przywilejów jak w Polsce.
    Nie podoba się ,to szukaj pracy gdzie indziej,tak jak to jest na całym świecie w większości.
    Odprawy za pierdzenie w stolki,rozdawnictwo kasy a ludzie przeciętni dostają wielkie ZERO.
  • ~nn
    (2015-11-05 12:06)
    Skąd się biorą pieniądze na trzynastki? Z budżetu państwa czy z odpisów od urzędniczych pensji? Ta reforma ma obniżyć zarobki pracowników budżetówki - urzędników, lekarzy, nauczycieli, policjantów,strażaków itd.? A miało być lepiej:(
  • ~Che Gevara
    (2015-11-05 12:15)
    Jeśli nie zrobimy rewolucji, to wszystkich nas zamordują!
  • ~Polka
    (2015-11-05 12:16)
    Pracuję w administracji od 10 lat. Podwyżki nie miałam od 7 lat, bo PO zamroziło wzrost płac. O czym mowa?
  • ~autorka
    (2015-11-05 12:47)
    Budżetówka to nie tylko urzędnicy. To kiepsko opłacani pracownicy kultury: muzealnicy, bibliotekarze, pracownicy filharmonii, teatrów. 13tka była rekompensatą braku podwyżek i niskiej pensji miesięcznej. Likwidacja trzynastek to zmniejszenie zarobków tej grupy o ok. 7 %. Jakim prawem? Nie musicie nazywać tego trzynastką, doliczcie to 7% każdemu do pensji i płaćcie co miesiąc, ale zabranie ludziom tak dużej części ich dochodów to rabunek w biały dzień.
  • ~była urzędniczka
    (2015-11-05 13:07)
    Wreszcie coś mądrego! Już dawno powinny być zlikwidowane urzędnicze przywileje. To pozostałość z tamtej epoki, która urzędnikom bardzo pasowała. Obecnie, może poza dużymi firmami oraz spółkami skarbu państwa żaden pracodawca nie wypłaca trzynastek, ani dodatków stażowych itp. Praca w budżetówce to ciepłe, dobrze płatne, bezpieczne posadki i to najczęściej załatwiane po znajomości. Więc po co jeszcze przywileje?
  • ~członek korpusu służby cywilnej
    (2015-11-05 14:32)
    Należy znieśc{wprowadzoną w 2008 roku }ustawę o służbie cywilnej,jako patologiczną i antyobywatelską. Okazuje się,że członkowie korpusu służby cywilnej mają tylko obowiązki a nie mają praw, bez jakiejkolwiek gratyfikacji finansowej.Na pewno ta pani( nazwisko wskazuje "czyste aryjskie pochodzenie"}nie ma problemów takich jak mają szarzy pracownicy.A propozycje są próbą podlizania się nowej nadchodzącej władzy.I tak Ci to nie pomoże-dziecinko wylatujesz.Czego jako członek korpusu służby cywilnej Ci życzę z całego serca.
  • ~Marian W.
    (2015-11-05 15:24)
    Sute nagrody to dostaje kadra kierownicza, ja dostałem ostatnio nagrodę 150 zł netto. Teraz jak tylko będzie można będę się z podatnikiem układał. Zaproponuję po cichu jakiś układ, będę po godzinach doradzał bez prowadzenia działalności, a jak mnie wyślą w teren kontrolować to przymknę oko, albo za kasę wszystko podatnikowi wyprostuję, Jak mnie państwo dyma, to ja takie państwo też będę dymać.
  • ~andy
    (2015-11-05 15:27)
    proponuje zlikwidowac wszelkie przywileje bez wyjatku dla wszystkich w tym emerytalne.bez tego w zasadzie nic sie nie zmieni
  • ~ted
    (2015-11-05 15:50)
    Do wprowadzenia od zaraz. Jak administracja głosowała tak będzie miała- najbardziej mi się podoba dodatek lojalnościowy , brakuje mi jeszcze zaświadczenia z ostatniej mszy i spowiedzi.
  • ~Ed
    (2015-11-05 16:47)
    Opowiadajcie dalej te swoje dyrdymały na temat przywilejów w sc !!! Może tak zabrać się za przywileje nauczycieli, górników, służb mundurowych ? Każdy by chciał mieć roczny płatny urlop na podratowanie zdrowia.